12. augustā jauniešu festivālā “Kopums” tika paziņoti Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” uzvarētāji, par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2024 pasludinot Līvānu novada pašvaldību.

Līvānu novada pašvaldība no Izglītības un zinātnes ministrijas saņēma goda plāksni ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024” un ceļojošo kausu no 2023. gada uzvarētājiem Bauskas novada pašvaldības. Konkursa uzvarētāju noteica žūrijas komisija, ņemot vērā arī publiskās balsošanas rezultātus. Pirmo reizi konkursa vēsturē ceļojošais kauss ir devies uz Latgali.

Kā pieteikumā norādīja pašvaldība, liekot kopā pasākuma plānu nākošajam gadam jaunieši paši izteica savas domas un lika kopā idejas par to, kādiem pasākumiem jānotiek, kas uzņemsies konkrētās atbildības, demokrātiski pieņēma lēmumus un konsultējās ar jaunatnes darbiniekiem. Gan jaunieši, gan jaunatnes jomas darbinieki apzinās nopietnību un atbildību, mērķtiecīgi pilnveidojās un turpina sevi pierādīt kā pašvaldību, kas jaunatnes jomā var ienest jaunas idejas un inovācijas.

Šajā gadā par titulu cīnījās 3 pašvaldības – Cēsu novada pašvaldība, Līvānu novada pašvaldība un Siguldas novada pašvaldība.

Konkurss tika rīkots septīto reizi un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrību “Latvijas Jaunatnes padome” un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, savukārt konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrībām “Latvijas Jaunatnes padome” un “Latvijas pašvaldību savienība”.

“EUROPE DIRECT Dienvidlatgale” centrs priecājas kopā ar Līvānu novada jauniešiem. Apsveicam!