20.01.2012. Notika seminārs par tendencēm interaktīvo multimediju jomā

Latgales Plānošanas reģions (LPR) Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam atbalstītā projekta „Radošo industriju attīstība Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos”, Nr.: LLIII-194 („Development of joint strategy and cooperation network for promotion of creative industries”) ietvaros 2012. gada 20. janvārī Daugavpils novada domē (Rīgas ielā 2, Daugavpilī) organizēja semināru par interaktīvo un 3D multimediju izmantošanu mākslas, zinātnes, reklāmas un izlaides jomā.

Semināru vadīja Jānis Garančs, kas audiovizuālos multimedijus padziļināti studējis mākslas augstskolās Stokholmā un Ķelnē, un jau gadiem ilgi darbojas starptautiski – kā mākslinieks, pētnieks un projektu konsultants.

Semināra laikā eksperts stāstīja par multimedijiem pasaules mākslas vēstures un mūsdienu kultūras kontekstā, un iepazīstināja ar pēdējo gadu sasniegumiem dažādu 2-D un 3-D attēlu veidošanas tehnoloģijās un t.s. Virtuālās/Augmentētās Realitātes (t.s. imersīvo un hibrīdo sistēmu) pielietojumiem zinātnes un kultūras jomās, kā arī skatuves mākslas žanrā. Bija ieskats par vairāku multimediju tehnoloģiju platformu kopīgajiem un atšķirīgajiem aspektiem lietošanai Internetā, mobilās un stacionārās sistēmās.
Apmācību rezultātā dalībnieki guva ieskatu un izpratni par multimediju nozari kā mainīgu, kustībā esošu žanru mūsdienu kultūras un tehnoloģisko sasniegumu mijiedarbībā. Semināra dalībnieki varēja praktiski izmēģināt dažas tehnoloģijas maza, improvizēta semināra projekta ietvaros.

Seminārā piedalījās projektā iesaistīto partneru (Zemgales plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Latgales plānošanas reģions, Liepājas mākslas skola, Jelgavas dome, Kuldīgas novada pašvaldība, Rundāles novada pašvaldība, Ventspils pilsētas dome, Pļaviņu mākslas skola, Ozolnieku pašvaldība, Aizkraukles novada pašvaldība, Šauļu reģiona attīstības aģentūra (Lietuva), Klaipēdas Universitāte (Lietuva), Rokiškis jauniešu centrs (Lietuva), Birstonas pašvaldība (Lietuva) un Visaginas bērnu centrs (Lietuva)) bērnu mākslas skolu, profesionālo mākslas skolu audzēkņi, mākslas nodaļu studenti (no kuru darbiem Jāņa Garanča vadībā tika veidota video/audio izstāde „Paralēlās ainavas” ar 3D projekciju), kā arī viņu skolotāji un citi interesenti.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 189 592 eiro. No tām – 998 977,80 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013.gadam atbalsts. Latgales plānošanas reģiona izmaksas sastāda 100 000 eiro, no kuriem 85 000 eiro ir ERAF līdzfinansējums. Projekta ieviešana notiks līdz 2012. gada 30. aprīlim.

Papildus informācija:
Vita Viļevko
Latgales plānošanas reģions
t.: 29217010

Fotogrāfijas: