Remigrantu stāsti par atgriešanos dzimtenē

ES ATGRIEŽOS LATGALĒ 1. SEZONA


  1. Evita un Kaspars ir nolēmuši atgriezties dzimtajā novadā – Ludzā. Kas pamudināja jauno ģimeni spert šādu soli?

  1. Pēc trīs pavadītajiem darba gadiem Maskavā Viktors Gallers ir atgriezies Latgalē un tagad par savām mājām sauc nesen iegādātos īpašumus Daugavpils novadā – Berķenelē. Šobrīd Viktors nodarbojas ar izglītojošo rotaļlietu ražotni.

  1. Maija Hartmane dzīvoja Lielbritānijā kopš 10 gadu vecuma, tagad ir atgriezusies kopā ar savu vīru un meitiņu Rēzeknes novadā, lai īstenotu savus sapni – dzīvot dzimtenē. Rēzeknes novada Lūznava Maijai ir bērnības atmiņas un ģimenes ligzda.

  1. Lilita ir atgriezusies no Norvēģijas dzimtajos Preiļos. Nodarbojas skaistumkopšanas nozarē un pasniedz jogas nodarbības novadniekiem.

  1. Mērķtiecīgā Lilija ir atgriezusies no Īrijas uz Rēzekni, lai šeit turpinātu mācības, paralēli piestrādā vietējā kafeijnīcā. Tuvinieki un draugi atsverot visu.

  1. Vineta kopā ar savu draugu no Lielbritānijas ik gadu dodas uz Latgali, lai izbaudītu dabu un iekoptu permakultūru. Vinetas vectēva mājās sešu mēnešu laikā tiek rīkoti plenēri ārzemniekiem un audzēti lauku labumi.

  1. Imants ar trīs atvasēm ir atgriezies dzimtajā Balvu novadā. Bērni apmeklē skolu un bērnu dārzu. Imants tikmēr attālināti vada savu grāmatvedības uzņēmumu un atjauno dzimtas māju.

  1. Aleksandrs ir apņēmības pilns jaunietis, kurš plāno īstenot savu biznesa ideju Krāslavā. Pieredzi ir ieguvis, strādājot daudzos uzņēmumos Skandināvijas valstīs. Tas tika darīts ar nolūku.

  1. Māris ir karavīrs un Latvijas patriots. Pirms diviem gadiem kopā ar sievu atgriezās dzimtenē, lai dibinātu ģimeni. Viņš atzīst, ka lēmums par atgriešanos bijis pareizs.

  1. Ivans nāk no Zilupes novada, tomēr, atgriežoties no Vācijas par savu dzīvesvietu, izvēlējās Daugavpils pilsētu. Šeit viņu saista darbs un mīļotā.

 


ES ATGRIEŽOS LATGALĒ 2. SEZONA


11. Pēc 13 pavadītiem gadiem Lielbritānijā Igors Lipskis ir atgriezies dzimtajā Daugavpilī. Šobrīd viņš ir matu dizaina studijas “Beauty Mafia-Exclusive Hair” īpašnieks ar tālejošiem mērķiem.


12. Pēc astoņiem gadiem, kurus Viktors Blohins pavadīja Lielbritānijā, viņš ir atgriezies dzimtajā Rēzeknes pilsētā un atvēris sporta zāli “Regem fitnes”.


13. Pēc 7 Anglijā pavadītiem gadiem Igors Nikitins ir atgriezies dzimtajā Rēzeknē un šeit labiekārtojis neierastu vasaras dārzu – “Fresh Terasi”.


14. Jau divus gadus eksotiskie “JuRita” mini zoo iemītnieki priecē tūristus no tuvākiem un tālākiem reģioniem. Juris Šadurskis un Rita Kočmarjova ir dzimuši pilsētnieki, kas tagad dzīvo laukos un veiksmīgi attīsta tūrismu Daugavpils novada Naujenes pagastā.


15. Pirms septiņiem gadiem Ikstenu ģimene devās uz ārzemēm, lai iegūtu izglītību un strādātu. Kad mērķis tika sasniegts, sākuši prātot par atgriešanos dzimtenē. Pirms došanās uz Latviju Ingum un Kristīnei tika piedāvātas labas darbavietas, tomēr ģimenes vērtības ņēma virsroku.


