Ludzā atklāj Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru

Piektdien, 17. jūlijā, klātesot Latgales plānošanas reģiona administrācijas pārstāvjiem, ar svinīgu ceremoniju tika atklāts Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrs, kas jau no pirmdienas, 20. jūlija, būs pieejams tā klientiem. Jaunais Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrs ir pirmais šāda tipa centrs Latgalē, kas tapis Latgales plānošanas reģiona DI projekta ietvaros, kas dos iespēju sniegt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus personām ar garīga rakstura un funkcionālajiem traucējumiem.

Šeit darbu uzsāks jauni un zinoši speciālisti, mākslas terapeite, aprūpētāji, fizioterapeiti, psihoterapeite, aušanas un šūšanas darbnīcas un dienas centra vadītāja, sociālie darbinieki. Ar laiku plānots piesaistīt aizvien jaunus speciālistus.

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā tiks nodrošināti tādi pakalpojumi kā: dienas aprūpes centrs, specializētās darbnīcas un sociālo pakalpojumu rehabilitācijas centrs, kur tiks piedāvāti tādi apmeklējumi kā sāls istabas, multisensorā istaba, rehabilitācijas zāle ar ūdens muzikālo gultu un fizioterapijas zāle.

Pat neticas, ka pavisam nesen šajā vietā ir bijis grausts, kas nu ir pārvērties par moderni un gaumīgi aprīkotu, sakārtotu ēku un sakoptu apkārtējo vidi. 1.stāvā izvietotas specializētās darbnīcu telpas: ziepju un sveču darbnīca, rokdarbu, aušanas un šūšanas darbnīcas, zāle, virtuve un atpūtas telpas. Darbnīcu telpas aprīkotas ne tikai ar mēbelēm, bet arī ar speciālo aprīkojumu un tehniku. Būs pieejama arī rehabilitācijas zāle jeb trenažieru zāle, kur izvietoti trīs trenažieri: skrejceliņš, velotrenažieris Cardio Care, kur sirds ritma kontrole notiek caur sensoriem, kas iemontēti rokturos un veloergometrs.

Savukārt, centra 2. stāvā atrodas nodarbību telpa, datortelpa, sāls istaba, rehabilitācijas zāle, multisensorā istaba, psihologa un sociālā darbinieka telpa, virtuve un atpūtas telpas.

Ludzas novada daudzfunkcionālā dienas centra pārbūves darbi tika uzsākti 2019. gada 19. jūlijā, bet pabeigti 2020. gada 06. martā, daudz agrāk nekā sākotnēji tika plānots. Būvdarbus veica SIA “Latgalija”, autoruzraudzību – SIA “Rēzeknes nams” un būvuzraudzības pakalpojumus nodrošināja SIA “BaltLine Globe”.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un izpilddirektors Sergejs Jakovļevs pateicās visiem, kas iesaistījās šī projekta realizācijā, tai skaitā Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītājai Ivetai Maļinai- Tabūnei un LPR projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā (DI)” vadītājai Inārai Krūtkrāmelei.

Informāciju apkopoja un ievietoja: Latgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Zuģickis, Tālr: 65440862; e-pasts: oskars.zugickis@lpr.gov.lv