Biznesam izvēlos Latgali!

Latgales plānošanas reģions pavasarī uzsāk jaunu stāstu ciklu “BIZNESAM IZVĒLOS LATGALI!” Turpinot savu ceturto aktīvās rosības gadu, Latgales plānošanas reģiona (LPR) remigrācijas koordinatore aicina iepazīties ar jaunu stāstu ciklu, kuru caurvīs iedvesmojošu, apņēmīgu Latgales jauno un esošo uzņēmēju piemēri.
A.Leščinska norāda: “Mēs vēlamies aktualizēt vietējo Latgales uzņēmēju darbu, vēlreiz atgādinot sabiedrībai par interesantajiem pakalpojumiem, kā arī ar lielu rūpību un mīlestību darinātajām precēm, kas ir ražotas un pieejamas mums tepat līdzās. Ceram, ka šī akcija sniegs informatīvu atbalstu uzņēmējdarbības veicējiem un, iespējams, spēs iedvesmot arī citus uzsākt savu biznesu tieši Latgales reģionā. Akcijas ietvaros esam iecerējuši uzrunāt arī tos uzņēmējus, kuri ir atgriezušies Latgalē pēc ilgāka ārzemēs vai citā Latvijas novadā pavadītā laika. Priecāsimies, ja arī sabiedrība un paši uzņēmēji iesaistīsies, informējot Latgales plānošanas reģionu par savu vai savu novadnieku uzsākto biznesu pēc ilgākas prombūtnes ārvalstīs”.

Papildu informācija: 

Ruta Priede, Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore, 

E-pasts: ruta.priede@lpr.gov.lv, tālr. +371 29119965

__________________________________________________________________________

Uzsākot stāstu ciklu, aicinām iepazīties ar trim Preiļu apkaimes uzņēmējiem, kuri iedvesmo ar savu apņēmību, ieguldīto darbu un entuziasmu!

BĒRNĪBAS ZEME

Kā pirmā LPR iniciētā stāstu cikla vēstnese ir uzņēmēja no Preiļiem, zīmola “Bērnības zeme” radītāja un veidotāja Aija Zīmele. Zīmola sociālajā kontā savu uzņēmumu raksturo pati īpašniece: “Bērnu fantāzijas un sapņu pasaule! Te var atrast attīstošas, drošas un jautras dāvanas mūsu brašajiem pētniekiem un mazajām princesēm.”

“Bērnības zemes” galvenie varoņi ir piemīlīgi dzīvnieciņi: kvalitatīvi pašūtas, mīkstas un bērnam drošas auduma lapsiņas, zaķīši, pelītes u.c., kuriem ir gan savs drēbju skapis, gan arī vesela apģērbu kolekcija.

Kādā no intervijām Aija stāsta: “Man gribējās, lai maniem bērniem ir drošas, attīstošas un interesantas rotaļlietas. Pamēģināju pašūt, izrādījās, ka tas nav nemaz tik sarežģīti. Man tas ir hobijs, ar kuru mazliet var nopelnīt”.


Preiļi ir Aijas bērnības zeme. Tieši tādēļ Aija pirms 10 gadiem kopā ar vīru atgriezušies savā dzimtajā pilsētā.

“Šeit es veidoju savu “Bērnības zemi”, lai būtu ko atstāt bērniem. Man patīk miers, drošība un tas, ka es redzu ģimeni, dabu un to, kā mainās gadalaiki. Varu brīvi doties un iet, kur gribu. Man ir svarīgs nesteidzīgs ritms, tādēļ izvēlējos šo vietu, šo zemi” atzīmē Aija. Vairāk informācijas par Aijas radošajiem darbiem var meklēt Facebook lapā: www.facebook.com/Bernibas.zeme. 

Kontakttālrunis: +371 29782736

Aicinām iepazīties ar Aijas sirdsdarbu!

__________________________________________________________________________

VOLMĀRCENTRS

Nākamais stāstu cikla „Biznesam izvēlos Latgali!” dalībnieks ir jaunais Preiļu uzņēmējs Jānis Sparāns, SIA „Volmārcentrs” īpašnieks. SIA „Volmārcentrs” ir CNC frēzēšanas un lāzergravēšanas uzņēmums, kas ražo dažādus koka izstrādājumus, dekorus un rotaļlietas. Papildus ražotnei ir atvērts veikals Preiļos, kur tiek pārdotas arī citu amatnieku preces.
Kā stāsta Jānis: „Tas viss bija vienā mirklī – atvērām uzņēmumu, iegādājāmies iekārtu – frēzi. Apģērbi, koka izstrādājumi, rokdarbi, tātad amatnieku preces, – veidot lielu veikalu, lai tur but atrodams viss, jo vieni paši koka izstrādājumi nebūtu konkurētspējīgi. Un tā mēs attīstāmies. Pavisam nesen sākām piedāvāt printēšanas pakalpojumus – uzrakstījām projektu par iekārtu iegādi, varam veikt T-kreklu, krūzīšu apdruku. Sniedzam griezējplotera pakalpojumus.”
SIA „Volmārcentrs” ir uzņēmums, kas piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu: dizaina izstrāde, frēzēšana, gravēšana un tālākā apstrāde. Uzņēmumā tiek ražoti dažādi koka izstrādājumi: dēlīši, pakaramie, kastītes, svečturi, pulksteņi, dekoratīvos paneļi, medaļu turētāji, sezonālie un kāzu koka dekori u.c. Uzņēmums sniedz arī printēšanas pakalpojumus Preiļos.

Vairāk info: www.volmarcentrs.lv un www.volmarprint.lv
Instagram: www.instagram.com/volmarcentrs/
Facebook: www.facebook.com/Volmarcentrs
Tālrunis: +371 20445678
Epasts: volmarcentrs@gmail.com
Volmārcentrs veikala adrese: Tirgus laukums 2, Preiļi.

Aicinām iepazīties ar Jāņa sirdsdarbu!

____________________________________________________________________________

PIECE OF TOUCH

Šoreiz iepazīstinām arī ar vēl vienu jauno uzņēmēju no Preiļiem: Sintija Bērziņa, kura pēc studijām Rīgā atgriezās Preiļos, lai radītu skaistumu – ar ģimenes atbalstu izveidoja keramikas darbnīcu „Piece of Touch”,  kur tiek radīti porcelāna un māla trauki, porcelāna rotas un citi darinājumi.

Tulkojumā no angļu valodas „Piece of Touch” ir “gabaliņš no pieskāriena”, bet pirmie vārdu burti kopā sanāk kā vārds “pot” – “podiņš”. Katrs Sintijas veidotais trauks cilvēkam sniedz kādu daļu no keramiķes pieskāriena. Darbnīcā tiek radīti gan smalki porcelāna trauki, gan lielas māla bļodas, arī rotas. Sintijai visvairāk patīk strādāt tieši ar porcelānu, jo tuvs ir šī materiāla smalkums un caurspīdīgums. Darbs ar porcelānu ir krietni laikietilpīgāks nekā ar mālu un prasa lielu rūpību, tas ir jūtīgs materiāls, kas prasa pacietību. Kā saka māksliniece: ”Katrs darbiņš ir ļoti daudzas reizes apmīļots un apčamdīts, noslīpēts, noglazēts, nogludināts. Tad katram, kurš iegūst manu darbiņu, ir gabaliņš no mana pieskāriena”.

Savu iedvesmu Sintija gūst no neparedzamā radīšanas procesa: „Var darīt to pašu vairākas reizes bet rezultāts sanāk citādāks. Tāpēc piedzīvojums keramikas pasaulē ir visu laiku izzinošs un neparedzams. Keramika māca ļoti daudz pacietības.”
Sintija ir izmantojusi atbalsta iespējas sava biznesa uzsākšanai – saņēmusi finansējumu no Altum, startējusi konkursā „Laukiem būt!” un guva atbalstu Leader projektu konkursā, kā arī ar Preiļu novada domes līdzfinansējumu iegādājās apdedzināšanas krāsni.

Šobrīd izstrādes procesā ir „Piece of Touch” mājaslapa, bet ar mākslinieces darbiem var iepazīties Facebook un Instagram vietnēs:
www.instagram.com/piece_of_touch/
www.facebook.com/PieceOfTouch
Tālrunis: 25 729 888
Epasts: sintija.logina93@gmail.com

Aicinām iepazīties ar Sintijas sirdsdarbu! 

____________________________________________________________________________

BUSYKIDS

BusyKid sevi raksturo šādi: “Bieži saka, ka vissvarīgākais, ko varat darīt savu bērnu labā, ir viņus mīlēt. Mēs izgatavojam bērnu preces kopš 2016.gada ar mīlestību un prieku. Katrs priekšmets ir izgatavots no augstākās klases eko materiāliem un kārtīgi pārbaudīts. Tie ir piemēroti mazuļiem no pieciem mēnešiem līdz pieciem gadiem. Mūsu rotaļlietas lieliski attīsta sīko motoriku, veicina mazuļa iztēli un raisa izdomu. Spēlējoties bērns iemācīsies pazīt pulksteni, sasiet kurpju šņores un daudz ko citu.”

Uzņēmuma piedāvājuma klāstā ir dažādu izmēru un sarežģītības attīstošās rotaļlietas. Produkcijas dizainu uzņēmums rada saviem spēkiem – no sākuma top skice uz papīra. Nākamais solis – ideja tiek pārnesta uz datorprogrammu, kur tā tiek papildināta un noslīpēta. Pirms produkcijas virzīšanas tirgū, tā tiek testēta bērnudārzos, tiek uzklausītas atsauksmes. Rotaļlietas ražotas tā, lai tās būtu drošas un interesantas. Nepārtraukti notiek produkcijas optimizācija, bet tajā pašā laikā tiek radīta prece, kas ir draudzīga bērnam.

BusyKid atrodas Daugavpilī, savu ideju uzņēmējdarbībā realizēja ar LIAA Daugavpils biznesa inkubatora palīdzību. BusyKid īpašnieks Andrejs Semjonovs saka: “Biznesa inkubators mums deva ļoti daudz – piedalīšanās pasākumos, meistarklasēs, apmācībās. Bet visvērtīgākais, ko ieguvām, ir apziņa, ka visu laiku ir jāattīstās un jādodas uz priekšu.”

Vairāk informācijas par BusyKid var iegūt:

www.busykidshop.lv,

www.facebook.com/BusyKid.shop 

Tālrunis: 26 047 556

E-pasts: 3dreality@inbox.lv

Adrese: Cialkovska iela 18, Daugavpils

Aicinām iepazīties ar BusyKids!

____________________________________________________________________________

SALIKA

Kaspars Rokjāns ir Līvānu novadā Turku pagastā esošā uzņēmuma SIA “Salika” īpašnieks. Pēc studiju beigšanas Kaspars uz nelielu laika periodu devies uz Īriju, lai nopelnītu naudu savu mērķu sasniegšanai. Atgriezies atpakaļ Latvijā, strādājis algotu darbu, mēģinājis spēkus arī uzņēmējdarbībā, taču diemžēl pirmā biznesa ideja neguvusi pietiekamu pieprasījumu un uzņēmumu bijis jālikvidē. Tomēr Kaspars neapstājies un vēlāk izveidojis uzņēmumu SIA “Salika”, kurš jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas gan Latvijas, gan Baltijas, gan Skandināvijas tirgū. 