16. Agnesei svarīgas ir senču tradīcijas. Atgriezusies no Lielbritānijas uz dzimto Līvānu novadu, viņa piepilda savu sapni, darbojoties par mācekli pie podnieka Eināra Dumpja. Jau esot ārzemēs, tirdījusi doma par amatniecību.


17. Anita Drozdova Lielbritānijā nostrādāja taizemes – japāņu virtuvē, kur gatavoja uzkodas un suši. Brīvo laiku kavējot iemācījās gatavot dažādus pinumus no avīzēm.


18. “Arī laukos jauniešiem ir iespējas realizēt nestandarta idejas, vajag tikai uzdrīkstēties” – tā par sevi saka miljons zvaigžņu viesnīcas īpašniece Santa Komane, kas ir atgriezusies no Kanādas uz dzimto Viļakas novadu. Jauniete piedāvā interesentiem nakšņot īpašā burbuļteltī un raudzīties zvaigžņotajās debesīs.


19. Pirms astoņiem gadiem Linda reizē ar māsām devās uz Lielbritāniju. Tur viņa iepazinās ar Craig (Kreigu), ģimenē tagad aug trīs atvases – Melānija, Amēlija un Luiss. Šogad vecāki nonāca pie lēmuma, ka bērniem jāaug drošā un zaļā vidē – kā Latgalē ir pārpārēm.


20. Sergejs ir atgriezies Latvijā un pašlaik strādā algotu darbu, bet nākotnes plāni ir saistīti ar bioloģiskās saimniecības izveidi. Pēdējos trīs gadus plānoja savu atgriešanos uz dzimto Aglonas novadu, jo šeit viņš ir izaudzis un mācījies.

 


ES ATGRIEŽOS LATGALĒ 3. SEZONA


21. 2021.gada vasaras sākumā, pieņemot profesionālu izaicinājumu sākt strādāt Līvānu stikla un amatniecības centra izstāžu kuratores amatā, māksliniece, zīmola “Kristy Queen” īpašniece Kristīne no Anglijas atgriezās Latgalē, uzsākot aktīvu un radošu darbošanos Līvānos.


22. Pēc darba gaitām Anglijā, Jeļena atgriezās Balvos, pamazām uzsākot savu biznesu – lielformāta ziedu, spārnu un citu dekoru izgatavošanu, ko piegādā klientiem visā pasaulē. Iepazīstoties ar “Lamur flowers”, neviens nepaliek vienaldzīgs, redzot uzņēmumā darinātos lielformāta ziedus, dekorācijas vai lielformāta spārnu kostīmus!


23. Vladislavs Čižiks – mājražotājs, kurš 2020.gadā atgriezās no ārzemēm un, pielietojot populāru amerikāņu gaļas kūpināšanas metodi “Low&Slow”, attīsta Latgalē populāru gaļas izstrādājumu ražošanu, nepārtraukti pilnveidojot zīmola “RigaBBQ” piedāvājumu.


24. Pēc vairāku gadu darba gaitām Īrijā, Inese un Valdas atgriezās Preiļos, kur izveidoja klientu īpaši iemīļotu vietu – vasaras terasi, kafejnīcu “Pampūkas” gleznainajā Preiļu parkā, kur pasniedz ne vien garšīgākās plānās pankūkas, bet arī nu jau par brendu kļuvušo “Preiļu siera” čedara saldējumu, Preilenes siera kūku vai grāfu Borhu kūciņas un citus visā Latgalē izslavētus gardumus.


25. Lita un Māris atgriezās no Islandes, uzsākot sniegt ūdens inventāra nomas pakalpojumus un piedāvājot naktsmītnes Feimaņu ezera krastā, kā arī izveidojot dzīvesstila lapu Instagram “Dzīve laukos – Prūdos”, kur iepazīstina ar iespējām un izaicinājumiem, atgriežoties uz dzīvi laukos.


ES ATGRIEŽOS LATGALĒ 4. SEZONA


Evita Piļščikova atgriezās no Īrijas un pateicoties projektiem piepildīja savu bērnības sapni – māju pie ezera. “Draugi atbrauca un pateica, ka es nevaru slēpt šo pērli, ir jādod arī iespēja cilvēkiem atbraukt, redzēt, un atpūsties”, – stāsta Evita.

