Remigrācijas aktivitātes pašvaldībās

ZILUPES NOVADS 16.11.2019.

Š.g. 16. novembrī Zilupes kultūras namā kopā ar zilupiešiem ieskandinājām Latvijas 101. Dzimšanas dienu! Informatīvajā “Es atgriežos Latgalē” stendā visiem interesentiem bija iespēja uzzināt par remigrācijas iespājām uz Latgali.

 

ILŪKSTES NOVADS 27.09.2019.

27. septembrī, Starptautiskajā tūrisma dienā, arī mēs – Latgales plānošanas reģions, pievienojāmies Ilūkstes novada tūrisma dienas svinībām “Gaisma tumsu šķēla” dabas liegumā “Pilskalnes Siguldiņa”! Lukturīšu pavadībā izstaigājām taku un sagaidījām tumsu kopā ar novada iedzīvotājiem mājīgā, ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā. Mazliet nosaluši, bet laimīgi ilūkstieši gan godināja novada sakoptākās mājas, gan uzklausīja remigrācijas koordinatores uzrunu. “Ilukstē ir viss” – tā apgalvo vietējie par savu dzimto vietu.

Pasākums “Gaisma tumsu šķēla”fotomirkļos

 

VIĻAKAS NOVADS 21.09.2019.

21. septembrī Latgales plānošanas reģiona pārstāvji apciemoja Viļakas novadu. Iepazinās ar Million star hotel viesmīlīgo un sirsnīgo īpašnieci Santu Komani, kas ir atgriezusies savā novadā un piedāvā oriģinālu alternatīvu naktsmītnēm – burbuļtelti, kā romantiski pavadīt laiku zem zvaigžņotajām debesīm. Apmeklēja z/s “Kotiņi”, kas pārsteidza ar apstrādātās zemes platību apmēriem, mūsdienīgām iekārtām, ražošanas un produkcijas daudzveidīgo sortimentu. Diena noslēdzās ar tradicionālo “Upītes uobeļduorzs” festivālu. Liels paldies par viesmīlīgo uzņemšanu Viļakas novada domes priekšsēdētājam Sergejam Maksimovam un novada iedzīvotājiem.

JAUNIEŠU FESTIVĀLS “ARTIŠOKS 2019” DAUGAVPILĪ 07.09.2019.

7. septembrī Latgales plānošanas reģiona remigrācijas infotelts darbojās jauniešu festivālā “Artišoks 2019”. Kā vienmēr pozitīvi un atraktīvi! Ikviens varēja atrast sev interesējošas meistarklases un pilnveidot savas prasmes, kā arī uzzināt par remigrācijas iespējām uz Daugavpili!

Jauniešu festivāls “Artišoks 2019” fotomirkļos

 

RUGĀJU NOVADA SVĒTKI 31.08.2019.

31. augustā Rugāju estrādē tika atzīmēti novada svētki. Labs noskaņojums un laiks bija garantēti, jo spīdēja saule, visapkārt čaloja runas un bērnu smiekli. Latgales plānošanas reģiona pārstāvji bija klāt ar remigrācijas telti, lai dalītos ar aktualitātēm remigrācijas jomā, veidotu video ar novadnieku atziņām par savu dzimto vietu, kā arī palutinātu bērnus ar saldo cukurvati.

Rugāju novada svētki fotomirkļos

CIBLAS NOVADS 31.08.2019.

31. augustā Ciblas novada Pušmucovā notika aizraujošas Zirgu rikšošanas sacensības. Klātesošajiem bija iespēja apmeklēt Latgales plānošanas remigrācijas infotelti, kur darbojās remigrācijas koordinatore un viņas palīgi. Vietējiem iedzīvotājiem šīs sacensības ir jau tradīcija, savukārt bērni bauda dabu, tikšanos ar zirgiem un izrādās, ka katram ir savs favorīts.