SIA “Salika” sevi raksturo šādi: “progresējošs metālsapstrādes uzņēmums, kas jau vairākus gadus ir atpazīstams Baltijas tirgū. Tas ievērojami attīstās un iegūst patērētāju uzticību ar kvalitatīvu produktu ražošanu. Mūsu kvalificētie inženieri izskata jebkuru individuālu pasūtījumu, veic projektēšanu un iekārtu vai konstrukciju uzstādīšanu”.

Uzņēmums piedāvā gan projektēt, gan uzstādīt dažādas iekārtas, kas piemērotas dzīvojamajām, sabiedriskajām un ražošanas ēkām, kā arī skvēriem un pagalmiem. Tiek projektētas kāpnes, margas, balkoni, vārtu un žogu elementi, barjeras soliņi, novietnes u.c. Uzņēmums ražo arī lauksaimniecības aprīkojumu – barotavas, lopu transportēšanas iekārtas, ganību nožogojumus, barības galdus, vārtus un citas nepieciešamās konstrukcijas. SIA “Salika” struktūrnodaļa veic arī metāla un tā izstrādājumu tirdzniecību no dažādiem Eiropas Savienības ražotājiem un piegādātājiem. 

Ar uzņēmuma darbību plašāk var iepazīties mājaslapā: 

www.salika.lv

www.facebook.com/siaSalika 

Tālrunis: 26 364 468

Epasts: info@salika.lv

Adrese: “Rītausma”, Peisenieki, Turku pagasts, Līvānu novads

Neliels ieskats SIA “Salika” piedāvājumā!

_____________________________________________________________________________

ZELMA KRAFT

Zelma Pīgožne ir ādas izstrādājumu dizainere otrajā paaudzē, zīmola “Zelma Kraft” radītāja. 

Zelma Kraft piedāvā augstas kvalitātes dabīgās ādas somas un aksesuārus, kas radīti, apvienojot vēsturiskās amata prasmju tradīcijas ar mūsdienu tehnoloģijām un dizainu, piešķirot Latvijai raksturīgo identitāti. Kā Zelma saka: “Mūsu vērtības ir ilgtspējīgs dizains, kvalitāte un identitāte!” 

Jaunā dizainere pēc studijām Rīgā atgriezās dzimtajā pusē Latgalē, lai turpinātu profesionāli pilnveidoties un izveidot savu zīmolu. “Radot produktu individuāli, katra vajadzība, katra problēma tiek risināta ar visvienkāršākajām metodēm, radot estētisku, minimālistisku izstrādājumu ar ideju par komfortāku dzīvi. Mani iedvesmo arhitektūra, tās skaidrība, vienkāršība, tie līniju ritmi, tās varenība un grācija!” tā savu radošo procesu komentē pati Zelma.

Darbs ādas apstrādes procesā ir atbildīgs un prasa lielu uzmanību. Tiek izvēlēts modelis, piemeklēts materiāls, tad piegriezts materiāls, savienotas un sašūtas detaļas. Viss jāveic ar lielu precizitāti, jo, kā atzīst pati dizainere, reti ir iespēja izlabot detaļu vai to izgriezt no jauna. Atbalstu savam biznesam dizainere guvusi LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā. Ar Zelmas darinājumiem var iepazīties zīmola mājaslapā – piedāvājumā ir dažādu dizainu somas, aksesuāri, kā arī Etno kolekcijas zābaki un pastalas.

Papildus informācija:

www.zelmakraft.lv/ 

www.facebook.com/zelmakraf

www.instagram.com/zelmakraft/

Tālrunis: +371 26447073

Epasts: info@zelmakraft.lv

Adrese: Atbrīvošanas aleja 130, Rēzekne 

Aicinām iepazīties ar Zelmas sirdsdarbu! 

_____________________________________________________________________________

BENCHA MUUDE

Gunita Mūrniece-Krišāne ir dizainere un bērnu apģērba zīmola “Bencha muude” radītāja. Uzņēmums dibināts 2018.gadā un piedāvā lēnās modes mūsdienīgu bērnu apģērbu ar lielisku dizainu, kvalitatīviem materiāliem un rūpīgu roku darbu, kas apvieno sevī gan daudzpusīgas ikdienu apģērbu kolekcijas, gan unikalitāti.

“Bencha muude piedāvā apģērbu bērniem no 0 līdz 10 gadiem. Katra bērnu apģērbu kolekcija ir unikāla un tiek papildināta ar kādu interesantu aksesuāru vai detaļu, kas pieejama tikai limitētā daudzumā. Tiek izmantota augstas kvalitātes kokvilna, trikotāža, lins, zīds un citi materiāli, kas ir droši, ērti un patīkami bērniem. Dizains kvalitāte, komforts un kustība bērnu apģērbos ir mūsu prioritāte” tā savu zīmolu raksturo pati Gunita.

Atbalstu biznesa attīstīšanai dizainere guvusi ar LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora palīdzību. Vairāk informācijas par zīmolu Bencha muude un tā jaunumiem var iegūt vietnēs Facebook, Instagram un zīmola mājaslapā:

www.benchamuude.lv 

www.facebook.com/BenchaMuude.lv

www.instagram.com/bencha.muude/

Tālrunis:  +371 29276621

Epasts: benchamuude@inbox.lv

Adrese: “Kantora ēka”, Otrie Mežvidi, Mežvidu pagasts, Kārsavas novads

Aicinām iepazīties ar Gunitas darbiņiem! 

_____________________________________________________________________________

SWEECO

Ģimenes uzņēmums “Sweeco” piedāvā iegādāties dabīgu vegānisku šokolādi, kas nesatur laktozi, glutēnu un rafinētos cukurus. Piedāvājumā ir gan jau gatava šokolāde, gan unikāli šokolādes pagatavošanas komplekti. 

Uzņēmumā tiek strādāts ar 3 šokolādes veidiem – tumšo, piena un keroba šokolādi. Savukārt šokolādes pagatavošanas komplektos ir viss nepieciešamais, lai katrs savās mājās varētu uzmeistarot gardu un veselīgu šokolādi: kakao, kokosriekstu piens, ogas, rieksti, silikona veidnes un lāpstiņa, kā arī pagatavošanas instrukcija. 

Par komplektu radīšanas ideju Mitrofanovu ģimene stāsta tā: “Mēs sapratām, ka karantīnas laikā cilvēki paliek mājās un viņiem droši vien gribētos darīt kaut ko interesantu. Tā radās ideja par komplektiem, kur būtu viss nepieciešamais, lai varētu pagatavot šokolādi mājas apstākļos. Ar šo ideju mēs devāmies uz LIAA Daugavpils biznesa inkubatoru, kur mūs atbalstīja un deva pārliecību, kā arī daudz ko iemācīja.”

Ar Sweeco produkciju var iepazīties: 

taplink.cc/sweeco.shop 

www.facebook.com/sweeco.shop

www.instagram.com/sweeco.shop/

Tālrunis: +371 26313310

Epasts: sweecolv@gmail.com

Aicinām iepazīties ar Sweeco gardo šokolādi!

_____________________________________________________________________________

CUTKOKS

Pēc sešu gadu dzīves Lielbritānijā, Ivars atgriezās Daugavpilī, lai uzsāktu savu biznesu. Un tā pamazām tika radīts uzņēmums “CutKoks”. Kokapstrādes meistars izgatavo šūpuļzirdziņus, bērnu mēbeles, dažādas lielāka un mazāka izmēra rotaļlietas, kā arī realizē klientu individuālos pasūtījumus.

Viena no Ivara radītajām oriģinālajām rotaļlietām ir alfabēta dēlītis, kur burti ir izfrēzēti kokā. Velkot pa burtu līnijām ar koka nūjiņu, bērni var trenēt rokas motoriku un veidot skaistu rokrakstu. Komplektā nāk arī ar grifeļa krāsu pārklāts dēlītis, uz kura, līdzīgi kā skolā uz tāfeles, ar krītiņiem var rakstīt burtus vai zīmēt. Šādus komplektus savām vajadzībām jau ir pasūtījuši vairāki bērnudārzi un meistars cer, ka viņa darinātās  rotaļlietas ļaus bērniem attīstīt sīko motoriku un veidot skaistu rokrakstu.

Ivars Reimanis piedalījās Daugavpils pilsētas grantu konkursā Impulss 2019, kur ieguva finansējumu sava biznesa attīstīšanai. Ar “CutKoks” piedāvājumu plašāk var iepazīties mājaslapā un sociālajos kontos: 

www.cutkoks.com 

www.facebook.com/Cutkoks

www.instagram.com/cutkoks/

www.etsy.com/shop/cutkoksstudio/

Epasts: cutkoks@gmail.com

Iepazīstinām ar Ivara meistarīgajiem darbiem!

_____________________________________________________________________________

RAPTORS PARK

Pavisam nesen, 2020.gadā, Daugavpils novada Demenes pagastā durvis vēris jauns tūrisma objekts – mini zoodārzs “Raptors Park”, kur apmeklētāji var aplūkot visdažādākos plēsīgos putnus: mājas apogs, klinšu ērglis, Bengālijas ūpis, plīvurpūce, baltā Āfrikas pūcīte, baltais krauklis, Herisa klijāns, Sibīrijas ūpis, sudrabainais fazāns, karaliskais fazāns un daudzus citus eksotiskus spārnotos, kā arī gan eksotiskus, gan arī jau pierastākus dzīvniekus. Parkā apskatāms Edipa cekulainais tamarīns, pļavās ganās dambrieži, īru tinkeru šķirnes zirgi, poniji, kalnu kazas un strausi, būros mitinās truši, apmeklētājus sagaida koša pāvu saime. Parkā apskatāmi arī neparastie un eksotiskie kaķu dzimtas plēsēji – servals un karakals! Tur sastapsiet arī pumu Bu-Bu, vilcēnus un lapsas.

“Raptors Park” īpašnieks ir Aleksandrs Kalačovs, kurš pēc 15 gadu prombūtnes Īrijā ir atgriezies Latvijā un, pateicoties savam neparastajam hobijam – plēsīgo putnu iegādei un dresūrai – arī izveidojis šo tūrisma objektu. 

Zooparka īpašnieks labprāt iepazīstina apmeklētājus ar parku un tajā esošajiem iemītniekiem, kā arī pastāsta interesantus faktus par plēsīgo putnu un eksotisko dzīvnieku pasauli. Bērniem vasaras sezonas laikā parkā ir pieejams piepūšamais batuts ar slidkalniņu, ir arī galdi un soliņi, tāpēc Aleksandrs atzīmē, – ja ir vēlme atpūsties no pilsētas burzmas, visi vienmēr laipni aicināti!

Papildus informācija:

www.facebook.com/raptorspark/

Tālrunis: +371 27001440

E-pasts: alexkalacovs@gmail.com

Adrese: Demenes pagasts, m. “Kalpaki”, Briģene, Daugavpils novads

GPS: 55.749630 , 26.565018

Aicinām apmeklēt jauno tūrisma objektu “Raptors Park”!

