Daugavpilī notiks starptautiskais festivāls „Sudraba zvani”

No 12. līdz 14.janvārim jau 15.reizi Daugavpilī norisināsies Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls „Sudraba zvani”, kura ietvaros notiks gan dažādi koncerti, gan arī galvenā aktivitāte – konkurss un sacensība par Grand Prix balvas iegūšanu.

Festivāla atklāšana notiks 12.janvārī. Plkst. 17.00 Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā (Rīgas iela 39 – 1) ikviens tiek aicināts uz Festivāla atklāšanas svētbrīdi kopā ar prāvestu Mārtiņu Klušu un Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra sieviešu kori „Rūta” (diriģente Maruta Veļičko). Tā laikā, kā jau ierasts, notiks aizlūgšana un tiks iedegta festivāla gaisma – miera un ticības simbols, kas turpmākās dienas līdz pat festivāla noslēgumam dalībniekus un apmeklētājus sagaidīs Vienības nama koncertzālē.

Turpinājumā, plkst. 18.30 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks Festivāla atklāšanas koncerts. Tajā piedalīsies soliste Jeļena Borele, Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centrs koris „Daugava” un orķestris „Daugavpils Sinfonietta”. Koncerta īpašais viesis – viens no labākajiem Latvijas koriem – Rīgas kamerkoris „Blagovest”. Koncerta diriģenti Aleksandrs Brandavs, Jevgeņijs Ustinskovs un Renāts Cvečkovskis. Atklāšanas koncerta ieejas biļetes var iegādāties Vienības nama koncertzāles kasē (darba dienās no plkst. 16.30 – 18.30) un Biļešu paradīzes kasēs. Cena 5.00 euro.

Sestdiena, 13.janvāris, festivālā būs konkursa diena, kad no plkst. 14.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) kori un ansambļi sacentīsies dažādās kategorijās. Savukārt konkursa fināls un Grand Prix balvas izcīņa notiks svētdien, 14.janvārī plkst. 13.00. Kā atzīsts festivāla rīkotāji: „Šī diena vienmēr ir bijusi vissatraucošākā, jo notiek sacensība starp labākajiem no labākajiem”.

Tā kā šoreiz festivāla konkursā dalībnieki varēja piedalīties gan attālināti, gan klātienē, tad daļa dalībnieku jau ir saņēmuši savus vērtējumus. Kopumā konkursā piedalās 16 kori un ansambļi un 9 diriģenti. Konkursantu sniegumu vērtē starptautiska žūrija un festivālā tiek pārstāvētas 6 valstis: Kazahstāna, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija un Ukraina.

Paralēli minētajām aktivitātēm festivāla apmeklētāji tiek aicināti apmeklēt arī koncertus. Viens no tiem notiks 12.janvārī plkst. 14.00 Dienas centrā “Saskarsme” (Liepājas ielā 4), kur uzstāsies Vienības nama Krievu kultūras centra jauktais koris “Maļinovij zvon” (diriģents Pāvels Gončarovs). Savukārt uz koncertu – pārdomu meditāciju 13.janvārī plkst. 17.00 aicina Tukuma pilsētas kultūras nama sieviešu koris „Noktirne” (mākslinieciskā vadītāja Sanita Apine), vokālais ansamblis „Dušečka”  un priesteris Mārtiņš Klušs.

Festivāla organizatori ir Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde „Vienības nams”.  Festivāls notiek vienreiz divos gados.

Informējam, kas festivāla aktivitātes tiek fotografētas un filmētas publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

Papildu informācija:
Daugavpils valstspilsētas
pašvaldības iestāde „Vienības nams”
t.: 20613225
e-pasts: kultura@daugavpils.lv