Ciblas novada “Zirgu rikšošanas” sacensības fotomirkļos

KĀRSAVAS NOVADA SVĒTKI 24.08.2019.

24. augustā saulainā un patīkamā gaisotnē bijām kopā ar draudzīgā Kārsavas novada ļaudīm, lai stāstītu par remigrāciju, dāvātu bērniem cukurvati un raisītu sarunas par mūsu mīļo Latgali.

Kārsavas novada svētki fotomirkļos

DAUGAVPILS NOVADA SVĒTKI 24.08.2019.

24. augustā Latgales plānošanas reģions ar infotelti piedalījās Daugavpils novada svētkos “Gadsimtu gaismā”, kas notiek vēsturiskajā un skaistajā Juzefovas Muižas parkā Apmeklētāji varēja iepazīties ar pagastu tradīcijām, apmeklēt Ģimeņu parku bērniem un vecākiem, piedalīties darbnīcās, pielaikot vēsturiskos tērpus un vēl daudz ko citu!

Daugavpils novada svētki fotomirkļos

 

PREIĻU PILSĒTAS UN NOVADA SVĒTKI 18.08.2019.

18. augusta rīts Preiļu pilsētas un novada svētku ietvaros, sākās ar sporta aktivitātēm ģimenēm Preiļu pils parka pludmalē. Latgales plānošanas reģions arīdzan bija klāt ar možu garu un ieplānotajām aktivitātēm. Tika aizvadīta kopīga enerģiska un aizraujoša diena kopā ar preiliešiem!

Preiļu pilsētas un novada svētki fotomirkļos

 

VIĻĀNU NOVADA SVĒTKI 16.08.2019.

16. augustā jau trešo reizi Viļānu novada svētku ietvaros norisinājās Muižas mūzikas vakars! Pagodinot novada svētkus un poļu kultūrvēsturisko mantojumu Viļānos, bija ieradies arī Polijas Vēstnieces Latvijā padomnieks Grezegorz Opalinski. Omulīgā atmosfērā sanākušie varēja baudīt muzikālus priekšnesumus no dziedošā kolektīva “Bez nosaukuma”, Dekšāru dziedošo jauniešu ansambļa, Dionas Liepiņas, Klibā taureņa un vokālās grupas “Skonai”. Muižas mūzikas vakarā jau no plkst. 19:00 bija sastopams arī Latgales plānošanas reģions, piedāvājot dažādās aktivitātēs un vairāk informācijas par remigrācijas iespējām Latgalē! 

Viļānu novada svētki fotomirkļos

 

LUDZAS PILSĒTAS UN NOVADA SVĒTKI 10.08.2019.

10. augustā Latgales plānošanas reģions piedalījās Ludzas pilsētas un novada svētkos “LUDZAI – 842”. Šī gada lozungs – ar savu krāsu pilsētas rakstā!

Ludzas pilsētas un novada svētki fotomirkļos

 

BALTINAVAS NOVADA SVĒTKI 10.08.2019.

Latgales Plānošanas reģiona pārstāvji viesojās Latvijas mazākajā novadā – Baltinavā! Tik sirsnīgi cilvēki ar plašām sirdīm! Prieks bija dalīties novada svētku noskaņā un radīt patiesas emocijas ikvienam! Ko paši baltinavieši domā par savu novadu – skatieties video!

Baltinavas novada svētki fotomirkļos

RĒZEKNES PILSĒTAS SVĒTKI 04.08.2019.

4. augustā Latgales plānošanas reģiona pārstāvji atradās Latgales sirdī – Rēzeknē, lai Festivālparkā runātu ar svētku dalībniekiem un apmeklētājiem par iespējām dzīvot un strādāt Rēzeknes pilsētā.

Rēzeknes pilsētas svētki fotomirkļos


VĀRKAVAS NOVADA SVĒTKI 03.08.2019.

