Latgalīši Reigā brauc! Nāc uz latgaļu ceļojošo tirgu- amatnieku darbi, latgaliski ēdieni un mūzika

Šoruden vēl iespēja sajust Latgali savās sirdīs, atnākot uz Kalnciema Kvartālu Rīgā!

Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību “Latgales Tematiskie ciemi”, Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LV-RU-018 “Amatniecība bez robežām” ietvaros,  2020. gada 17. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00  Kalnciema tirdziņā iepazīstinās rīdziniekus un Rīgas viesus ar latgaļu ceļojošo tirgu.  Būs iespējams satikties ar dažādu amatniecības nozaru  Latgales amatniekiem – keramiķiem, audējām, kalējiem, maizes cepējiem, pinējiem- un iegādāties amatniecības izstrādājumus.  Tāpat tiks prezentēti Pleskavas apgabala amatnieku darbi caur video stāstiem.

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Latgales plānošanas reģions un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Apmeklētāji varēs iegādāties labumus no Latgales tematisko ciemu saimniecēm – smaržīgu rupjmaizi, mājas sieru, kūpinātu gaļu, mājas desas un speķi, mājas vīnu, īstu lauku miestiņu, zāļu tējas un daudz ko citu. Visa pasākuma garumā būs radošas izklaides  ģimenēm – amatnieku darbošanās ar mālu, radošās darbnīcas klūgu pīšanā, karošu grebšanā,  pirts škrubīšu izgatavošanā, konkursi ar amatnieku balvām, ātrie latgaļu valodas kursi un vēl daudz kas cits…

Priecēs latgaliešu tautas mūzika jauniešu kapellas “Augusti” izpildījumā, latgaļu sarunu valoda un latgaļu dzīvesprieks. To visu dienas garumā kopā saturēs mūziķis, aktieris, TV programmu vadītājs, Latgalē (un ne tikai) populārais, dzīvespriecīgais Oskars Bērziņš.

Būs iespēja iepazīties ar tūrisma piedāvājumu Latgalē un tematiskajiem pasākumiem  Latgales tematiskajos ciemos, iegūt ceļošanai noderīgu informāciju par visiem Latgales novadiem.

 Gaidīsim –  ar mīlestību no Latgales! Lai Dieviņš dod labu laiku un cilvēkus!