Latgales tūrisma nozarē strādājošajiem būs iespēja iepazīties ar pieredzējušiem nozares ekspertiem

28. aprīlī plkst 14.00 tiek rīkots Latgales tūrisma foruma tiešsaistes ekspertu iepazīšanās pasākums “Esi i dori”, kurā jomas profesionāļi apskatīs ar tūrisma ekonomiku saistītos jautājumus. Tūrisma nozares speciālisti no akadēmiskās un praktiskās puses iezīmēs jomas attīstības tendences pasaulē un Latvijā, kā arī piedāvās idejas par tās ietekmi arī Latgales reģionā, tiešsaistes pasākuma dalībnieki varēs uzdot speciālistiem jautājumus. Saite uz tiešsaisti būs pieejama www.latgolyskongress.lv.

Pasākuma plāns:

14.00 – Ievads par projektu no Latgales kultūras biedrības, Rēzeknes novada pārstāvjiem un Latgales Tūrisma asociācijas.

14.15 – Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta vadītāja, «Ienākošais tūrisms Latgalē no Baltijas valstīm: tendences un iespējas»

14.55 – Dr.oec. asoc. Prof. Ēriks Lingebērziņš, Biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns, Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācijas valdes priekšsēdētājs, «Latgales tūrisma produktu eksportspēja: iespējas un uzdevumi»

15.35 – Dr.oec. asoc. prof. Aija van der Steina, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, «Tumšais un sarežģītais mantojums kā Latgales tūrisma resurss: iespējas un izaicinājumi»

16.15 – Sintija Pusaudze, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja valdes locekle, «Tūrisma galamērķa attīstība: Liepājas pieredze. Latgales tūrisms no Kurzemes skatupunkta»

17.00 – pasākumu noslēdz Aivars Mackevičs, BalticTravelnews.com direktors

Šis pasākums kalpos kā sākums 2. jūnijā plānotajam Latgales tūrisma forumam Lūznavas muižā.

Projekts tiek īstenots, realizējot Latgales kongresa rezolūciju, izglītojot sabiedrību pilsoniskās līdziesaistes jautājumos un uzturot kopdarbības aktivitātes dažādās nozaru grupās. Kopā 2023. gadā tiek plānoti 2 klātienes un 5 tiešsaistes pasākumi, kas būs veltīti dažādiem Latgales kongresa rezolūcijas tematiem: izglītība, uzņēmējdarbības attīstība, drošība. Ikvienā pasākumā piedalīsies atbilstošās jomas pārstāvji Latgales reģionā. Lai veicinātu tīklošanās un sadarbības veidošanu, forumā tiek aicināti konkrētā novada aktīvākie izglītības, kultūras iestāžu, NVO dalībnieku pārstāvji.

Pasākumu organizē: Latgaliešu kultūras biedrība, Rēzeknes novada pašvaldība un Latgales kongresa lēmumu izpildes padome.

Projektu” Latgaliešu kopienas līderības un piederības stiprināšana, īstenojot Latgales kongresa idejas” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts tiek realizēts no 03.04.2022. līdz 31.10.2024.