Dienvidlatgalē notiks trīs pasākumi par Eiropas Jauno Bauhaus

Europe Direct Dienvidlatgale centrs un Latvijas Arhitektu savienība Latgales plānošanas reģiona iedzīvotājiem 29. novembrī 1. un 8. decembrī piedāvā trīs izglītojošus pasākumus par Eiropas Jauno Bauhaus.
29. novembrī Augšdaugavas novada Kultūras centrs “Vārpa” Europe Direct Dienvidlatgale centrs pašvaldību dažādu jomu speciālistiem un interesentiem lai paplašīnātu prasmes un zināšanas par korporatīvo kampaņu NextGenerationEU un Jauno Eiropas Bauhaus un diskutētu par dažādām aktuālām Eiropas tēmām, rīko pasākumu “Vecā Eiropa & Jaunais Bauhaus”, kuru moderēs pilsētvides plānotājs un dizainers, Cēsu Pluriversitātes kurators un oficiālais New Bauhaus vēstnieks Jānis Ķīnasts.

Eiropa nav tikai fakts, bet arī vēsturiski radies un vēl arvien aktīvi veidots stāsts. Par šo specifisko ģeopolitisko reģionu domājot kritiski, jāaplūko ne vien demokrātijas un citas Rietumu Pasaules piekoptās vērtības, bet arī krietna deva problemātiska mantojuma. Vecā Eiropa nav vienkārša un mūsu lēnā iekļaušanās atpakaļ nevar tikt steidzināta, taču vēl mazāk – aizkavēta. Šajā lekcijā meklēsim atbildes uz jautājumu, kā Eiropas Jaunais Bauhaus plāno transformēt Veco Eiropu, lai “zaļo kursu” iedzīvinātu praksē un visos līmeņos, sākot jau ar vietējo kopienu stiprināšanu un beidzot ar ilgtspējīgu demokrātisko procesu veidošanu,” saka pasākuma moderators Jānis Ķīnasts.

Atgādinām, ka līdz 2023. gada 19. janvārim atvērta pieteikšanās Jaunā Eiropas Bauhaus projektu atbalstam European Urban Initiative (EUI) programmā.

Lai paplašīnātu Līvānu novada iedzīvotāju prasmes un zināšanas par korporatīvo kampaņu NextGenerationEU un Jauno Eiropas Bauhaus un diskutētu par dažādām aktuālām Eiropas tēmām, Europe Direct Dienvidlatgale centrs 2022.gada 30. novembrī rīko pasākumu “Jaunības maksimālisms un nākotnes minimālisms”, kuru moderēs pilsētvides plānotājs un dizainers, Cēsu Pluriversitātes kurators un oficiālais New Bauhaus vēstnieks Jānis Ķīnasts.

“Uzaugt gadsimtā, ko raksturo ne vien klimata krīze, tehnoloģiju uzvaras gājiens, bet arī neattaisnojami un asiņaini kari ir netaisni. Tā visticamāk ir domājusi katra jaunā paaudze, saskaroties ar sava laikmeta raksturu un visām tā tumšajām pusēm. Tomēr mūsdienu jaunatne atšķiras no iepriekšējām ar to, ka ir daudz labāk informēta, izglītota un iesaistīta, lai arī tā pirmajā mirklī varētu nešķist. Ar stāsta un pēc tam sekojošas sarunas palīdzību meklēsim atbildi uz to, kā lietā likt jaunības maksimālismu, lai vietā nāktu tāda darba un radīšanas piepildīts minimālisms un pietāte pret saviem un citiem resursiem, lai radītu nākotni, kurai ir nākotne. Tā arī ir visa ilgtspējas sāls,” saka pasākuma moderators Jānis Ķīnasts.

Savukārt Latvijas Arhitektu savienība savu aktīvo “Jaunā Eiropas Bauhaus” gadu šogad noslēgs Daugavpilī ar lekcijām “Koprade. Mantojuma transformācija. Izglītība. Mājoklis. “Jaunais Eiropas Bauhaus” Daugavpilī” par mantojuma transformāciju, mājokļiem, adaptīvu skatu uz to, kas ir mūsu rīcībā, un praktiskām arhitektu ekskursijām divās nesen atjaunotās Daugavpils cietoksņa ēkās Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022 ieguvēju – “REM PRO” arhitektes Ilze Ratniece un “Konvents” vadītāja Peteris Blums – vadībā. Ar lekcijām uzstāsies arī Liene Jākobsone, Mantens Devrīnts no “Sampling” (Latvijas arhitektūras gada balvas 2022 ieguvēji), Liene Adumāne-Vāvere no “RUUME arhitekti” (Latvijas arhitektūras gada balvas 2020 ieguvēji). Aicinu arhitektus izmantot tikšanās iespēju ar Eiroparlamenta deputāti Dace Melbārde, lai arhitektu intereses un arhitektūras kvalitātes jautājumi tiktu pārstāvēti Eiropas Parlamentā.
Tiekamies Daugavpilī un Līvānos!

Aktuālo informāciju par “Europe Direct Dienvidlatgale” centra darbību un pakalpojumiem var uzzināt LPR tīmekļa vietnē www.lpr.gov.lv sadaļā Europe Direct Dienvidlatgale, Facebook @EuropeDirectDienvidlatgale.

Europe Direct Dienvidlatgale centrs atrodas Saules ielā 15, Daugavpilī. Kontakttālrunis saziņai: 654 23801.

Oskars Zuģickis, “Europe Direct Dienvidlatgale” centra vadītājs, e-pasts: oskars.zugickis@lpr.gov.lv