Latgales un Ignalinas reģioni prezentē investīciju objektus izstādē „REX-2012”, Maskavā, Krievijā

Jau otro reizi Latgales plānošanas reģiona pārstāvji Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta „Uzņēmējdarbības attīstības kapacitātes veicināšana Latgales-Utenas pārrobežu reģionā” (akronīms REGION INVEST) ietvaros piedalījās starptautiskajā investīciju izstādē, kas notika 2012.gada 24.-26.aprīlī Maskavā, Krievijā.

Dalības mērķis bija iepazīstināt potenciālos ārvalstu investorus ar prespektīvākajiem Latgales-Utenas investīciju objektiem, pārstāvēt projekta teritoriju kā vienotu reģionu.

Izstādes „REX-2012” ekspozīcija sastādīja 2500 m2, vairāk kā 150 dalībnieki izstādes ietvaros prezentēja savus projektus. Apmeklētāju skaits pārsniedza 6000.

Oficiālo izstādes ceremoniju atklāja Maksims Karbasnikovs (Eiropas, Krievijas, NVS valstu tirdzniecības direktors, Jones Lang LaSalle tirdzniecības platību nodaļas vadītājs), Oļegs Voicehovskis („Moll” grupas kompānijas vadošais partneris), Maksims Gasijevs (Colliers International Maskavas biroja ģenerāldirektors), „Ekspocentra” direkcijas vadītāja vietnieks, Hokans Nilsons (IKEA Shopping Centres Russia Iznomāšanas nodaļas direktors). Izstādes atklāšanā piedalījās arī pilsētas administrācijas pārstāvji – Ivans Novickis – Maskavas pilsētas domes deputāts un Ņikita Kuzņecovs – Maskavas pārvaldes Tirdzniecības un pakalpojumu departamenta vadītāja vietnieks.

Bez Krievijas valsts pārvaldes, pašvaldību, diplomātisko misiju vadītājiem un darījumu aprindu pārstāvjiem forumā piedalījās arī tādu valstu pārstāvji kā Somija, Polija, ASV, Beļģija, Nīderlande.

Latgales – Ignalinas reģiona stends, kuru pārstāvēja Latgales plānošanas reģions, izraisīja lielu interesi izstādes apmeklētājiem un pulcēja lielu skaitu interesentu. Tajā tika piedāvāti veiksmīgākie investīciju projekti – Daugavpils lidosta, Rēzeknes Speciālā Ekonomiskā Zona, Visaginas rūpnieciskā zona un Zarasaitis ezera infrastruktūras izveide aktīvai atpūtai un sportam, kā arī materiāli par citiem Latgales-Ignalinas investīciju projektiem. Izstādes ietvaros tika nodibināti kontakti ar potenciālajiem investoriem, kas ir pozitīvi noskaņoti un atvērti sadarbībai. Patreiz ir sarunātas tikšanās ar potenciālajiem investoriem viņu vizītes laikā Latvijā, kur tiks apspriesti projektu realizācijas plāni, kā arī apskatīti investīciju objekti.

„Ir sperts pirmais solis, uzrunājot „lielos” investorus. Rezultāti noteikti būs acīmredzami, jo tika izraisīta patiesa interese par konkrētiem investīciju projektiem Latgales–Utenas pārrobežu reģionā” – komentēja REGION INVEST projekta vadītāja Iveta Mukāne. Potenciālie sadarbības partneri atzina Latgales-Ignalinas reģiona priekšrocības: investēšana tajos būtu sadarbības iespējas ar ES dalībvalstīm un iesaistīšanās ES tirgus ekonomikā. Lielākā interese tika izraisīta par Daugavpils lidostas investīciju iespējām un Zarasaitis ezera teritorijā iespēju izveidot sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūru. Plašu interesi izraisīja arī Baltijas ezeru zemes tūrisma nozare – atpūta Latgalē un Aukštaitijā.

Ziņojumu sagatavoja:
Latgales Plānošanas Reģions
Iveta Mukāne, projektu vadītāja
T./fax 65428111
e-pasts: iveta.mukane@latgale.lv


________________________________________
Šis dokuments ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī dokumenta saturu atbild Latgales plānošanas reģions un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.