_____________________________________________________________________________

HANDMADE LATGOLA

HANDMADE LATGOLA ir privāta Griķu ģimenes lolota vieta un vienlaicīgi 25 Latgales amatnieku un mazo ražotāju sadarbības piemērs. Kā raksturots uzņēmuma interneta vietnē: “HANDMADE LATGOLA ir stāsts par tradīciju saglabāšanu un jaunu vērtību radīšanu, par vēlmi dzīvot, darboties un labi justies Latgalē. Mēs esam lepni par mūsdienu Latgales amatniecību un vēlamies to rādīt Latvijai un pasaulei. Vēlamies palīdzēt lauzt izplatītu stereotipu par “depresīvu Latgali, kur nekas nenotiek”! Šis ir stāsts par kopdarbību, kuras vadību kopš 2017.gada Līvānos uzņēmās Marika Rudzīte-Griķe – viņa saprata un sajuta, ka šādai Īpašo Mājlietu un Sajūtu Mājvietai BŪS JĒGA! Ieguldot ievērojamu privāto finansējumu, piesaistot Eiropas līdzfinansējumu, ar vairāk kā desmit aizdevēju un pašvaldības atbalstu 2019.gada 1.decembrī HANDMADE LATGOLA vēra savas durvis, piedāvājot “3 in 1” (trīs vienā) – apskates vietu, pasākumu vietu un ekskluzīvas naktsmājas.”

HANDMADE LATGOLA piedāvā: “1. Pieturas vietu” – kur iespējams apskatīt ekspozīciju ar vairāk kā 200 Latgales amatniecības izstrādājumiem. Tos ir iespējams arī iegādāties. “2. Tikšanās vietu” – telpas lielākiem un mazākiem pasākumiem, piemēram, konferencēm (līdz 20 cilvēkiem), dažādiem kursiem, stāstu vakariem, prezentācijas pasākumiem un tā tālāk. “3. ekskluzīvas naktsmājas” – “pilsētā, bet ar lauku klusumu, svaigu gaidu, lina palagu maigumu un Dubnas saulrieta mieru”, HANDMADE LATGOLA piedāvā divas guļamistabas līdz sešiem cilvēkiem, kā arī visu nepieciešamo, lai baudītu lieliskas brīvdienas. 

Papildus informāciju var meklēt:

www.handmadelatgola.lv/

www.facebook.com/handmadelatgola.lv

Tālrunis saziņai: +371 29443621; +371 26450676

Epasts: handmadelat@gmail.com

Adrese: Vecticībnieku iela 15, Līvāni, Latvija.

_____________________________________________________________________________

OBELISK FARM

Obelisk Farm ir neliela kaņepju saimniecība, ko izveidojusi ģimene, kas pirms 7 gadiem pārcēlusies no Londonas uz Latgali. Tā atrodas Obeliškās, Viļānu novadā. 

“Viss sākās 2014. gadā, kad mēs nolēmām pamest Londonu un pārcelties uz Latvijas laukiem tikai ar saujiņu sēklu un lielu sapni. Stāsts turpinājās 2017. gada pavasarī, kad pirmo reizi vērām savas saimniecības durvis apmeklētājiem un sākām īpašumu pārveidot par savām pastāvīgajām mājām un saimniecību. Tieši tad radās Obelisk Farm. Mūsu vīzija vienmēr ir bijusi saimniecība, kas spētu satuvināt mūsu sabiedrību. Patvērums no ikdienas dzīves, vieta, kur baudīt vienkāršas lietas, piemēram, kaņepju lauku vai svaigi noplūkta kaņepju zieda garšu. Mūsu vīzijā ietilpst arī izglītojošu aktivitāšu sniegšana – uzzināt un redzēt, kā kaņepes tiek audzētas, iemācīties tās novākt, uzzināt par kaņepju vēsturi un veidot dziļākas attiecības ar šo pārsteidzošo augu. Mūsu saimniecība nepārtraukti aug un mainās, pateicoties jums, mūsu sabiedrībai! Mēs esam neizsakāmi pateicīgi par saņemto atbalstu un ceram jums kalpot arī nākamajos gados” šādi apmeklētāji tiek uzrunāti, viesojoties saimniecības mājas lapā. 

OBELISK FARM piedāvā apskatīt kaņepju muzeju, kas ir pirmais šāda veida muzejs Latvijā. Tajā var iepazīties ar ekspozīcijām par tautas dziesmām, cilvēkiem un stāstiem, kā arī apkatīt veco laiku iekārtas un ekspozīciju par mūsdienīgu kaņepju izmantošanu. Saimniecība piedāvā arī “Kaņepju skolu”, kur ģimene dalās pieredzē par kaņepju audzēšanu, kaņepju ēdieniem, kaņepju izmantošanu būvniecībā un citām aktuālām lietām. Savukārt interneta veikaliņā var iegādāties dažādus kaņepju izstrādājumus.

Ar OBELISK FARM iespējams iepazīties:

www.obeliskfarm.lv/sakums/

www.facebook.com/obeliskfarm

www.instagram.com/obeliskfarm/

Tālrunis: +371 25 123 595 (Andris)

Epasts: obeliskfarm@gmail.com

Saimniecības adrese: Gulbji, Obeliškas, Viļānu novads, Latvija
GPS koordinātes: 56.561920720381444, 26.85100117855469

_____________________________________________________________________________

ARMINO

ARMINO ir uzņēmums, kas izstrādā printējamus mācību materiālus atbilstoši mūsdienu bērna vajadzībām. Materiālus var izmantot gan vecāki izglītojošām aktivitātēm kopā ar bērnu, gan pedagogi mācību plāna īstenošanai, nodarbībām vai vienkārši rotaļām. 

E-veikalā ir pieejami materiāli dažādu vecumu bērniem līdz 7+gadiem, kas sadalīti pa izglītības metodēm: rotaļnodarbības, tematiskās nedēļas, montessori izglītība, tematiskie uzdevumi, tematiskās kartītes. ARMINO piedāvājuma klāstā var atrast gan darba burtnīcas, gan krāsojamās grāmatas, printējamās kartītes, darba lapas, spēles, mandalas un daudz dažādu noderīgu materiālu bērna attīstībai. 

ARMINO piedāvājumu var apskatīt:

armino.lv/

www.facebook.com/uzdevumiberniem

Epasts: info@armino.lv

Tālrunis: +371 29399896

___________________________________________________________________________
ORGANIC PRODUCTS

SIA ORGANIC PRODUCTS ir bioloģiski sertificēts ģimenes uzņēmums, kurā darbojas divas paaudzes. Atmodas laikā ģimene atgriezusies no dzīves Zemgalē uz Ludzas pusi, atguvusi savu senču mājas, kur pamazām veidota zemnieku saimniecību “Griezītes”. Tajā tika saimniekots videi draudzīgi, kā rezultātā 2008.gadā tika iegūts bioloģiskās saimniecības sertifikāts. 

Turpinot vecāku iesākto, ģimenes jaunākajai paaudzei radās ideja izveidot pašiem savu pārstrādi. Pamazām virzoties uz priekšu, piedaloties konkursā un gūstot Ludzas novada pašvaldības atbalstu, tika uzsākta pārtikas pārstrāde un fasēšana. Tika izveidots uzņēmums SIA ORGANIC PRODUCTS, kurā ražo garšvielas, tējas, ogas, sukādes, kam izejvielas tiek gūtas turpat, pašu saimniecībā. Protams, neizpaliek arī sadarbība ar tuvējām bioloģiskajām saimniecībām. Ar LEADER programmas atbalstu, tika gūts finansējums, lai labiekārtotu telpas un iegādātos nepieciešamos pamatlīdzekļu. 

ORGANIC PRODUCTS piedāvā augļu sukādes, kas ir veselīga alternatīva saldumiem, kā arī labs vitamīnu avots. Piedāvājumā ir arī dažādas zālīšu tējas un garšvielas bez mākslīgām un ķīmiskām piedevām. 

Informāciju par ORGANIC PRODUCTS var meklēt:

www.orproducts.lv/ 

www.facebook.com/siaorganicproducts/

Tālrunis: +371 25499330

Epasts: sia.organic.products@gmail.com

Adrese: Baznīcas iela 50, Ludza, Latvija. 

_________________________________________________________________________
BRICK MAKER

BRICK MAKER ir būvēšanas konstruktori, kas ar spēles elementu palīdzību attīsta iztēli, radošās spējas, bērna telpisko un tēlaino domāšanu. Lai sasniegtu rezultātu – uzbūvētu viduslaiku pili –, bērnam ir jābūt apveltītam ar lielu pacietību. Gala rezultāts būs īsta akmens pils, kuru varēs izkrāsot pēc savām vēlmēm!

Piedāvājumā ir būvēšanas konstruktori, veidnes un materiāli, lai varētu izgatavot mazos ķieģelīšus, kā arī shēma un instrukcija, lai varētu izgatavot pili, torni, vārtus, tiltus. Uzņēmums organizē arī bērnu meistarklases, kur iepazīstina ar izstrādāto produktu, tā dodot iespēju jau agrā bērnībā iepazīties ar inženierzinātnēm un attīstīt tehniskās prasmes. 

Uzņēmums attīstības veicināšanai saņēmis atbalstu arī LIAA  Daugavpils biznesa inkubatorā. 

Vairāk par BRICK MAKER:

www.brickmaker.eu/lv

www.facebook.com/brickmaker.eu

www.instagram.com/brickmaker.eu/

Tālrunis:+ 371 29837795
Epasts: info@brickmaker.eu

_________________________________________________________________________
LAIBAS

SIA LAIBAS nodarbojas ar stiklašķiedras laivu ražošanu Daugavpilī. “Iedvesmoti ar hobiju – makšķerēšanu, mēs sākam būvēt kvalitatīvas, ērtas, drošas un inovatīvas atpūtas klases laivas makšķerniekiem no stikla šķiedras” par ideju izveidot uzņēmumu stāsta tā īpašnieki. “Ražošanā izmantojam pasaules laivu industrijas jaunākās tehnoloģijas un ražošanas paņēmienus. Saviem klientiem pagaidām piedāvājam divus laivu modeļus, no kuriem var izvēlēties sev piemerotāko. Laivas ir samērā vieglas un var transportēt uz automašīnas jumta.”

Ražoto laivu kvalitāti jau varējuši novērtēt daudzi klienti, kuri savā īpašumā iegādājušies Daugavpilī ražotās laivas. Šobrīd piedāvājumā ir divu veidu laivas – LAIBA un LIDAKA. LAIBA ir airu laiva, kas ražota no augstas kvalitātes stikla šķiedras. Tā ir viegla un kompakta, viegli transportējama uz automašīnas jumta.  LIDAKA ir airu laiva, kas tāpat kā LAIBA, ir ražota no stikla šķiedras. Šai laivai ir iespējams uzstādīt arī motoru. SIA LAIBAS piedāvā iegādāties arī nepieciešamo aprīkojumu laivām – airus, enkurus, duļļus, glābšanas riņķi un vesti drošai laivošanai. 

Ar SIA LAIBAS iespējams iepazīties:

laibas.lv/

www.facebook.com/laibas.lv/

Tālrunis: +371 29831247; +371 26740689
Epasts: anna@laibas.lv

___________________________________________________________________________

KUUP COFFEE

“Mēs esam mazi, bet patiesi. Ja kaut ko darām paši, tad no sirds. Mums rūp cilvēki, un cilvēki dzer kafiju” – tā sevi uzņēmuma mājaslapā raksturo KUUP COFFEE. Kā atzīmē Oskars, KUUP komandas vadītājs,- “Kafijas pasaulē Latgale nav parādījusi savu garšu un aromātu. Latgale ir patiesa, sirsnīga un silta. KUUP kafija ir silta – mēs no sirds gatavojam labu kafiju patiesiem cilvēkiem. Mums rūp cilvēki, un cilvēki dzer kafiju. Mums rūp, kādu kafiju dzer cilvēki, tāpēc mums ir kvalitātes standarti. Mēs esam par draugiem. Kafijas cienītājs ir draugs. Draugs tiek pie kafijas – kafejnīcā, braucot ar auto, mājās – kafija ir blakus dažādos notikumos”.

