Izveidots interaktīvs ceļvedis vecākiem, kuru bērniem ir veselības traucējumi

Bērnu slimnīcas fonds ir ielicis pamatakmeni jaunas platformas izveidei un ir izveidojis interaktīvu ceļvedi www.atbalstacelvedis.lv. Platforma ir veidota ar mērķi sniegt informatīvu atbalstu vecākiem, kuru bērniem ir dažādas veselības grūtības, paziņojumā presei informēja fonda pārtāvji.

No šā gada 1. februāra līdz 31. augustam Bērnu slimnīcas fonds realizē Sabiedrības integrācijas fonda apstiprinātu projektu “Interaktīvais ceļvedis – iekļaujošs un drošs palīgs ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām COVID-19 krīzes negatīvo seku mazināšanai”, kā rezultātā ir tapis interaktīvs ceļvedis – mājaslapa.

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) jau vairākus gadus sniedz atbalstu bērniem ar kustību traucējumiem, līdzfinansējot ortozes, ortopēdiskos apavus un citus tehniskos palīglīdzekļus. Kopš 2020. gada BSF palīdz arī bērniem ar 1. tipa cukura diabētu, nodrošinot glikozes monitoringa sistēmu iegādi.

“Ikdienā, komunikācijā ar vecākiem, mēs ļoti labi redzam, cik milzīgu apjukumu un neziņu piedzīvo vecāki, saskaroties ar faktu, ka bērnam ir uzstādīta diagnoze. Tādā brīdī jebkuram būtu grūti orientēties veselības un sociālo pakalpojumu sistēmā, un šī neziņa un apjukums tikai pasliktina jau tā ļoti grūto situāciju. Ļoti ceru, ka tas būs labs atbalsts un palīgs gan vecākiem, gan nozares speciālistiem,” pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Platformā šobrīd vecāks, kura bērnam ir kustību traucējumi vai 1. tipa cukura diabēts, var atrast dažādu praktisku informāciju, kas palīdzēs orientēties bērna vajadzību pasaulē. Platforma apvieno gan medicīniska rakstura informāciju, praktiskus padomus, pieejamo valsts un pašvaldību atbalstu, kā arī sadaļu, kurā apkopotas dažādas lekcijas, video materiāli un citu vecāku padomi un pieredzes stāsti. Platforma ir kā apjomīga datu bāze, kas tiks nepārtraukti papildināta ar aktuālo informāciju.

Šobrīd ir pabeigts pirmais posms – izveidota informācijas atbalsta sistēma vecākiem, kuru bērniem ir kustību traucējumi vai 1. tipa cukura diabēts, un apkopota informācija par pašvaldībām, kuras nav ietekmējusi teritoriālā reforma. Ar 2022. gada janvāri platformu ir plānots papildināt ar visām Latvijas pašvaldībām, un ar laiku ir plānots to attīstīt, pakāpeniski papildinot ar visām bērnu grupām, kurām Bērnu slimnīcas fonds sniedz atbalstu. Ceļvedis   ir veidots ar mērķi saņemt atgriezenisko saiti, tāpēc Bērnu slimnīcas fonds aicina tā lietotājus izmantot ceļvedī iestrādāto opciju “Novērtēt pakalpojumu un nosūtīt komentāru”.

Platformas izveidē aktīvi piedalījās vecāki, kuru bērniem ir vai nu kustību traucējumi vai 1. tipa cukura diabēts, un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti, kā arī pirms platformas izveides tika veikta apjomīga interneta aptauja, lai maksimāli ņemtu vērā vecāku viedokli un arī saprastu, kādas ir nākotnes perspektīvas un virzieni platformas attīstībai.

Platforma ir veidota arī kā atbalsts ne tikai vecākiem, bet arī medicīnas darbiniekiem un pašvaldību sociālajiem dienestiem.

Avots: LSM