3. augustā Latgales plānošanas reģions Vecvārkavas muižas pils parkā bija kopā ar novadniekiem, lai sniegtu informāciju par iespējām Latgalē un remigrāciju. Bērniem un vecākiem prieks!

Vārkavas novada svētki fotomirkļos


AGLONAS NOVADA SVĒTKI 02.08.2019.

2. augustā Latgales plānošanas reģions atradās Aglonas estrādē, kur novada svētku ietvaros notika pasākums ģimenēm ar bērniem – izrāde “Supermeitenes”. Kā allaž labs garastāvoklis un tikšanās ar jaukiem cilvēkiem. Aglona ir vieta, kur atgriezties! Kāpēc ir labi dzīvot Aglonas novadā? Atbild aglonieši!

Aglonas novada svētki fotomirkļos


DAGDAS NOVADA SVĒTKI 28.07.2019.

28. jūlijā lieliska ballīte ģimenēm ar bērniem tika aizvadīta Dagdas novada svētku ietvaros. Latgales plānošanas reģions atbalsta ģimenes un piedāvā aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem. Svelmaina Saule un putu ballīte “Parka rozes” laukumā!

Dagdas novada svētki fotomirkļos


RIEBIŅU NOVADA SVĒTKI 27.07.2019.

27. jūlijā Latgales plānošanas reģions piedalījās Riebiņu novada svētkos! Sirsnīgā gaisotnē uz remigrācijas jautājumiem klātesošajiem atbilēja Astrīda Leščinska, bērni un jaunieši saņēma cukurvati un krāsojamās lapas!

Riebiņu novada svētki fotomirkļos


RĒZEKNES NOVADA SVĒTKI 21.07.2019.

21. jūlijā Latgales plānošanas reģions piedalījās Mākslas piknikā 2019! Runājām par remigrāciju, Rēzeknes novada pašvaldības iespējām u.c. aktuāliem jautājumiem. Tāpat radījām bērniem prieku ar cukurvates meistarklasi, veidojām video ar iedzīvotāju atsauksmēm par savu dzimto pusi.

Rēzeknes novada svētki fotomirkļos


KRĀSLAVAS NOVADA SVĒTKI 20.07.2019.

20. jūlijā Gr. Plātera Pils pagalmā notika Krāslavas novada svētki. Latgales plānošanas reģiona remigrācijas teltī varēja saņemt konsultācijas par iespējām atgriezties Krāslavā, bērniem bija iespēja izkrāsot krāsojamās lapas un saņemt bezmaksas saldo cukurvati! Tāpat tika filmēts video ar krāslaviešu atziņām par dzimto novadu!

Krāslavas novada svētki fotomirkļos


BALVU NOVADA SVĒTKI 19.07.2019.

19. jūlijā Latgales plānošanas reģions  ar remigrācijas aktivitātēm piedalījās Balvu novada svētkos, šī gada lozungs “Ir labi būt lielai saimei”!

“Ar ko īpašs Balvu novads”, atbild balvēnieši!

Balvu novada svētki fotomirkļos


LĪVĀNU NOVADA SVĒTKI 18.07.2019.

18. jūlijā, no pl. 12.00 līdz pl. 18.00 skvērā pie Līvānu novada domes Latgales plānošanas reģions nodrošināja aktivitātes remigrācijas koordinatora informatīvajā teltī.
Ikviens interesents varēja saņemt remigrācijas koordinatores Latgalē konsultācijas, info materiālus par iespējām dzīvot Latgalē, kā arī par atgriešanās grantu. Paralēli notika aktivitātes bērniem un jauniešiem – krustvārdu mīklu minēšana, zīmējumu krāsošana, video apsveikumu filmēšana, cukurvates pagatavošanas meistarklase un garšošana. Pasākums notika Līvānu novada svētku ietvaros.

“Ar ko īpašs Līvānu novads”, atbild līvānieši!

Līvānu novada svētki fotomirkļos