Kādā no intervijām medijos* Oskars secinājis, ka viņa ģimene un uzņēmums esot auguši kopā – lai arī viņš pats iepriekš studējis uzņēmējdarbību, daudz vairāk ieguvis tieši reāli darot. “Kopā ar kafiju mācījāmies arī mēs – gan attīstot uzņēmumu, gan sakārtojot visas nepieciešamās lietas: ģimeni, bērnu audzināšanu, pārvākšanos no Rīgas. Tā bija traka uzdrīkstēšanās,” viņš atskatoties vērtē. “Protams, kafiju varētu grauzdēt arī Rīgā, bet Lendžos, to darot, var pavērties uz ezeru, trijos naktī paskatīties zvaigznēs un atrast klusumu tieši tobrīd, kad tas ir vajadzīgs!” 

Uzņēmums ir startējis arī LIAA Rēzeknes Biznes inkubatora programmā, saņemot atbalstu biznesa idejas attīstīšanai. KUUP COFFEE lepojas, ka uzņēmuma veidošanas laikā ir iepazinuši labu kafiju. Tādēļ saka: “Pietiek meklēt labu kafiju, esam priecīgi tajā ar jums dalīties! Nav tādas vienas Latgales kafijas – ir veselas piecas!”. Un tieši tā arī ir! KUUP piedāvā kafijas mīļotājiem tādas kafijas kā Malnais Ontons, Kolumbejis flirts, Jezupa Etiopejis sapnis, Pynaklu Jurs un Brazilejis nakts! Un šo produktu apraksti vien ir ko vērti!

Aicinām apmeklēt KUUP interneta vietnes veikalu, lai ciešāk iepazītos ar Malnuo Ontona, Jezupa vai Pynaklu Jura autentiskajām Latgales kafijas garšām!  Papildus informāciju iespējams gūt:

 www.kuup.lv

www.instagram.com/kuup_coffee/

www.facebook.com/KUUPCOFFEE/

Tālrunis: +371 2 8760376

Epasts: info@kuup.lv

Adrese: Viraudas iela 5, Lendži, Lendžu pag., Rēzeknes nov., LV-4625

*avots: www.diena.lv/raksts/sestdiena/pieredze/jezupa-kafijas-skola-14225615

__________________________________________________________________________

HIMALAYAN INTERNATIONAL

 Aijai Parlagreko, vēl dzīvojot Nepālā, radās biznesa ideja, kuru viņa pirms četriem gadiem arī realizēja – izveidoja uzņēmumu “Himalayen International”, kas tika bāzēts Aijas dzimtajā pilsētā Preiļos, tādā veidā radot pilnīgu jaunumu Latvijas tirgū – suņu graužamsieru un kraukšķus. SIA Himalayan International ir latviskojis Nepālas tradicionālo produktu, padarot to pieejamu ne tikai Latvijā un Eiropā, bet arī ārpus tās robežām. Nepālā šis produkts tiek gatavots no jaku govju piena, Latvijā to veido no biezpiena. Tas ir siers bez piedevām, kas divus mēnešus tiek žāvēts, lai beigās pārtaptu par graužamkaulu suņiem.

Dabiskais, veselīgais un vitamīniem bagātais graužamsiers uz ilgāku laiku spēj nodarbināt gan mazos, gan lielos mīluļus. Pēdējais uzņēmuma jauninājums – graužamsiera pulveris – nodrošina uzņēmuma bezatlikumu ražošanu, jo graužamsiers, kas tiek izbrāķēts, tiek samalts pulverī un lieliski der suņu grupām, kurām graužamsiers ir par cietu, taču visas vērtīgās vielas tajā tiek saglabātas.

Šobrīd jau vairāk kā gadu Aija ar ģimeni ir atgriezusies Latvijā, kur turpina vadīt savu biznesu. Uzņēmums pastāvīgi attīstās – tiek piesaistīti pētnieki, uzlabotas receptūras, izveidotas jaunas – specializētas iekārtas šī unikālā produkta ražošanai. Ņemot vērā augošo pieprasījumu, tiek palielināti ražošanas apjomi, darbinieku skaits un paplašināts tirgus, kurš sniedzas jau ārpus Eiropas robežām – produkts pieejams tādās valstīs kā Izraēla, Austrālija, Japāna, Ķīna.

Papildus informāciju iespējams atrast:

www.hidogchews.com

www.facebook.com/himalayanchews

www.instagram.com/himalayan_international/

Epasts: himalayan.latvia@gmail.com

Aicinām iepazīties ar Himalayen izstrādātajiem suņu gardumiem!

_________________________________________________________________________

AIGA JANSONE CLOTHING

 Aiga Jansone clothing ir sieviešu apģērbu zīmols, kas apvieno sievišķību un ērtumu, radot unikāla dizaina kleitas, kas individuāli pielāgotas katrai nēsātājai. Zīmola radītāja ir dizainere Aiga Iļjanova, kura klientēm piedāvā ietērpties sava dizaina apģērbos, individuāli pielāgojot tos katras klientes izmēriem un mīļākajām krāsām. Aigas salonā top arī praktiskas, kā arī gaumīgas un elegantas sejas aizsargmaskas. Savukārt kā “ķirsītis uz tortes” ir Aigas zīmola mammas – meitas vienotā stilistikā pieskaņotie tērpi!

Aiga atzīmē, ka sievišķīgums viennozīmīgi slēpjas detaļās un sieviešu spējā būt maigām un trauslām, vienlaicīgi kalnus gāžot! “Ir labi, ka mums ir mērķi un idejas uz ko tiekties, vēlme turpināt un neapstāties! Izzināt vairāk, iemācīties labāk un izaicināt sevi … Es ticu, ka mēs spējam daudz – atliek vien uzdrīkstēties, noticēt sev un saviem spēkiem! Nepadoties!” – tā saka Aiga, iedvesmojot sievietes izskatīties un justies laimīgām!

Papildus informāciju par zīmolu var iegūt:

facebook.com/ajansonelv

www.instagram.com/ajansonelv/

Tālrunis: +371  26695991

Epasts: ajansonelv@gmail.com

Adrese: Vidzemes iela 3A – 14, Balvi, LV-4501, Latvija

 ______________________________________________________________________

LAMUR FLOWERS

 “Maziņš sapnis, maza komanda – mazs, bet ļoti skaists bizness… Jā, mēs piepildām uzņēmēju, dekorētaju, organizātoru, jauno pāru idejas. Veidojam dekorācijas visdažādākas krāsās un izmēros! To darām ar vislielāko gandarījumu!” – tā par savu uzņēmumu “LaMur flowers” saka pati tā īpašniece Jeļena Golovneva.

Kādu brīdi savā dzīvē Jeļena strādājusi arī ārzemēs, bet galu galā abi ar draugu atgriezušies dzimtenē un mēģina rast sev nodarbošanos šeit pat Latgalē, Balvos. Un tas Jeļenai lieliski izdodas – neviens nepaliek vienaldzīgs, redzot Jeļenas darinātos lielformāta ziedus vai dekorācijas!

Kā Jeļena atzīmē kādā no savām intervijām: “LaMur flowers” uzņēmējdarbības ideja esot dzimusi no nelielas aizraušanās ar rokdarbiem. Sākumā tika izgatavotas dažādas mazas lietiņas – matu stīpas ar ziedu rotājumiem un citi rokdarbi. Vēlāk, meklējot jaunu iedvesmu, Jeļena atklāja lielformāta ziedus, kas bija populāri ārzemēs, un šķita, ka tas ir kaut kas ļoti interesants, jauns un svaigs, ko derētu pamēģināt!

“LaMur flowers” piedāvā interesantu dekorēšanas veidu Latvijā –  ziedu kompozīcijas un interjera priekšmetus lielformāta ziedu formā no inovatīviem materiāliem. Dekorācijas veidotas no termoizturīgiem materiāliem, kas ilgtermiņā nemaina savu izskatu un saglabā formu vairākus gadus. Produktu klāstā ir lielformāta ziedi, to kompozīcijas, arkas, kuras var izmantot foto stūriem pasākumos, ziedu lampas un citi. Produkts ir atkarīgs no klienta vēlmēm – dekors var būt dažāda izmēra, pieejama plaša krāsu izvēle. Šobrīd populāri ir elementi, ko izmato fotosesijās, piemēram, lielformāta spārni dažādās krāsās!

Jeļena atzīst, ka vispatīkamāk ir dalīties savās zināšanās ar citiem, tādēļ bieži rīko meistarklases. Pandēmijas ietekmē tiek veidotas video apmācības, ar kuru palīdzību arī citi iepazīst šo lielformāta ziedu veidošanas mākslu, neizejot no savām mājām!

Papildus informāciju par dekorēšanas studijas piedāvātajiem pakalpojumiem var iegūt:

 https://www.facebook.com/lamurflowers/

 https://www.instagram.com/lamur_flowers

Tālrunis: +371 28335192

Epasts: lamurflowers@gmail.com

____________________________________________________________________________

JAŠAS PODI

“Jašas podi” ir keramiķes Kristīnes Nicmanes izveidotais zīmols. Savā darbnīcā, kas atrodas pašā Latgales sirdī – Preiļu novada Aizkalnes pagastā – Kristīne izgatavo mākslinieciskus, funkcionālus traukus no dažādiem keramikas materiāliem. Kā minēts medija laukutikls.lv intervijā – izbaudījusi Rīgas ērtības un pilsētas dzīvi, viņa uz Aizkalni pārcēlās pirms sešiem gadiem, atjaunojot ģimenes īpašumu. Interesējoties,  kā nosaukums radies, uzņēmēja norāda, ka mājas tuvumā tek  Jašas upe. Līdz ar to uzreiz bijis skaidrs, ka būs Jašas keramika.

“Jašas podi” traukus raksturo košums un funkcionalitāte. Keramiķei īpaši patīk akmensmasas trauki, jo tie ir izturīgi, kā arī brīnišķīgi sader kopā ar glazūrām

Uzņēmējdarbības sākumā Kristīne arī startējusi vairākos projektu konkursos – viens no pirmajiem finansiālajiem atbalstiem uzņēmuma veidošanā bija Preiļu novada domes līdzfinansējums. Kristīne piedalījās mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektu konkursā un piesaistot arī LEADER finansējumu, tika iegādāts moderns keramikas darbnīcas aprīkojums.

Jašas podi piedāvā iegādāties ekskluzīvus akmens masas traukus: bļodas, vāzes, krūkas, tējkannas un šķīvjus, kas tiek radīti brīnišķīgās kolekcijās, piem. Āfrika, Jūra u.c. Piedāvā arī meistarklases un ekskursijas grupām. Darbnīcā ir arī keramikas izstrādājumu veikaliņš, kurā iespējams iegādāties un pasūtīt personificētas dāvanas, turklāt darbus iespējams pasūtīt un tie tiks sagatavoti nosūtīšanai uz jebkuru pasaules pusi!

