Rīgas svētkos ikviens varēs atklāt Latgales viesmīlības noslēpumus

Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latgales pašvaldībām un Latgales tematiskajiem ciemiem 2020. gada 15. augustā no plkst. 10.00 līdz 19.00 Neatkarības laukumā rīkos pasākumu “Latgales diena Rīgā”, kas norisināsies jau septīto gadu, sniedzot vienreizēju iespēju Rīgas iedzīvotājiem un viesiem tuvāk iepazīt Latgales reģionu, tā daudzkrāsaino kultūru un tradīcijas. Pasākumā tiks popularizēta Latgale kā pievilcīgs tūrisma ceļojumu galamērķis un amatnieku citadele. Latgales dienā piedalīsies  Latgales plānošanas reģiona darbinieki, tradīcijas pratēji un dažādās nozarēs strādājoši Latgales amatnieki – keramiķi, audējas, kalēji, maizes cepēji, pinēji, kā arī uzņēmēji.

Pasākumā varēs vērot gan podnieku darbošanos ar mālu, audēju aušanu stellēs, gan kalēja kalšanu kalvē, pinēju prasmes klūgu šķelšanā un vīšanā, kā arī iegādāties amata meistaru izstrādājumus un delikateses: tradicionālo Latgales keramiku, pinumus, adītas un austas lietas, koka karotes u.c. Tirgū varēs iegādāties arī labumus no Latgales tematisko ciemu saimniecēm – smaržīgu, uz kļavu lapām un klona ceptu rupjmaizi, mājas sieru, kūpinātu gaļu, mājas desas un speķi, aveņu un upeņu mājas vīnu, īstu lauku miestiņu, zāļu tējas, zupu no lielā saimes katla un papildu tam visam baudīt viesmīlīgu un omulīgu gaisotni – kā Latgalē!

Svētku gaisotni, ik pa mirklim spilgtinās latgaļu sarunvaloda  TV raidījumu vadītāja Oskara Bērziņa vadībā. Rīgas torņus pieskandēs latgaliešu mūzika, kuras pavadībā apmeklētāji varēs parībināt bruģi.

Uz pasākumu mīļi tiek aicināti arī paši mazākie, jo visas dienas garumā notiks radošās darbnīcas kā pieaugušajiem, tā arī bērniem: māla skola, ziedu veidošana no dabas materiāliem, koka spēles, sausais pēriens pie latgaļu pirtnieces, grozu pīšanas darbnīca. Visa pasākuma laikā būs pieejama atpūtas telts.

Ikvienam viesim būs iespēja konsultēties pie tūrisma un informācijas centru speciālistiem, savukārt pie Latgales plānošanas reģiona darbiniekiem būs iespējams uzzināt par uzņēmējdarbības un reemigrācijas iespējām Latgalē. Pat īsa ielūkošanās Latgales ikdienas un svētku dzīvē katram klātesošajam palīdzēs izprast Latgales novada burvību.

Pasākuma noslēgumā notiks Latgales dienas apmeklētāju sadziedāšanās  un izskanēs tradicionālā atvadu kopdziesma “Pi Dīveņa gari goldi”.

Jestri un latgaliski – tāda būs septītā “Latgales diena Rīgā”!

Pasākums notiek “Rīgas svētku 2020” laikā un ir iekļauts Rīgas pilsētas svētku oficiālajā programmā, nodrošinot kopējo publicitāti un atpazīstamību Rīgas iedzīvotāju un viesu vidū.

Latgales plānošanas reģions aicina ikvienu rīdzinieku, Rīgas svētku viesi un novadnieku apmeklēt Latgales dienu Rīgā!

Foto ieskats 2019.gada Latgales dienā Rīgā: