Daugavpilī jau 12. reizi notiks Starptautiskais folkloras festivāls

No 16. līdz 21. jūnijam Daugavpilī norisināsies 12. Starptautiskais folkloras festivāls. Festivāla rīkotāji šogad sagatavojusi plašu programmu, iekļaujot daudzveidīgu pasākumu klāstu: notiks vairāki koncerti, būs apskatāma jāņu zāļu izstāde, varēs piedalīties foto orientēšanās spēlē „Noķer Jāņus Daugavpilī” un sarunu kluba „Papardēs” aktivitātēs, kur kopā ar dažādiem ekspertiem un meistariem būs iespēja ne tikai vairāk uzzināt par pirmskristīgo un kristīgo tradīciju mijiedarbību Jāņu dienas svinēšanā, puķu un zāļu pielietojumu tautas medicīnā, bet arī pašiem, praktiski darbojoties, sagatavot ziedes no Jāņu laika augiem, sasiet sieru utt. Īpaši tiek aicināti mazākie Jāņu dienas svinētāji, jo tieši viņiem ir paredzētas nodarbības, kurās varēs iemācīties „piedzīvot Jāņus”. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Festivāla koncertos apmeklētājus priecēs folkloras kopas, tradicionālo tautas dziesmu un tautas deju grupas un kapellas no Latvijas, Lietuvas un Somijas. No Latvijas kopā ar festivāla saimniekiem, Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopu „Svātra” (vadītāja Sarmīte Teivāne), būs arī grupa A.I.I.Z.” (Andris Grunte – kontrabass, Indriķis Veitners – saksofons, klarnete, Ilze Grunte – ģitāras, arfa, mandolīna, čarango u.c. un Zane Šmite – balss, vargāns), folkloras kopa „Grodi”, Krustpils kultūras centra tradicionālās mūzikas grupa „Krāce”, Rēzeknes novada Kultūras un Tūrisma pārvaldes kadriļu deju grupa „Lūznovys kadriļs”, Patjanko ģimenes kapella, Bebrenes kultūras nama folkloras kopa „Ritam”, Preiļu novada kultūras centra folkloras kopa „Rūtoj” un tautas mūzikas grupa „Teikas Muzikanti”. Lietuvu pārstāvēs Baltkrievu tradicionālo tautasdziesmu grupa „Belarician miracle” („Baltkrievu brīnums”), instrumentālās tautas mūzikas grupa „Ratilai”  un folkloras kopa „Siaudela”, savukārt no Somijas ieradīsies tautas deju grupa „Kuhmon Keiketys Ry”.

Festivāla organizatori aicina:Dabas ritma noteiktais gadskārtu cikls palīdz atgriezties pie ciešākām attiecībām ar dabu un ieraudzīt, cik ļoti mēs esam saistīti gan ar Saules ciklu, gan viens ar otru. Šogad festivāls ir pašā Jāņu laiciņā, tāpēc godināsim Jāņus kā vienu no Latvijas Kultūras kanona vērtībām, mācīsimies paši un mācīsim bērniem piedzīvot “Jāņus”, dalīsimies ar savu Jāņu pieredzi, iezīmēsim astronomiskās vasaras sākumu, pušķosim un pušķosimies, dziedāsim, dancosim, prieku sev un citiem vairosim.”

Festivālu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes Vienības nams Latviešu un latgaliešu kultūras centrs sadarbībā ar biedrību Iniciatīvu un kompetenču atbalsta centrs”, nodrošinot Daugavpils iesaisti Eiropas kultūras ceļā Singing Heritage Route”.

Informējam, ka pasākumu laikā notiks filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

Papildu informācija:
DVPI “Vienības nams”
Latviešu un latgaliešu kultūras centrs
t.: +371 654 27752
www.vienibasnams.lv