Papildus informācija:
www.jasaspodi.com, www.facebook.com/jasaspodi
www.instagram.com/jasaspodi
Tālrunis: +371 29175252
Epasts: knicmane@gmail.com
Adrese: Aizkalnes pagasts, Preiļu novads, LV-5305


GLEMPINGS VELO LATGALE

Izvaltas pagasta Mazo Onzuļu ciemā, Sargovas ezera krastā tūristiem 2020. gada vasaras izskaņā durvis vēris glempings “Velo Latgale”, kas arī šajā gadā uz jauku un mierīgu atpūtu gaida visus interesentus. Glempingā saimnieko Inga Leikuma ar ģimeni, ciemiņiem nakšņošanai piedāvājot divas kupolteltis – “Ūdensroze” un “Niedres”, no kurām paveras panorāmas skats uz ezeru. Šī gada vasarā būs pieejama arī pirtiņa un papildus visam klāt tiek piedāvāts daudzveidīgs aktīvās atpūtas inventārs, proti, iespējams iznomāt velosipēdus, SUP dēļus, laivu un dažādas dārza vai galda spēles, kas noderēs interesantai un aktīvai atpūtai. Iespējams aplūkot arī aitu fermu, kas atrodas netālu no glempinga.

Kā saka pati glempinga saimniece: “Esam draudzīgs ģimenes uzņēmums ar individuālu pieeju katram klientam! No sirds ticam, ka atpūta un piedzīvojumi pie mums ciemiņus uzlādēs jauniem mērķiem un sniegs prieku! Ideāli ir ierasties šeit kopā ar ģimeni, pāriem vai pat vienatnē, būt klusumā un atpūsties no pilsētas kņadas, baudīt skaistus saullēktus un saulrietus, un romantiskus mirkļus, gūt iedvesmu, prieku, izbaudīt ko nebijušu. Esot šeit vienreiz, jūs noteikti vēlēsieties atgriezties!”.

Vairāk info:
www.glampingvelolatgale.lv/
www.facebook.com/glempings/
www.instagram.com/velo_latgale/
Tālrunis: +371 29646677
E-pasts: ingaleikuma@gmail.com
Adrese: Mazie Ondzuļi, Izvaltas pagasts, Krāslavas novads, LV-5652


PELNRUŠĶĪTES SAPNIS

Salons “Pelnrušķītes sapnis” ir Zviedru ģimenes sirdsdarbs, tā idejas autore un saimniece ir Ruta Zviedre. Salonā iespējams veikt stilizētu laikmetīgo tērpu un dekorāciju nomu, pieejami tādi pakalpojumi kā dažādu pasākumu organizēšana un noformēšana, kā arī teatralizētas ekskursijas, pieprasītākā no tām ir  “Lūcijas nakts pasakas” Ludzas pilskalnā.

Saimniece Ruta piedāvā iepazīties ar izveidoto troļļu māju un ežuļa sajūtu taku ar stāstu par koku, augu enerģijām un relaksāciju skaņu pavadījumā, kā arī izgatavo zāļu tējas, pirts zāļu paklājiņus. Interesentiem iespējams iepazīties arī ar stellēm un audējas stāstu.

Interesējoties, kā radās ideja par šāda veida salona iegādi, Ruta Zviedre stāsta: “Pirms vairākiem gadiem uzšuvu pirmos senlaicīgos tērpus Isnaudas deju kolektīvam. Gatavoju arī parūkas, aksesuārus. Izveidojās deju grupa “Pērle” ar īpašu repertuāru. Kolekciju papildināju. Vienlaicīgi saskāros ar to, ka Ludzā ļoti grūti dabūt karnevāla maskas. Daudzi lūdz tādas uzšūt. Mūsu novadā tērpu nomu neviens nepiedāvāja. Kopumā man patīk izdomāt, šūt, izšūt, veidot, kombinēt… Šis projekts ir iespēja visu realizēt dzīvē, lai tas nebūtu tikai hobijs, bet arī darbs. Tāpēc arī radās “Pelnrušķītes sapnis”.

Papildus informācija:
www.facebook.com/Pelnrušķītes-sapnis
Tālrunis: +371 28622570
E-pasts: prlnruskitessapnis@inbox.lv
Adrese: Isnaudas pag., c.Martiši, Gatves, Ludza – 5701


VIARCANVAS

Studija “VIARCANVAS” ir īstu profesionāļu izgatavotas gleznas un kanvas. Studijā darbojas saliedēts mākslinieku kolektīvs, kuri uzklausa un izprot klientu vēlmes. Viarcanvas radošā komanda kvalitatīvi izpildīs jebkuras sarežģītības pasūtījumus – sākot no vienkāršām foto gleznām un beidzot ar lieliem ģimeņu portretiem gleznojumiem uz kanvas. Studija garantē jebkuras kompozīcijas izgatavošanu augstākajā iespējamajā kvalitātē. Pasūtītās gleznas un attēli priecēs klientus ilgi un kļūs par cienīgu interjera rotu.

Studijas mājas lapā iespējams smelties idejas radošām dāvanām un interjera elementiem. Viarcanvas iespējams pasūtīt portretus, karikatūras, gleznas, kanvas, moduļu Kanvas, foto gleznas, eļļas gleznas, kanvas draudzīga sarža veidā, kā arī gleznu reprodukcijas. Ja meklējat radošu dāvanu vai vēlaties atsvaidzināt interjeru, bet vēl īsti nezināt kā – Viarcanvas vienmēr palīdzēs rast konkrētam klientam piemērotāko un labāko risinājumu, sniegs konsultācijas un ieteiks aktuālākos produktus.

Iepazīties ar Viarcancas piedāvājumu iespējams:
www.viarcanvas.lv
www.facebook.com/viarcanvas
www.instagram.com/viarcanvas
Tālrunis: +371 25444744
Epasts: viarstudia@gmail.com
Adrese: Druvas iela 4, Maļinova, Maļinovas pag., Daugavpils nov., LV-5459


ADVENTURE COFFEE

Zīmola “Adventure Coffee” īpašnieks Alexander Delzov atzīmē, ka iepriekšējais gads viņam ir kļuvis par nozīmīgu, jo tika realizēts sapnis, uz kuru tika mērķtiecīgi iets pēdējos 9 gadus: ir atvērta sava kafijas grauzdētava. Alexander dzīvojis Vācijā, kur arī iepazinies ar kafijas grauzdēšanas mākslu un sapratis, ka tā ir viņa sirdslieta. Atgriežoties Latvijā, uzsācis sava uzņēmuma veidošanu Daugavpilī.

Pašlaik kafijas grauzdētava Daugavpilī darbojas pēc principa “svaiga kafija katru dienu”. Tas nozīmē, ka katru dienu kafija tiek grauzdēta nelielos apjomos, tāpēc kafijas cienītājiem ir iespēja iegādāties maksimāli svaigu grauzdētu kafiju, kura saglabā visas dabīgās garšas un aromātus.

Šobrīd uzņēmums strādā ar augstas kvalitātes arabikas šķirnēm no Brazīlijas, Kolumbijas, Etiopijas, Vjietnamas un Kenijas, piedāvājot kafijas gurmāniem 6 bagātīgas garšas: maigā “Brasil santos”, izteiksmīgā “Ethiopia Sidamo”, aromātiskā “Ethiopia Djimmah”, samtainā”Colombia Excelso”, spilgtā “Kenya Arabica” un laimīgā “Costa Rica”. Ar Adventure Coffee brīnumaino kafijas garšu iespējams iepazīties kafijas grauzdētavā Vidus ielā 32, Daugavpilī un nesen atvērtajā kafijas namiņā t/c “Ditton nams” Daugavpilī. Uzņēmums pārliecinoši iet savu attīstības ceļu un šobrīd plāno atvērt kafijas namiņus arī citās Latgales pilsētās! Lai “Adventure Coffee” izdodas viss iecerētais!

Paildus informācija:
www.facebook.com/adventurecoffeelatvia
Tālrunis: +371 20277073
Epasts: accoffee@inbox.lv
Adrese: Vidus iela 32, Daugavpils


Z/S LIEPKALNS

ZS Liepkalns ir Danilinu ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1991. gadā. Saimniecība piedāvā dažāda veida bioloģiskos graudaugus, kas audzēti, pārstrādāti un fasēti uz vietas saimniecībā, kas atrodas Ilzeskalna pagastā, Rēzeknes novadā. Kopš 2019. gada, pateicoties dažādu projektu atbalstam, saimniecība uzsāka arī pārtikas produktu pārstrādi, piedāvājot zaļo griķu, griķu, zirņu, pilngraudu šokolādes makaronus, zaļo griķu un zirņu miltus, pilngraudu kviešu un rudzu miltus. Saimniecībā iespējams iegādāties arī EKO lina spilvenus ar BIO griķu sēnalu pildījumu.

ZS Liepkalns turpina attīstīties, un šobrīd pieejams arī jauns tūrisma piedāvājums Latgalē: interesenti var iepazīties ar saimniecības pieredzes stāstu par BIO graudu audzēšanu, jaunu produktu radīšanu ar BIO produktu prezentāciju ar degustāciju! Pieejamas arī kulinārās darbnīcas un degustācijas: griķu un zirņu pankūkas, griķu vafeles, griķu piens, zaļo griķu makaroni u.c.

Papildus informācija:
www.liepkalns.bio
www.facebook.com/liepkalnsbio
www.instagram.com/bio_liepkalns
Tālrunis: 29 199 545
Epasts: liepkalnszs@gmail.com
Adrese: Liepkalns, Kļasica, Ilzeskalna pag., Rezeknes nov.


LĪVĀNU ĶIPLOKS

Līvānu novadā, Turku pagastā jau sešus gadus savā saimniecībā aktīvi darbojas Viola un Māris REINHOLDI, ko tuvā un tālā apkārtnē pazīst pēc preču zīmes «Līvānu ķiploks» ražojumiem.

Interesējoties, kā radās ideja par ķiploku audzēšanu, saimnieki intervijā medijam Brīvā Daugava stāsta, ka sākotnēji nolēmuši uzsākt biznesu, no kārkliem pinot groziņus un pārdodot tos gadatirgos. Reizē līdzi «paķēra» kādu piemājas saimniecībā izaudzētu dārzeni. Te arī viņi novēroja, ka liels pieprasījums ir pēc ķiplokiem, un nolēma: kāpēc gan neaudzēt ķiplokus? Tā tika uzrakstīts projekts Lauku atbalsta dienestam tehnikas iegādei un 2016. gadā pushektārs zemes apstādīts ar ķiplokiem. Tie saauga ļoti labi, visu izaudzēto izdevās arī realizēt, tādēļ apstādāmās platības saimnieki nolēma palielināt.

“Apstādot lielāku platību, vairāk kļūst arī mazo un brāķēto ķiploku. Arī ziedu daudzums ir ievērojams” skaidro Viola. – Ko darīt? Nekad pat prātā nav ienācis, ka vienkārši tāpat varētu izmest pārtiku! Tādēļ 2017. gadā nolēmām uzsākt mājražošanu. Toreiz tapa tikai 40 burciņas ziedu pastas, bet šobrīd saražoti jau tūkstoši. Pašlaik jau varam lepoties ar 6 veidu ziedu pastām, 7 veidu ķiploku pastām «Asumiņš», ķiploku konfektēm un citiem produktiem.” – piebilst saimniece Viola.

