Seminārs Daugavpilī par pieaugušo prasmju izzināšanu Latvijā – no datiem uz praktisku darbu
Seminārs Daugavpilī 12. jūnijā
Pieaugušo prasmju izzināšana Latvijā – no datiem uz praktisku darbu
Adrese tiks precizēta un nosūtīta uz Jūsu reģistrācijā norādīto e-pastu
Mērķis–Iepazīstināt ar OECD PIAAC pētījuma gaitu – pieaugušo prasmju izzināšanu un iegūto datu vēlāku izmantošanu, lai sagatavotos sabiedrības nākotnes izaicinājumiem – mācīties visa mūža garumā.
Darba programma
10.00- 10.30 Reģistrācija, rīta kafija
10:30 –11: 00 Pieaugušo prasmju izpēte starptautiskā salīdzinošā pētījumā ( PIAAC) pasaulē un Latvijā. Prof. Aija Zobena, projekta vadītāja un As.Prof. Mareks Niklass
Pieaugušo prasmes tiek izvērtētas un mērītas, lai labāk meklētu efektīvus risinājums kā veicināt pieaugušo iedzīvotāju prasmju attīstīšanu visa mūža garumā, sagatavojot viņus mainīgajām darba tirgus prasībām, izaicinājumiem unuzlabotu dzīves kvalitāti. Pieaugušo prasmju izvērtēšana Latvijā veikta pirmo reizi, pateicoties OECD iniciatīvai un Latvijas valsts atbalstam.Kādas iespējas tas mums rada?
11:00 –11:30 SKDS īstenotā pieaugošo iedzīvotāju prasmju izzināšana Latvijā – izaicinājumi un padarītais. Iveta Briška, SKDS projektu vadītāja
SKDS īstenotā iedzīvotāju aptauja Latvijābija izaicinājumiem pilna, to ietekmēja sabiedriski politiskie notikumi. Datu ieguve kā process raksturo mūsu sabiedrību, atklājot izaicinājumus, par kuriem līdz šim domāts salīdzinoši maz.Šie gadījumi uzdod jautājumus–vai mēs zinām kādi esam un kādi vēlamies būt?
11:30 – 11:45 Jautājumi, komentāri
11:45 – 12:30 Diskusija
Dalībnieku un projekta īstenotāju diskusijā, izmantojot “pasaules kafejnīcas” metodoloģiju, tiks meklētas atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
- Izglītotāja redzējums. Kāda ir universitātes, mācību centru u.c. institūciju loma pieaugušo izglītošanā? Kā to paplašināt, lai sasniegtu dažādus iedzīvotājus un attīstītu darbam nepieciešamās prasmes?Kādas prasmes vēlas apgūt mūsu iedzīvotāji? Vai viņi mācās to, kas ir nepieciešams? Kāda ir pieaugušo izglītotāju kvalifikācija?
- Darba devēja/uzņēmēja perspektīva. Kādas darbinieka prasmes novērtē uzņēmējs/darba devējs šobrīd? Kā viņam palīdzēt ieraudzīt nākotnes vajadzības? Kā darba devējs var iesaistīties darbinieku prasmju pilnveidošanā?
- Darba ņēmēja perspektīva.Kā plānotun organizēt dzīvi tā, lai cilvēks spētu izglītoties mūža garumā, būtu aktīvs un apmierināts. Kādas ir mūsu pilsētā sastopamās riska grupas, kam mācīšanās mūža garumā ir izaicinājums, kā tās sasniegt un iesaistīt mūžizglītībā? Ko darīt cilvēkiem, kuru kvalifikācija ir pārāk augsta? Kā sasniegt un atbalstīt pirmspensijas cilvēkus un pensionārus?
- Pētnieka perspektīva – Kā izmantot iegūtos datus? Ko mums vajadzētu uzzināt par sevi un citiem (domājot par prasmēm)? Vai dati piedāvās to ieraudzīt?
12:30 – 13:00 Kafijas pauze
13:00 – 14:00 Diskusijas turpinājums ( tikai tad, ja vajadzēs) Ieteikumu formulēšana un apkopošana
14.00 – 14.15 EPALE – Eiropas pieaugušo mācīšanās elektroniskā platforma. Ilze Onzule, EPALE Latgales koordinatore, Daugavpils pilsētas izglītības pārvalde Izglītības atbalsta nodaļa izglītības metodiķe pieaugušo izglītībā
Piesakieties semināram, izmantojot saiti forms.gle/uSHghpsFoha9LMqB8
OECD PIAAC semināri tiek īstenoti ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projektā Nr. 8.3.6.1/16/I/001 „Dalība starptautiskos izglītības pētījumos”