Tā arī tapa villa “Duni”, no kuras paveras skats uz ezeru, tā atrodas Kalvānos, Latgales reģionā. Naktsmītne ir 36 km attālumā no Daugavpils.

Brīvdienu māja pie Pelēču ezera – vieta, kur gūsiet mieru un harmoniju no meža un ezera, izbaudīsiet patīkamus mirkļus un smelsieties enerģiju!

Duni, Kalvāni, Pelēču pagasts, Preiļu novads
Tālr. +371 27812022
evitaxxx@inbox.lv


Santa Dzalbe-Sologuba kopā ar vīru atgriezās no Vācijas, tagad viņi ir brīnišķīgas atpūtas vietas “Aimasas” īpašnieki.

“Mums pašiem ļoti patīk atpūsties pie dabas, tas arī ir iemesls, kāpēc mēs nolēmām izveidot tādu vietu, kur var atbraukt viesi klusumā, vienatnē, jo mums arī patīk klusums un vienatne – atpūsties un izbaudīt dabu. Vajadzīgs ir tikai gribasspēks. Latvijā ir ļoti daudz iespēju attīstīties, arī mums ir palīdzējusi mūsu Krāslavas rajona partnerība – finansiāli atbalstīja vairākus projektus. Jauniem uzņēmējiem ir daudz iespēju kā attīstīties, galvenais nevajag baidīties, vajag darīt!”, – sāka Santa. Atpūta tīrākā Latvijas ezera krastā – Ota! Lieliska atpūta lauku mājā, glempingos un teltsvietās.

Atrodas: Krāslavas novads, Kombuļu pagasts, Solimi, m.Liepiņas, Kombuli, Latvia T. 29 379 685, aimasas@inbox.lv


 

Līga Springa ir latgaliešu plānotāja “Giut breidi” idejas autore, kādreiz studējusi Polijā un ir atgriezusies uz dzimto Rēzekni.

“Tu salīdzini to, kas tev bija tur, un tad tev ir kaut kāda sava pieredze, kas tev ir veidojusies visa šī gada garumā, ko tu pavadīji ārpus Latvijas studējot. Tev parādās jaunas vēlmes, jaunas iespējas, jauni mērķi, uz kuriem tu ej”. Ikdienā Līga stādā Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrā, bet ārpus tā kopā ar domubiedriem rada jau otro latgalisko plānotāju 2023.gadam, kuram dots nosaukums „Giut breidi”. Savukārt nosaukums „Giut breidi” jeb iegūt brīdi apliecina pašas Līgas dzīves uztveri – vienmēr baudīt un svinēt dzīvi. “Tas ir plānotājs, kuru mēs piedāvājam arī citiem, ne tikai Latgales iedzīvotājiem, mums ir arī ļoti daudz pasūtījumu, kas iet ārpus Latgales uz Rīgu ļoti pieprasīti un arī uz ārzemēm. Tas nozīmē, lai kur mēs arī būtu, mēs vienmēr varam paņemt kādu daļu no sevis, daļiņu no mājām, daļu no Latgales un aizvest plašajā pasaulē!”, – padalījās Līga.

Plānotāju var iegādāties: www.facebook.com/giut.breidi/

www.giutbreidi.lv/


 

Edgars Kaļva ir atgriezies no Lielbritānijas uz Balviem, kopā ar sievu ir izveidojuši lielisku atpūtas vietu “Kureti Cafe”.

“Brauciens uz ārzemēm, tieši Parīzes sporta izstādē mēs sapratām, ka gribam radīt ģimenēm skaistu, foršu, nebijušu vietu tieši Balvos, jo pilsētā šai lietai bija ļoti tukša niša. Pusotra gada laikā, pateicoties Eiropas struktūrfondiem, pateicoties tam, ka mums bija savs sapnis, mēs radījām savu vietu – “Kureti Cafe”, – stāsta Edrgars. “Kureti Cafe” piedāvā: • Ēdināšanas pakalpojumus, • piepūšamo atrakciju nomu, • 5D simulatorus, • sporta un aktīvās atpūtas pasākumu rīkošanu, • pārvietojamā āra kubla nomu, • āra terasi ar kupolu, kur var baudīt “Kureti Cafe” piedāvājumu arī ārtelpās.