Ar Līvānu ķiploka produkciju iespējams iepazīties:
www.livanukiploks.lv
www.facebook.com/livanukiploks
Tālrunis: +371 2 2408095; +371 2 6065276
Epasts: livanukiploks@gmail.com
Adrese: “Zeltiņi”, Dubnas viensētas, Turku pag., Līvānu nov., LV-5316


RASA BOTANICALS

Uzņēmums RASA BOTANICALS ražo augu ekstraktus, izmantojot mūsdienīgu ultraskaņas metodi, kas ražošanas procesā rada mazāk atkritumus, tādā veidā nodrošinot visu ražošanu procesu videi draudzīgāku. RASA BOTANICALS ir ģimenes uzņēmums, tā idejas autore ir Zane Grigale-Soročina un uzņēmumā darbojas viņas vecāki – Elita un Māris Grigaļi.

“Diezgan ilgu laiku pavadījām, lai saprastu veiksmīgāko augu ekstraktu iegūšanas tehnoloģiju. Nonācām pie ultraskaņas, kas ļauj iegūt augu ekstraktus maksimāli ātri, ar lielu aktīvo vielu koncentrāciju un ļoti saudzīgā veidā pret vidi, jo visi atkritumi ir kompostējami” stāsta Z. Grigale-Soročina.

RASA BOTANICALS strādā pēc pasūtījuma – “Tā kā ekstrakti ir no dabas iegūtas aktīvās vielas, tie bojājas. Turēt gatavus ekstraktus noliktavā ir neefektīvi – tie aizņem vietu un nav zināms, kam, ko un kad vajadzēs. Mēs ražojam pēc pasūtījuma tieši to un cik daudz klientam vajag.” Uzņēmums piedāvā iegādāties arī gatavu produkciju, ko var apskatīt un pasūtīt uzņēmuma mājaslapā. Ģimenes uzņēmums saņēmis atbalstu programmā LEADER, kā arī LIAA Daugavpils biznesa inkubatorā.

Papildus informācija:
www.rasa.bio
www.facebook.com/RasaBotanicals
Tālrunis: +371 28323467
Epasts: zane@rasa.bio
Adrese: “Līvas”, Sutri, Sutru pagasts, Līvānu novads


NEKOMIMI

Ceptuvē – kafejnīcā “Nekomimi”, kas atrodas Viestura ielā 2, Daugavpilī, visi konditorejas un maizes izstrādājumi tiek gatavoti uz vietas, katru dienu ir pieejama svaiga produkcija. To raksturo jauka atmosfēra, mūsdienīgas dizains un tā ir arī mājdzīvniekiem draudzīga kafejnīca.

Tiek piedāvāts plašs saldumu klāsts, vairāki kafijas veidi un eksotiskās zaļās tējas, kā arī pieejama karsto un auksto dzērienu ēdienkarte. Kā atzīmēts visitdaugavpils.lv: ģimenes mini ceptuve – kafejnīca “Nekomimi” piedāvā iespēju pabūt mierā un klusumā, kā arī piedalīties tējas ceremonijā un iepazīties ar tās smalkumiem, nobaudot tēju daudzveidību.

Papildus informāciju iespējams gūt:
www.facebook.com/nekomimi.bakery
Tālrunis: +371 29489673
Epasts: nekomimi.bakery@gmail.com
Adrese: Viestura iela 2, Daugavpils


LĪGO SVĒTKU RUBRIKA: “RODI SVĒTKU SAJŪTU LATGALĒ!”

SIA “EKO PINUS”

SIA “Eko Pinus” ir kokamatniecības izstrādājumu darbnīca Līvānos, kur aktīvi darbojas amatnieks Jānis Spuriņš. Eko Pinus izgatavo virtuves piederumus (koka rakotes, skaisti noformētus virtuves dēlīšus, dažāda veida paplātes u.c.), pirtslietas, koka kātus un koka rotaļlietas, kā arī lielākus koka izstrādājumus – tādus kā dažādas dārza mēbeles, alus raudzēšanas kubulus un pirts baļlas.

Papildus informācija:
www.facebook.com/ekopinus
Tālrunis: +371 26457182
Epasts: ekopriede@gmail.com
Adrese: Fabrikas 2b, Līvani


Z/S “JURI”

Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Juri” piedāvā sieru degustāciju, telts vietu, labumu iegādi uz vietas, mājlopu apskati. Z/S „Juri” pirmsākumi meklējami jau 20. gadsimta 30. gados, kad saimnieka Jura Lubāna vectēvs šajā vietā uzbūvēja dzīvojamo ēku un sāka saimniecības veidošanu. Tagadējie saimnieki – Juris un Lidija, pagājušā gadsimta 90. gados atgriezās Riebiņu novadā un pārņēma saimniecību savās rokās. Lai izdzīvotu, ar tradicionālo saimniekošanu vien nepietika, tāpēc tika apgūta prasme siet sieru. Laika gaitā siers iegaršojās gan radiem, gan kaimiņiem, kas neskopojās ar savām labajām atsauksmēm un nu siera sējējiem izveidojies savs uzticams klientu loks. Lielās ieinteresētības dēļ saimnieki savu saimniecību pielāgo gan siernīcas, gan viesu vajadzībām.

Ciemojoties saimniecībā, viesmīlīgais saimnieku pāris izstāstīs par siera siešanas tradīcijām. Atklās to, ka šeit sieru gatavo pēc receptēm, kas ir ne tikai pārņemtas no prasmīgām siera sējējām, aizgūtas no Ulmaņlaiku pavārgrāmatām, bet arī pašu izdomātas. Saimnieki dos dzert tēju vai kafiju no Latgales podnieku veidotiem traukiem, un, protams, nogaršot visdažādāko garšu sierus. Vispirms Jāņu sieru ar ķimenēm vai zaļumiem (kāds nu kuram labāk tīk), tad maigo Mocarellas un svaigo Ricottas sieru, kas garšo īstiem siera pazinējiem.

Papildus informācija:
Tālrunis: + 371 29182355
Epasts: zsjuri@gmail.com
Adrese: “Juri”, Lubāni, Rušonas pag., Riebiņu nov., LV5329, GPS Lat:56.19363 Lon:26.94745


LATGALES ALUS “KOLNASĀTA”

Iepazīsti, izgaršo latgaļu sentēvu alu! IK Kolnasāta saimnieks Dainis Rakstiņš dara alu pēc tradicionālām Latgales receptēm, jo ir īsts latgaliešu saimnieks, alus darīšanas patriots un zināšanu pārmantotājs. Saimniecības specializācija – vēsturiskā mantojuma agrotūrisms. Saimniecības devīze ir: „Šeit top īsts Latgales alus!”

Iespējams saimniecības apmeklējums: stāsts par seno alus darīšanas procesu, līdzdarboties alus tapšanas procesā, alus degustācija un uzkodas. Apmeklētāji var piedalīties alus darināšanas procesā, klausīties stāstījumu par tradīcijām, iegādāties un degustēt jau gatavu produktu. Uzkodās saimnieks piedāvā lauku labumus latgaļu gaumē.

Papildus informācija:
www.facebook.com/M%C4%81jas-Alus-Kolnas%C4%81ta-110832240344309/
Tālrunis: +371 26452844
Epasts: majasaluskolnasata@gmail.com
Adrese: Stacijas iela 4, Bērzpils, Bērzpils pagasts, Balvu novads


PIRTNIECE UN ZIEDDARE GITA USĀNE

Ne vien dabā, bet arī Latgales pirtīs ir sākusies vasara. Pirtniece un zieddare Gita Usāne jau sagatavojusi daļu no pļavas dotajām bagātībām! Kā saka Gita: “Daba ir brīnums un pārsteidz savā vienkāršībā un varenībā. Apstājieties un ieskatieties tajā!”.
Nekas nespēj tik labi nomierināt, likt aizmirst ikdienas rūpes, mazināt stresu, atjaunot ķermeni kā pirts rituāls prasmīgas pirtnieces vadībā. Tas sniedz enerģijas pieplūdumu, mundrumu, labsajūtu, dzīvesprieku, uzlabo veselību un sakārto domas. Pirtniece Gita Usāne piedāvā tradicionālo ar malku kurinātu lauku pirti un pirtnieces pakalpojumus; pirts dienu pirtsmīlim, vienam pārim, vai līdz četriem draugiem; ģimenes pirts dienu.

Šobrīd pirts un spēka smelšana no ziediem ir kļuvusi par Gitas Usānes galveno nodarbošanos, viņa novērtē dabas spēku un lūko savas prasmes iemācīt arī citiem. Gita lieliski pārzina augu valsts dažādību un pielietojumu. Meistarklasē pie Gitas varēs iemācīties, kā pagatavot pašiem savu kosmētiku (lūpu balzamus, sejas krēmus u.c.), uzzināt par dažādām tējām un to sniegto efektu.
Radoši, interesanti un kvalitatīvi pavadīts laiks! Nepieciešama iepriekšēja pierakstīšanās!

Papildus informācija:
www.instagram.com/zala_daba/
Tālrunis: +371 22420135
E-pasts: gitausane@gmail.com
Adrese: “Latiņi”, Krivoki ciems, Sutru pagasts, Līvānu novads


ZEMNIEKU SAIMNIECĪBA “KURMĪŠI”

Zemnieku saimniecība “Kurmīši” ir viena no lielākajām saimniecībām Latgalē, ir arī viens no aktīvākajiem Latgales kulinārā mantojuma tīkla uzņēmumiem, kas atrodas Ūdrīšu pagastā, Krāslavas novadā. Lieliska iespēja iegādāties ap 40 dažādu veidu ekoloģiskās zāļu tējas. Sortimentā ir pirtnieka tēja, cidonijas un ehinācijas zāļu tēja, rudens ziemas tēja, vakara tēja, cidonijas un kaķumētras zāļu u.c. tējas.
“Kurmīši” piedāvā arī iegādāties mārdadžu eļļu un naktssveces eļļu (Enotera), bišu vaska šūnas. Ir pieejams liels bišu vaska sveču sortiments.

Kopš 2018. gada vasaras saimniecībai ir jauns piedāvājums: dažādu veidu hidrolāti/ziedūdeņi (rudzupuķu, lavandas, melisas, lofanta, asinszāļu u.c.). Hidrolāts ir augu produkts, ko iegūst, destilējot augus. Saimniecībā tiek ražota arī bišu vaska kosmētika un tiek piedāvātas meistarklases tās izgatavošanā. Z/S “Kurmīši” produkciju var iegādāties arī internetveikalā: kurmisi.com
Tiek piedāvātas ekskursijas saimniecībā: ārstniecības tēju degustācija; pašrocīgi izgatavot vaska sveces;
iespēja iegādāties ekoloģiskas zāļu tējas, zāļu maisījumus vannai un pirtij; vaska kosmētikas izgatavošanas meistarklases. Lūgums pieteikties pirms vizītes.

Papildus informācija:
www.kurmisi.com/
www.facebook.com/kurmisi/
Tālrunis: +371 26538824
E-pasts: Kurmisi@inbox.lv
Adrese: Krāslavas nov., Ūdrīšu pag., Rakuti, “Kurmīši”, LV-5601


KERAMIĶU VALDA UN OLGAS PAULIŅU DARBNĪCA

Latgale ir slavena ar savu māla keramiku – pie šiem amatniekiem jūs apburs labestība un latgaliešu gars. Valda un Olgas Pauliņu stāstos savijas tradīcijas un mūsdienu joki. Te ir iespēja iepazīt keramikas tapšanas procesu no sākuma līdz beigām, kā arī iemēģināt roku podu darināšanā un piedalīties cepļa kurināšanā.

