Leģendu naktī Lūznavas muižā izzinās stāstus par raganām

28. oktobrī plkst. 17.00 aicinām uz Leģendu nakti Lūznavas muižā, kurā varēs iepazīt stāstus par raganām. 

Leģendu nakts apmeklētājus iepazīstināsim ar Latvijā un Latgalē pastāvošajiem stāstiem, teikām, ticējumiem un priekšstatiem par raganām sarunā ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieku Sandi Laimi, kura pētniecisko darbu virzienā raganām ir būtiska loma. Vai raganas ir viedas sievas, zintnieces, burves, vai tomēr dēmoniskas, cilvēkiem bīstamas pārdabiskas būtnes? Pētnieka stāstā varēs izzināt, kā laika gaitā Latvijā mainījušies priekšstati par raganām, kādas bijušas ar tām saistītās parādības, vietas un nozīmes.

Tradicionālo akciju “Leģendu nakts” rīko biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” un aicina kopā piedzīvot un izzināt atklājumus Latvijas pilīs un muižās. Atklāt sev vēl neiepazītu pili vai muižu. Atklāt vēstures notikumus, leģendas un mūsdienu stāstus, popularizēt Latvijas piļu un muižu kultūras mantojumu, veicināt vietējo tūrismu un pagarināt tūrisma sezonu. Plašāk par akciju: pilis.lv.

Plašāk par muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā luznavasmuiza.lv. Muižas darbalaiks no 1. oktobra līdz 30. aprīlim katru dienu 09.00–16.00 (izņemot pirmdienas).

Plašāka informācija: 
Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
luznavasmuiza.lv
facebook.com/luznavasmuiza