Bērzpils iela 62C, Balvi, Latvia edgars_kaljva@inbox.lv www.facebook.com/KuretiCafe/


 

Māris Kulešs IK “Happy People group” īpašnieks ir atgriezies no Lielbritānijas uz Ludzas novadu. Pēc atgriešanās, strādājot Kārsavā, saprata, ka grib vēl papildus ar kaut ko nodarboties. Bija ideja izveidot savu uzņēmumu, foto pakalpojumu jomā – tā radās ideja izveidot fotobūdu. Šeit var ne tikai izdrukāt bildes, bet arī vienlaicīgi tās publicēt “Instagram” vietnē, popularizēt savu pasākumu vai uzņēmumu, izmantojot “Instagram”. Māris ir pašvaldības jauno uzņēmēju konkursa “STEP UP!” uzvarētājs un Rēzeknes biznesa inkubatora dalībnieks.

“Pats galvenais, ir meklēt informāciju un nekautrēties prasīt. Varbūt pat vērsties pie pašvaldības, jo pašvaldībā cilvēki vienmēr palīdz, ja viņi nevar palīdzēt, viņi droši var zināt, kur to informāciju un palīdzību var atrast”, sāka Māris. EVENTBOX piedāvā pakalpojumus: – Instaprinter – momentālā fotoattēlu izdruka, – Tatoo-printeris – īslaicīgo tetovējumu izdruka.

www.eventbox.lv/ Tālrunis: +371 26 93 32 67

E-pasts: happy_people_group@inbox.lv, eventbox.instaprinter@gmail.com

Adrese: Vienības iela 76a-13, Kārsava, LV-5717


 

Jānis ir atgriezies no Lielbritānijas uz Ilūksti, veido savu karjeru militārajā dienestā strādājot par Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru.

“Man ir 37 gadi. Pirms izvelēties militāro dienestu, es 13 gadus strādāju ārzemēs, Anglijā. Gadi gāja uz priekšu, izaugsmes es tur neredzēju. Kādu dienu es nolēmu atgriezties atpakaļ mājās. Protams, tas nebija viegli, jo strādājot ārzemēs, nebija nekādas skaidrības – atbraucis uz Latviju, ko tu šeit darīsi? Kur iet? Ko prasīt? Pie kā? Te jau draugu vairs nebija. Tas bija ļoti liels risks. Es uz to risku gāju. Tā es nokļuvu šeit – bruņotajos spēkos. Nav nekas tik ļoti sarežģīts. Dienēt Latvijā, savā zemē, saņemt arī algu par to – tas būtu viens no variantiem, kuru var reāli pamēģināt”, – stāsta Jānis


 

Elīna Zelča ir māksliniece un handpoke tetovēšanas meistare, kas ir atgriezusies no Vācijas uz dzimto Baltinavu.

“Pirms trīs gadiem, kad es vēl dzīvoju Vācijā – Hamburgā, es sāku tetovēt, tad arī mans mākslas ceļš attīstījās, es izdomāju, ka gribu savu vietu. Es, protams, nevienu mirkli nedomāju, ka tā varētu būt Latvija, bet te nu es esmu”, – stāsta Elīna. Elīna uzvarēja toreizējā Baltinavas novada projektu konkursā un naudu ieguldīja tetovējumu ekipējuma iegādei. Kā arī saņēma atbalstu LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā. Tetovēšanas studija tika iekārtota blakus Baltinavai, Upītes ciema slēgtās skolas telpās. Sazināties var: www.archivedalchemy.com/ www.instagram.com/archived.al…


 

Ēriks Aleksejevs ir atgriezies no Lielbritānijas uz dzimto Ilūksti. Šeit viņš īsteno savu sapni ēdināšanas jomā, izveidojis uzņēmumu “Šefa uzkodas”.

Ēdienu gatavošanā viņš īsts profesionālis: “Esmu uzsācis gaitas ar kafejnīcas atvēršanu, šeit mēs pagaidām atrodamies, šeit daudz darbu un remontu notiks, daudz kas ir jāiegulda, bet lēniem soļiem ejam uz priekšu. Gribas jau palutināt savējos šeit, jo tas man dod lielu gandarījumu, kad cilvēks ir apmierināts, priecīgs un laimīgs par to, ka viņš ir saņēmis ēdienu no manis” – stāsta Ēriks.

“Šefa uzkodas” atrodas Augšdaugavas novadā, Ilūkstē t. 22 138 869 aleksejevs.eriks@gmail.com