Pie meistariem iespējams iegādāties dažāda veida keramikas izstrādājumus un suvenīrus. Darbošanās individuāli, ģimenēm, skolēniem un grupām. Var pieteikt ekskursiju, bet var arī tāpat iegriezties pie meistara, lai apskatītu un iegādātos kā klasiskus Latgalei raksturīgos keramikas izstrādājumus, tā arī mūsdienīgus un dizainiskus traukus!

Papildus informācija:
Tālrunis: +371 29128695
E-pasts: valdispaulins@inbox.lv
Adrese: Pauliņi, Grāveru pag., Aglonas nov., LV-5655


DEDZINĀTAVA “LATGOLYS ŠMAKOVKA”

“Latgolys šmakovkas” dedzinātava atrodas ar vēsturiskiem stāstiem apvītajā Malnavas muižas teritorijā un tā ir lielākā šmakovkas dedzinātava Latvijā. Te var gūt īstas emocijas, ģimenes izklaidi un kolektīvu kopības sajūtu, ko sniedz atraktīvais saimnieks Jānis Krivtežs. Ekskursijas laikā gida pavadībā tiek apskatīta Latgolys šmakovkys dadzynuotova (darītava) un piedāvātas degustācijas, papildus tam iespējams izzināt Malnavas muižas parka noslēpumus, Otrā pasaules kara bunkuru apskate. Pieejama interaktīva programma kāzu viesiem, iespēja izgatavot dāvanu jaunajam pārim, izklaidēties dažādās aktivitātēs. Iespējams pasūtīt muzikantus, teātri un kāzu “vārtu” rīkotājus.

Piedāvā iegādāties īstus latgaliešu stipros dzērienus: pieejama Latgolys “Īsola”, “Ūzula”, “Casnāgu spridzeklis” šmakovka un “Dzierveņu ļiķers”. Kā arī – atraktīvais saimnieks iemācīs gatavot “Šmohito” /Mohito/ un “Pīna ar ladu” /PinaColada/ kokteiļus latgaliešu gaumē!

Papildus informācija:
www.latgalessmakovka.lv
www.facebook.com/latgolyssmakovka/
www.instagram.com/latgalessmakovka.lv/
Tālrunis: +371 28321856
Adrese: Kļavu iela 11, Malnava, Kārsavas novads


VĪNA PAGRABS BURVJU DĀRZĀ – Z/S “KALNI”

Vīna ražošanai Preiļos ir dziļas tradīcijas. Jau grāfu Borhu dinastija, kas novadu apdzīvoja 500 gadus, vīnu ražoja pašu vajadzībām no vietējām izejvielām. Arheoloģiskajos izrakumos tika atrastas vīna ozola mucas. Vīna pagrabs turpina vīna ražošanas tradīcijas pēc senām receptēm, piedāvājot ekskursijas, kuru sākumā jūs sagaida pastaiga pa brīnišķīgu dārzu, kurā katram nostūrim ir savs unikāls stāsts. Jūs dzirdēsiet stāstu par to, kā top vīns, par to, kā veidot savu zīmolu, redzēsiet ražošanas telpas, pagrabus, kur tiek glabāts vīns, tad būsiet aicināti doties uz degustācijas laukumu, kur jums tiks piedāvāti četri vīnu veidi – plūmju, aveņu-aroniju, zemeņu un upeņu.

Saimniecībā var iegādāties vīnus līdzņemšanai, tāpat arī pašmāju piparkūkas. Attiecīgi sezonai tiks piedāvāti augļi un ogas – tos varēsiet pagaršot arī pats – svaigus tikko no krūma vai augļu koka. Tiek piedāvāta vieta tematiskiem pasākumiem – vecmeitu ballītēm, dzimšanas dienām, kāzām u.c. Jaunais pāris var izveidot savu ģimenes piparkūku, iegādāties vīnu ar savu etiķeti. Tiek piedāvāta fotosesijas vieta skaistā dārzā.

Papildus informācija:
Tālrunis: +371 29472718
E-pasts: koledairena@inbox.lv
Adrese: Olnīca, Kotleri, Pelēču pagasts, Preiļu novads, LV-5329


MAIZES MUZEJS AGLONĀ

Maizes muzejs Aglonā ir vienīgais maizes muzejs Latvijā, kas iepazīstina apmeklētājus ar labības audzēšanu un maizes tapšanu. Muzejā ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu uzņem pati saimniece Vija Kudiņa, tērpta latgaliešu tautas tērpā. Vija ir savākusi desmitiem sakāmvārdu, ticējumu, pasaku, ieražu par labības audzēšanu, kā arī maizes cepšanas un ēšanas tradīcijas. Viesiem ir iespēja nobaudīt tepat uz vietas ceptu maizi, iemēģināt roku dzirnavu griešanā un pilnas graudu sētuves turēšanā. Muzejā var aplūkot vairākus simtus eksponātu, kas ir saistīti ar graudu apstrādi un maizes cepšanu – lizes, abras, spriguļi un daudz kas cits. Te iespējams pasūtīt pusdienas latgaliešu gaumē, muzejs uzņem arī kāziniekus. Šeit iespējams nobaudīt tādus tradicionālos Latgales ēdienus kā veisteknis, grucis, krupnīks u.c

Aglonas maizes muzejā pieejama: divu banketa zāļu noma; naktsmītnes; stāsti par maizi un maizes tapšanas senajām tradīcijām; svaigas maizes degustācija; zāļu tējas baudīšana; Latgales kulinārā mantojuma pusdienas (1,5 stundas); iespēja piedalīties maizes cepšanas procesā; ir iespēja iegādāties Aglonas maizīti un konditorejas izstrādājumus.

Papildus informācija:
www.facebook.com/maizesmuzejs/
E-pasts: maizesmuzejs@inbox.lv
Tālrunis: +371 29287044
Adrese: Daugavpils iela 7, Aglona


SALDUMU DARBNĪCA ZEMNIEKU SAIMNIECĪBĀ “BRIEŽI”

Biškopes Ingas Eizenbergas zemnieku saimniecībā „Brieži” ir ap 70 bišu saimju. Saimniecībā tiek turētas bišu rases Carnica un Buckast. Tās apkārtnē plešas iekopti nektāraugu amoliņa, facēlijas, sinepju lauki, ko izmanto bišu dravām un sēklu materiālam. Pieejams plašs ražojošu upeņu dārzs. Saimniecība atrodas ekoloģiski tīrā vietā – dabas parka „Daugavas loki” teritorijā.
Zemnieku saimniecība „Brieži” piedāvā biškopības produkcijas (dažādu ziedu krēmveida medus, propolisa, bišu maizes, pastilu un sukāžu) degustāciju un upeņu tējas dzeršanu.

Iepriekš piesakoties, piedāvā 2 meistarklases: medus konču ražošanu un “bitenieka maizes” cepšanu uz ugunskura. Īpašais piedāvājums: “Krēmveida medus”. Iespējams iegādāties medus produkciju.

Papildus informācija:
E-pasts: inga.eizenberga@kraslava.lv
Tālrunis: +371 20236977, +371 26320141
Adrese: „Brieži”, Ūdrīšu pagasts, Krāslavas novads, Latvija


KRISTĀLA KURPĪTE

Uzņēmums SIA „Kristāla Kurpīte” darbojas kopš 1997.gada sniedzot pakalpojumus jaunu ādas apavu, izstrādājumu izgatavošanā pēc individuāla pasūtījuma. Vadītājs Andris Kackāns ir sava amata meistars jau vairāk kā 35 gadus un kvalificēts individuālā pasūtījuma apavu izgatavotājs. Ādas apavi ir Andra sirdsdarbs un aizraušanās un viņš var izgatavot ik vienu apavu pēc jūsu pasūtījuma. Ar apaviem tiek apgādāti Latgales, Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Rīgas kolektīvi.
Dziesmu un deju svētku laikā darbnīcā darbs norit kā bišu stropā, bet arī ārpus svētku laika tiek apauti ar kurpēm, zābakiem un pastalām, tautas deju kolektīvi, kori, folkloras kopas, ansambļi, kas vēlas papildināt savu Tautas tērpu, etnogrāfisko tērpu vai seno laiku tērpu ar ādas apaviem un citiem izstrādājumiem. Uzņēmuma produkciju raksturo 100 % roku darbs, kuru veic kvalificēti kurpnieki. Apavi un izstrādājumi tiek izgatavoti saglabājot dekoratīvi lietišķās mākslas tendences un tradīciju.

Piedāvājumā ir ādas izstrādājumi – arheoloģiskie zābaki, sieviešu un vīriešu tautu deju kurpes un zābaki, dažādāku krāsu pastalas, jostas, rotaslietu kastītes, plecu un jostas somas, maciņi, suvenīru pastalas un ādas. Krāsu gamma ir plaša. Iespēja izgatavot apavus sarkanā, melnā, gaiši brūnā, tumši brūnā un klasiskā krāsā, kā arī citās krāsās, kas izriet no pieejamā ādas krāsu klāsta. Visi apavi ir no dabīgās ādas.
Izstrādājumi tiek realizēti tautas lietišķās mākslas salonos visā Latvijā. Kā arī tiek ņemta dalība izstādēs, lietišķās mākslas gadatirgos un amatnieku tirdziņos Latvijā un kaimiņu valstīs.

Papildus informācija:
www.kurpite.lv
www.facebook.com/kristalakurpite/
E-pasts: kurpite@kurpite.lv
Tālrunis: +371 29474998
Adrese: Atbrīvošanas aleja 130, Rēzekne, LV4601


WOODEN UNIVERSE

Wooden Universe koka darinājumu darbnīca tika dibināta 2020. gadā Daugavpilī. Uzņēmums piedāvā ekskluzīvu roku darbu: elegantas koka uzkodu paplātes, interesantu un neparastu formu plātnes, uzkodu vai kafijas galdiņus, glāžu turētāju statīvus, plūdošu formu servēšanas dēļus, svečturus un dažādus interesantus traukus (piemēram, dzijas diegu uzglabāšanai).

Papildus informācija:
wooden-universe.eu
www.facebook.com/Wooden.Uni/
E-pasts: info@wooden-universe.eu
Tālr. +371 27 104 016
Adrese: Višķu iela 21k, Daugavpils


LUDZAS AMATNIEKU CENTRS

Ludzas pilskalna pakājē izveidotais Amatnieku centrs aicina apgūt senos arodus Suprātku istabā, līdzdarboties keramikas, audēju, skroderu darbnīcās. Izstāžu zālē iespējams aplūkot novada meistaru darbu izstādes, kā arī apmeklēt latgaļu Zaļos tirdziņus.
Ludzas amatnieku centrs Latgalē ir dibināts ar mērķi kopt seno latgaļu arodu prasmju un amatniecības tradīciju saglabāšanu, celt to prestižu sabiedrībā un piedāvāt vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem iepazīt latgalisko dzīvesziņu caur amatnieku un mākslinieku darbiem, audzēt latviešu pašapziņu.

Salonā nopērkami ap 70 amatnieku darbi (keramika, audumi, kalumi, rokdarbi, koka izstrādājumi), iespējams pasūtīt visu Latvijas novadu tautas tērpus, linu un vilnas apģērbus. Ir apskatāma izstāde “Tautas tērpu stāsts”.
Iepriekš pieteiktām ekskursiju grupām iespējams baudīt latgaļu ēdienus Latgaļu kukņā. Latgales kulinārā mantojuma biedrs.

