ATCELTS! Aicinām vispārējo pakalpojumu sniedzējus uz apmācībām par viņu lomu DI procesā attiecībā uz personām ar GRT

 

Latgales plānošanas reģions aicina vispārējo pakalpojumu sniedzējus uz mācībām par viņu lomu deinstitucionalizācijas (DI) procesā attiecībā uz personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT). Mācību pasākums notiks 2020.gada 28.oktobrī  plkst. 10.00 – 17.00 Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa”, Dobeles iela 30, Daugavpilī.

Dalība mācību pasākumā ir bez maksas, iepriekš reģistrējot dalību. Lūdzu aizpildiet pieteikumu, saite reģistrācijai šeit: reģistrācijas forma.

Uz mācībām tiek aicināti pieaugušo izglītības darbinieki, darba devēji un to asociācijas, bibliotekāri, sabiedriskā transporta vadītāji, pastnieki, kultūras, sporta un atpūtas centru darbinieki, policisti, tiesneši, bāriņtiesas darbinieki un citi speciālisti.

!Mērķauditorijā neietilpst veselības aprūpes pārstāvji, piemēram, ģimenes ārsti un psihiatri.!

Mācību pasākuma mērķis ir informēt vispārējo pakalpojumu sniedzējus par DI procesu (tā nepieciešamības pamatojumu un norises gaitu), kā arī par vispārējo pakalpojumu sniedzēju lomu DI procesā attiecībā uz pilngadīgām personām ar GRT. Apmācību ietvaros tiks sniegti praktiski padomi saskarsmei ar cilvēku ar GRT, biežāk sastopamās problēmsituācijas un to vēlamie risinājumi.

Apmācības īstenos biedrības “Rīgas rūpju bērns” valdes priekšsēdētājs, vadošais apmācību lektors Māris Grāvis – SIA “Ģimenes asistentu serviss” valdes loceklis, SIA “RB CAFE” (kafejnīca, kas nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, tai skaitā ar garīga rakstura traucējumiem) idejas autors, konsultants invaliditātes jautājumos un jauniešu neformālās izglītības treneris.

Sakarā ar Covid-19 izplatību mācību pasākuma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē DI Latgalē Facebook lapā. Dalībai mācībās lūdzam pieteikties līdz 21. oktobrim plkst.12:00, aizpildot pieteikumu formu.

Labklājības ministrija sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem DI projekta ietvaros rīko šādas apmācības vispārējo pakalpojumu sniedzējiem par viņu lomu DI procesā un saskarsmes īpatnībām ar visām projekta mērķa grupām. Sekojiet informācijai mūsu mājas lapā un sociālajos tīklos pār turpmāko mācību pasākumu norisi.

Informāciju sagatavoja: Projekta ”DI Latgalē” sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīna Čimbaraite, t.: 654 40862, e-pasts: kristina.cimbaraite@lpr.gov.lv