Aicinājums uz pētījuma par sociālās palīdzības organizatora darbu pašvaldību sociālajos dienestos rezultātu prezentāciju

Ceturtdien, 11. novembrī, plkst. 13.00 Labklājības ministrija aicina mediju pārstāvjus un citus interesentus uz pētījuma “Par sociālās palīdzības organizatora darba saturu pašvaldību sociālajos dienestos un darba kvalitatīvai izpildei nepieciešamajām kompetencēm” rezultātu prezentāciju. Tā notiks Zoom platformā, tiešraide būs skatāma Labklājības ministrijas Facebook lapā.

Pašvaldību sociālajos dienestos ilgstoši novērojams sociālās palīdzības organizatoru trūkums. Sociālās palīdzības organizatori atšķirībā no sociālajiem darbiniekiem iegūst divgadīgo, pirmā līmeņa izglītību, bet prakse rāda, ka ne visos sociālajos dienestos sociālās palīdzības organizatoru pienākumus, kuri saistīti ar sociālo pabalstu administrēšanas darbu un trūcīgas personas statusa atbilstības izvērtēšanu, veic darbinieks ar izglītību šajā specializācijā. Daļā sociālo dienestu sociālās palīdzības organizatora pienākumus veic darbinieks ar labām lietvedības un datu apstrādes zināšanām.

Ja klienta pirmā kontaktpersona sociālajā dienestā ir sociālais darbinieks, tad sociālās palīdzības organizatora funkcijas var veikt arī citi, speciāli apmācīti speciālisti, jo precīzu algoritmu izpildei palīdzības piešķiršanai un aktu noformēšanai padziļināta sociālā darba izglītība nav nepieciešama,” Inese Šūpule, socioloģijas doktore, nodibinājuma “Baltic Institute of Social Sciences” valdes locekle.

Ar pētījuma rezultātiem iepazīstinās socioloģijas doktore, nodibinājuma “Baltic Institute of Social Sciences” valdes locekle Inese Šūpule. Publiskajā prezentācijā par pētījuma rezultātiem piedalīsies Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktore Ilze Skrodele – Dubrovska, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte un Baltijas Starptautiskās akadēmijas docente, studiju virziena “Sociālā labklājība” vadītāja Mg.sc.pol. Andra Mite.

Labklājības ministrijas projekts “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” īsteno sociālā darbinieka profesijas attīstības un pilnveides uzdevumus, kuru kompetentai veikšanai nepieciešami pierādījumi ne vien par sociālo darbinieku profesionālo pienākumu izpildi pašvaldību sociālajos dienestos un viņu izglītības iespējām, kas jau iepriekš pētīti 2017. un 2021. gados, bet arī par saistīto profesiju, tajā skaitā sociālās palīdzības organizatoru pienākumu izpildi pašvaldību sociālajos dienestos.

Lai apzinātu sociālo pakalpojumu organizatoru darba saturu pašvaldību sociālajos dienestos un darba kvalitatīvai izpildei nepieciešamās kompetences, laikā no 2021. gada 28. jūnija līdz 29. jūlijam tika veikta socioloģiska izpēte, ko īstenoja nodibinājums “Baltic Institute of Social Sciences”.

Pētījuma rezultātu publiskā prezentācija norisināsies Zoom platformā: us02web.zoom.us/j/82511985079?pwd=TDdJdmlwWTB2NXlidkpiTTNzOGxYdz09

Avots: Labklājības ministrija