Papildus informācija:
www.ludzasamatnieki.lv
E-pasts: amatniekucentrs@inbox.lv
Tālrunis: +371 29467925
Adrese: Tālavijas 27a, Ludza, Latvija, LV-5701


IK “V&M ARCHERY”

Uzņēmums “V&M ARCHERY” sniedz pakalpojumus, organizējot loka šaušanas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Pieteikties uz loka šaušanu iespējams individuāli vai grupās, iepriekš saskaņojot pasākuma norises vietu, laiku un formātu.

Loka šaušana ir lielisks aktīvās atpūtas veids visu vecumu cilvēkiem ar jebkādu fizisko sagatavotību. Pirms šaušanas ar loku ikvienam interesantam tiek mācīti loka šaušanas pamati un ir iespēja patrenēties. Šaušanai tiek piedāvāti dažāda izmēra, spēka un veida loki, ar kuriem var šaut gan bērni, gan pieaugušie. Šī ir neparasta un lieliska izklaide ikvienam!

Uzņēmuma pakalpojumos ietilpst:
*Šaušana ar dažāda veida tradicionālajiem lokiem;
*Loka šaušanas pamatu apmācība;
*Loka šaušanas sacensību organizēšana pasākumos;
*Individuālie pasākumi pēc vienošanās.

Papildus informācija:
E-pasts: vmarchery@inbox.lv
Tālrunis: +371 27 444 052
www.facebook.com/vmarchery


DVIETES ĪSTAIS LAUKU SALDĒJUMS!

Dvietes īstas lauku saldējums ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots, balstoties uz paaudžu paaudzēs iegūtām zināšanām par to, kā jāgaršo kvalitatīvam pienam.

Govis, no kurām iegūst pienu, netiek turētas sprostos, bet ganās Dvietes palienes bioloģiskajās ganībās, tādēļ sauktas par “laimīgajām govīm”, pieškirot saldējumam unikālu garšu. Dvietes saldējums iestājas par dabīgiem veselīgiem produktiem, tādēļ saldējuma izejvielas ir dabīgas 90% audzētas pašu saimniecībā, ar samazinātu cukura daudzumu, bez E-vielām, bez augu taukiem.

Dvietes saldējums produkcija ir bieži sastopama gadatirdziņos, mājražotāju veikaliņos, kā arī slavenajā saldējuma namiņā Dvietē! Saimnieki piedāvā saldējumu ar vismaz desmit dažādām garšām, pasniegtu gardās, pašu ceptās burbuļvafelēs!

Saimnieki labprāt uzņem viesus, ģimenes ar bērniem un tūristu grupas līdz desmit cilvēkiem. Ierodoties saldējuma namiņā, var izbaudīt dabas skaistumu un mieru, dzirdēt saldējuma saimnieces Daces Stapkevičas stāstu par to, kā tapis saldējums, nodegustēt dažādās tā garšas. Vecākiem tiek piedāvāta mierīga atpūta, tikmēr bērni var rotaļāties uz batuta.

Dvietes saldējuma saimnieki aicina: “”Atklāj saldējuma garšu no jauna!”

Papildus informācija:
E-pasts: dvietessaldejums@gmail.com
Tālrunis: +371 27 871 930
www.facebook.com/Dvietessaldejums
Ozolāji, Ilūkste, Ilūkstes nov., LV-5441


GO WAKE RĒZEKNE

GoWake ir burvīga atpūtas vieta šovasar atjaunotajā Kovšu ezera (arī Rēzeknes ezers) krastā, Rēzeknes pilsētas dienviddaļā, netālu no Latgales vēstniecības “GORS”. Veikparka trases garums ir 200m, braucamā daļa 160m, kas ir ideāls attālums starp torņiem un kikeriem, lai brauciens visu laiku ir intensīvs un interesants. Go wake sortimentā ir pieejami arī visu iecienītie SUP dēļi, ūdens bumbas un elektriskie skrejriteņi.

Papildus informācija:
E-pasts: info@gowake.lv
Tālrunis: +371 29 554 994
www.facebook.com/gowakerezekne
www.gowake.lv/
Atbrīvošanas aleja 47B, Rēzekne, LV-4601


BENORSE

Filigrānu koka dizaina priekšmetu un funkcionālu dekoratīvu trauku izgatavošana ir Balvu pusē esošā zīmola BENORSE vadmotīvs. Benorse ir pierādījums tam, ka koks mūsdienās var būt moderns un viegls interjera dizaina papildinājums. Vāzes, trauki, lampas, galda palikņi un svečturi ir ne tikai dekoratīvi, bet arī funkcionāli izmantojami.

BENORSE ļoti tuva skandināviskā, minimālistiskā, gaišā doma un zīmola radītāji cenšas šos produktus radīt vieglus un gaisīgus. Sākumā tiek ņemta finiera plāksne, vektorgrafikā uztaisīts dizains, ko pārnesam uz lāzeri, savukārt tālāk jau lāzers izgriež tādu apdegušu formiņu, kuru apstrādājam un pulējam ar smilšpapīru. Tas viss ir roku darbs. Katra detaļa balsta viena otru un nav nepieciešama līme vai nagla, jo izmērs tiek veidots tik perfekts, lai tas savstarpēji balstītos. Šajā vidē, kur tik daudz ir plastmasas, BENORSE koks neizskatās ne smagnēji, ne vecmodīgi, bet viegli un moderni!

Papildus informācija:
E-pasts: benorseinfo@gmail.com
www.facebook.com/benorseSHOP
www.etsy.com/shop/benorse


KAĶU KAFEJNĪCA “KOTOFFSKI”

Šobrīd vienīgā zināmā kaķu kafejnīca Latvijā, kas atrodas pašā Daugavpils “sirdī”: mājīga, stilīga vieta ar garšīgiem un veselīgiem ēdieniem un daudziem četrkājainajiem draugiem. Ir pieejama arī zāle bez kaķiem, kā arī skaista vasaras terase, kur baudīt garšīgu maltīti un fantastiskus desertus.

Kaķu kafejnīcas “Kotoffski” vadītāja ir Anita Ozoliņa, kura bija devusies uz Īriju ciemos pie paziņām, bet pēc tam nolēma tur palikt, lai apgūtu angļu valodu. Sākusi strādāt kafejnīcā par viesmīli un sešus gadus neatlaidīgi kāpusi pa karjeras kāpnēm, bet pēc tam atgriezusies mājās, pievērsusies privātajam biznesam un atvērusi savu kafejnīcu.

Tā ir arī ekokafejnīca, jo lielākā daļa interjera elementu ir izgatavoti no pārstrādātiem un dabas materiāliem. Īstenojot šo projektu, tā īpašnieki vēlējās nevis vienkārši radīt vidi atpūtai, bet arī radīt mājas bezsaimnieka kaķiem. Mīluļu ērtībai un komfortam kafejnīcā jāievēro īpaši uzvedības noteikumi – šeit aizliegts modināt guļošus kaķus, barot tos ar pasūtīto ēdienu, ņemt rokās, ja kaķi paši to nevēlas, taču apmeklētāji drīkst viņus glaudīt un rotaļāties ar dzīvniekiem.

Papildus informācija:
Tālrunis: +371 24245405
www.facebook.com/kotoffskicatcafe
Cietokšņa iela 44, Daugavpils


“SĀTYS GAĻA I DASYS”

“Sātys” – vairāk kā gaļas pārstrādes uzņēmums! Produkti, kas gatavoti, izmantojot svaigu, Latvijā audzētu gaļu, meklējot jaunas garšas, cienot autentiskas receptes un ar lielu mīlestību pret Latgali un pircējiem.
Cilvēki Latgalē un Latvijā mīl ēst gaļu – SĀTYS ne tikai mīl to ēst, bet arī zina, kā to pagatavot, lai radītu garšas piedzīvojumu. Gaļas pārstrāde un jaunas receptes ir uzņēmuma kaislība. Latgalē uzņēmuma saimnieki ir atraduši garšas idejas un, apvienojot to ar īpašnieku degsmi visā, ko dara, ir dzimis uzņēmums „Sātys”.
„Sātys” ir ģimenes uzņēmums, kura ideja izaugusi no desu gatavošanas savā virtuvē līdz uzņēmumam, kas nodarbina vairāk nekā 20 cilvēkus un saimnieko vairākos savas produkcijas oriģinālveikaliņos.
„Sātys” veikaliņi ir vieta, kur uzņēmuma produkts satiek pircējus. Cilvēki mācās izgaršot gaļas produktus atšķirīgi ne tikai uzlikt tos uz maizītes vai pasniegt kopā ar kartupeļiem. Kā saka SĀTYS komanda: “Mēs esam aizrautīgi un tā ir mūsu būtība! Mūsu stāsts ir par kaislību uzburt jaunas garšas, mūsu pārliecība – Latgalē var radīt izcilus gaļas produktus”.
Papildus informācija:
E-pasts: info@satys.lv
Tālrunis: +371 29 335 918
www.satys.lv/

ČAKLĀ BITE

Uzņēmums piedāvā gaumīgi iepakotu bioloģisku medus produkciju: medu un bišu maizi, kā arī dažādus dāvanu komplektus.

Piedāvājumā ir dažādu ziedu medus, medus ar riekstiem un sēkliņām, ka arī visgardākais medus ar dzērvenēm un bišu maize!

Ja klients izvēlas dāvaniņu – tās tiek iesaiņotas kartona dāvanu kastītēs vai arī sagatavoti komplekti koka kārbiņu šūnās. Iepakojumam iespējams veikt arī individuālu lāzerapdruku.

Papildus informācija:
E-pasts: alexnar@inbox.lv
Tālrunis: +371 22 444 045
www.caklabite.mozello.lv/
www.facebook.com/caklabite

SĒLIJAS DĀRZI
Kokaudētava „Sēlija” piedāvā augļu koku un krūmu stādus, kā arī augļu sulas, liķieri, vīnus, uzlējumus, latgales šmakovku, gardus ābolus un citus saimniecībā izaudzētos augļus un dārzeņus, pat ābolu čipsus!
Iespējams saimniecības apmeklējums un tās saimnieka Alberta Mendriķa aizrautīgais stāstījums par ābeļu audzēšanu. Ekskursija pa ābeļdārzu, ābolu noliktavām un ražošanas cehiem, ka arī ābolu sulas baudīšana un vīndaru dzīvesstāstu klausīšanās pie vīna glāzes.
Papildus informācija:
E-pasts: selijasdarzi@inbox.lv
Tālrunis: +371 29 456 474
www.facebook.com/selijasdarzi
Laucesas pag., Daugavpils nov., LV-5461 Latvija

WATER LAND

Ūdens atrakciju parks WATER LAND atrodas Ruģeļu ūdenskrātuvē, kas ir 4 km attālumā no Daugavpils centra un ir iecienīta atpūtas vieta vasaras aktīvās atpūtas cienītājiem.
Water Land ir daudzfunkcionāla ūdens atrakciju sistēma, kas sastāv no paaugstinātas izturības piepūšamiem batutiem. gūstiet neaizmirstamas emocijas, apmeklējot WATER LAND atrakcijas ruģeļu ūdenskrātuvē!

Papildus informācija:
E-pasts: waterlandlv@gmail.com
Tālrunis: +371 20003159
www.facebook.com/waterlandlv
Rugeļu ūdenskrātuve, Daugavpils
GPS: 55.868897 , 26.618155