Remigrācija

VARAM projekts “Reģionālais koordinators remigrācijas veicināšanai”

Ņemot vērā to, ka gandrīz visās Latvijas pašvaldībās ir novērojams būtisks iedzīvotāju samazinājums, remigrācijas veicināšanā būtiski ir ne tikai pasākumi valsts – ministriju līmenī, bet būtiska ir tieši pašvaldību loma. Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu.

Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par darba un dzīves iespējām Latvijā. Būtiski, ka tā nav vienkārši aptauja par remigrantu vajadzībām – koordinatoriem būs jāuztur regulārs un atkārtots kontakts ar potenciālajiem remigrantiem, kā arī jāveido personiska pieeja.

Koordinatori saņems informāciju par:

  •   pašvaldību pakalpojumiem, īpaši par ģimenēm ar bērniem, piemēram, bērnudārzu un skolu pieejamību un atbalstu tam;
  •   dzīves vietu – pieejamo privāto un pašvaldības dzīvojamo fondu, ko var piedāvāt potenciālajiem remigrantiem (atbilstoši to specifikai);
  •   uzņēmējdarbības iespējām un darba iespējām, kas tiek sagatavots sadarbībā ar iesaistītajām institūcijām kā vienots piedāvājums.

Ģimenes ir būtiska remigrācijas projekta mērķauditorija, tādēļ plānots veidot informatīvo platformu par ģimenēm pieejamiem pakalpojumiem, izmantojot jau esošo interneta vietni www.vietagimenei.lv vai www.paps.lv. Tajā jau šobrīd ir apkopoti pašvaldību atbalsta pakalpojumi (PAPs) ģimenēm ar bērniem.

Lai pilnvērtīgi nodrošinātu koordinatoru darbu, 2018. gada martā turpinās 10 pilotpašvaldību personāla atlase, kas būs daļa no koordinatoru tīkla, kā arī informatīvās platformas izveide. Vienlaikus šobrīd ir atlasīti reģionālie remigrācijas koordinatori piecos plānošanas reģionos. Līdz ar to ikvienam interesentam par remigrācijas jautājumiem jau ir iespēja sazināties, rakstot uz remigracija@paps.lv.

Ja ir interese par konkrētu reģionu vai pašvaldību, tad ir iespēja sazināties ar kādu no reģionālajiem koordinatoriem:

  •      Kurzemē Agnese Berģe, e-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv, tālr. +371 20478252;
  •      Zemgalē Agnese Bokta, e-pasts: zemgale@paps.lv , tālr. +371 22338666;
  •      Rīgā Daina Šulca, e-pasts: koordinators@rpr.gov.lv; tālr. +371 26614179;
  •      Vidzemē Inga Madžule, e-pasts: inga.madzule@vidzeme.lv, tālr. +371 29374285;
  •      Latgalē Ruta Priede, e-pasts: ruta.priede@lpr.gov.lv, tālr. +371 29119965.
Ērtākai saziņai tīmekļa vietnē www.paps.lv ir pieejama saziņas anketa ar koordinatoriem “Dod ziņu!”.