Aizvadīta projekta “UAP Latgale” noslēguma konference “ATBALSTĪT. IZGLĪTOT. IEDVESMOT.”

Šī gada 4. aprīlī Latgales plānošanas reģiona projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgalē” (UAP Latgale) ietvaros notika noslēguma konference “ATBALSTĪT. IZGLĪTOT. IEDVESMOT.”, kurā piedalījās projekta partneri no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Norvēģijas Agderes reģionālās pašvaldības, sadarbības partneri no  Junior Achievement Norway un Junior Achievement Latvia, Latgales pašvaldību izglītības pārvaldes, kā arī skolotāji, kas īstenoja projekta aktivitātes.

Konferencē projekta partneri dalījās ar savu progresu un sasniegumiem, paužot vērtīgus viedokļus par uzņēmējdarbībā būtiskām prasmēm, izceļot nepieciešamību attīstīt izpratni bērniem un jauniešiem par kvalitatīvu dzīves veidošanu jau no pirmsskolas vecuma. Tika apspriesti labās prakses piemēri interešu izglītības programmas “Es-uzņēmējs!” tapšanā un ieviešanā, kā arī tika runāts par izaicinājumiem uzņēmējdarbības jomā. Projekta ieviešanas laikā realizēti semināri, konkursi, nometnes, kā viens no esošo un topošo uzņēmēju atbalsta mehānismiem. Diskusijas notika arī par uzņēmējspēju kompetenču attīstīšanu jauniešiem, kas nākotnes izaicinājumos radīs motivāciju un pamatus izaugsmei –  uzņēmējdarbības attīstībai Latgalē.

“UAP Latgale” ietvaros izstrādātas un pedagogiem pieejamas interešu izglītības programmas uzņēmējdarbības jomā četriem vecumposmiem. Laika posmā no 2023. gada septembra līdz šī gada martam tika īstenoti 212  pulciņi, kurus apmeklēja 2807 izglītojamie 80 izglītības iestādēs visās 9 Latgales pašvaldībās.

Konferences atklāšanas uzrunā Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs uzsvēra: “Zināšanas, kuras bērni un jaunieši iegūst no pirmskolas līdz pat vidusskolas absolvēšanai, var izmantot visa mūža ietvaros. Un jau pēc 5-7 gadiem mēs būsim tuvāki savam mērķim – gudra un finanšu pratībā izglītota paaudze atvērs durvis nākotnes izaicinājumiem. “Es – uzņēmējs!” ir stāsts  par izglītotu sabiedrību finanšu pratībā, par cieņpilnu komunikāciju, par ētiskas rīcības nozīmīgumu, par ilgtspējīgu domāšanu savu individuālo un uzņēmuma mērķu sasniegšanā, tas ir stāsts par Latgales reģiona finansiālās labklājības sasniegšanu un tai nepieciešamo kompetenču attīstīšanu!”

Klātesošos digitāli sveicināja Norvēģijas karalistes vēstniece Latvijā Īne Morenga un VARAM ministre Inga Bērziņa. Uzrunu klātienē un par īstenoto Agderes pašvaldībā Norvēģijā pastāstīja Sissel Strickert  – Agderes reģionālās pašvaldības koprades un internacionalizācijas nodaļas vadītāja.

LPR Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Andris Kucins prezentēja grantu shēmu “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē”, infomējot par projekta progresu un īstenošanas gaitu.

Par profesionālās izglītības un uzņēmējdarbības mijiedarbības nozīmi veiksmīgai izglītojamā nākotnes biznesa uzsākšanai, pastāstīja Ilona Kuņicka, Latgales industriālā tehnikuma skolotāja.

Par TOP 3 digitālajiem rīkiem/risinājumiem, kuri jāzina jebkuram topošajam uzņēmējam un viņa mentoram pastāstīja Dāvis Benefelds, “Helve” inovāciju un tehnoloģiju eksperts.

