2024.gadā NVA rīkos četrus EURES tiešsaistes seminārus remigrantu atbalstam

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) darba mobilitātes konsultanti arī šogad, sākot ar janvāri, Zoom platformā rīkos tiešsaistes seminārus “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”. Tā ir iespēja Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā, saņemt detalizētāku informāciju par situāciju darba tirgū un nodarbinātības iespējām Latvijā, par atbalstu un pakalpojumiem, ko piedāvā NVA un EURES, uzzināt, kādas formalitātes jākārto ārvalstī, pirms izbraukšanas, un Latvijā, atgriežoties.

2024. gadā NVA un EURES semināri “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?” tiešsaistes platformā Zoom norisināsies 18. janvārī, 18. aprīlī, 18. jūlijā un 17. oktobrī. Katra tiešsaistes semināra ilgums – viena stunda, sākums – plkst.16.00 pēc Latvijas laika

 

Dalībai tiešsaistes semināros jāreģistrējas elektroniski – jāizvēlas Jums ērtākais datums un jāaizpilda pieteikšanās anketa:

Pievienoties Zoom platformai Jūs varēsiet tiešsaistes semināra norises dienā, uzklikšķinot uz saites, kas tiks nosūtīta reģistrētajiem  dalībniekiem. Lai piedalītos seminārā, Jums būs nepieciešams dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu. Austiņas ar mikrofonu un webkamera nav obligāta. Jautājumus Jūs varēsiet uzdot Zoom platformas čatā.

NVA Darba tirgus departamenta EURES koordinatore Līga Baufale: “Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet apsver iespēju vai arī jau ir nolēmuši atgriezties Latvijā, ir ļoti svarīgi būt informētiem par darba tirgus situāciju un darba iespējām Latvijā, kā arī par rīcībām, kas jāveic atgriežoties. Piemērota darba atrašana Latvijā un ar pārcelšanos saistītu visu nepieciešamo dokumentu secīga, savlaicīga un pareiza noformēšana ir veiksmīgas atgriešanās priekšnosacījumi.  NVA EURES tiešsaistes semināru dalībnieki varēs ne vien saņemt padomus, kā jārīkojas, pārceļoties, un iegūtaktuālo informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, bet arī dalīties ar citiem potenciālajiem remigrantiem un viņu ģimenēm savā pieredzē, kas gūta, risinot ar pārcelšanos saistītus jautājumus. Ja Jūs plānojat atgriezties Latvijā, aicinu reģistrēties un piedalīties NVA EURES tiešsaistes semināros “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”.

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem:

Informācija: www.nva.gov.lv