Paneļdiskusijā “Izglītība un uzņēmējdarbība – izglītības un biznesa pasaules sadarbības nozīme Latvijā un pasaulē” piedalījās Vladislavs Stankevičs (Latgales speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieces vietnieks), Andrejs Zelčs (LIAA pārstāvniecības Daugavpilī reģionālais vadītājs) un Ilona Kuņicka (Latgales industriālais tehnikums).

Savukārt paneļdiskusijā “Uzņēmējspēju kompetenču attīstīšana jauniešiem – iespējas uzņēmējdarbības attīstībai Latgalē” piedālījās Tharald Lundval (Junior Achievement Norway), Ieva Johansson (MeYou.One) un Ruta Priede (Projekta “UAP Latgale” vecākā komercdarbības speciāliste).

Par projekta aktivitātēm, sasniegumiem un rezultātiem pastāstīja projekta “UAP Latgale” vadītāja Sarmīte Teivāne, VARAM Reģionālo atbalsta instrumentu nodaļas vadītājs Zigmārs Erts un ar labās prakses piemēriem dalījās Nina Kyllingstad (Norvēģijas Agderes reģionālā pašvaldība) un Tharald Lundvall (Junior Achievement Norway).

Latgales plānošanas reģions izsaka lielu paldies projekta partneriem no VARAM, Agderes reģionālās pašvaldības pārstāvjiem, sadarbības partneriem Junior Achievement Norway un Junior Achievement Latvia, Latgales pašvaldību vadītājiem un speciālistiem, kas nodarbojas ar attīstības jautājumiem un uzņēmējdarbības nozari, izglītības pārvalžu darbiniekiem un pedagogiem, kas saistīti ar interešu izglītības programmu “Es-uzņēmējs!” ieviešanu un veiksmīgu to realizēšanu!

@lpr.gov.lv

🎊👏 Šodien aizvadīta Latgales plānošanas reģiona projekta Latgale biznesam/UAP Latgale ietvaros rīkotā noslēguma konference “ATBALSTĪT. IZGLĪTOT. IEDVESMOT.”! 🤝 Paldies projekta partneriem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Norvēģijas Agderes reģionālās pašvaldības pārstāvjiem, sadarbības partneriem no Junior Achievement Norway un Junior Achievement Latvia, kā arī Latgales pašvaldību izglītības pārvalžu pārstāvjiem, skolotājiem, kas piedalījās un īstenoja projekta aktivitātes! 🎯🫶 Konferencē kopīgi atskatījāmies uz milzīgo darbu, kas paveikts un diskusiju ceļā meklējām iedvesmu turpmākajai sadarbībai un idejām! #eeanorwaygrants #eeanorwaygrantslatvia #eeagrants #latgale #latgalesplānošanasreģions @latgalebiznesam #projekts #uzņēmējdarbība #norway

♬ original sound – Latgales plānošanas reģions

Līdz projekta noslēgumam interešu izglītības programmās “Es – uzņēmējs!” ir izstrādātas vēl papildus 10 nodarbības katram vecumposmam – ir gan papildus temati, gan tēmas, gan metodes, gan caurviju prasmes, kuras tiks attīstītas un ir iekļautas papildinātajā Rokasgrāmatā nodarbību vadītājiem. Projekta komanda aicina pieteikties apmācībām, kas paredzētas aprīlī. Reģistrācija pieejama ŠEIT.

Savukārt Interešu izglītības programmas “Es – uzņēmējs!” visiem 4 vecumposmiem un “Rokasgrāmata nodarbību vadītājiem” ir brīvi pieejamas lejuplādei Latgales plānošanas reģiona mājas lapā projekta “UAP Latgale” sadaļā. Aicinām visu Latvijas reģionu pedagogus izmantot šo lielisko mācību līdzekli savās izglītības iestādēs.

Konferenci rīko Latgales plānošanas reģions Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalstītā projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā” ietvaros. Projekta iesniedzējs – Latgales plānošanas reģions; partneri: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Norvēģijas Agderes reģionālā līmeņa pašvaldība. Projekta kopējās izmaksas visiem partneriem: 1495417,14 EUR. Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!