13. septembris. Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas uzruna

Par ikgadēju tradīciju kļuvusi Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas uzruna septembrī, kad tiek izdarīts kopsavilkums par paveikto Eiropas Savienībā un izvirzītas darba prioritātes nākamajam gadam. Šogad runai par Stāvokli Savienībā (SOTEU) aicinām pievienoties 13. septembrī plkst.10.00.
Ikgadējā runa par stāvokli Savienībā vienkopus dod ieskatu visās ES aktualitātēs:

  • pārskats par to, kā Eiropas Savienībai klājies ar izvirzīto mērķu sasniegšanu – kādi ir bijuši izaicinājumi, un kā mēs kopīgiem spēkiem esam tos risinājuši visdažādākajās jomās;
  • ieskats nākamā gada darba prioritātēs – kam vislielākā uzmanība tiks pievērsta 2024. gadā un ko darīsim iecerētā sasniegšanai;
  • iedvesmojoši piemēri un stāsti par to, kādi ir eiropiešu panākumi, dažādu iniciatīvu rezultāti u.c.
     

2019. gada decembrī Urzulas fon der Leienas vadītā Komisija uzņēma jaunu, vērienīgu kursu uz zaļāku, digitālāku un taisnīgāku Eiropas Savienību. Komisija šo kursu ir saglabājusi un panākusi progresu attiecībā uz visām sešām politiskajām prioritātēm, vienlaikus risinot bezprecedenta krīzes. Pagājušajā gadā eiropieši ir pārvarējuši enerģētikas krīzi, savās mājās uzņēmuši miljoniem Ukrainas bēgļu (tas ir vislielākais skaits pārvietoto cilvēku kopš Otrā pasaules kara), turklāt veikuši vēl nepieredzēti lielus ieguldījumus ES ekonomikā.
Šī būs pēdējā priekšsēdētājas uzruna šajā likumdošanas pilnvaru termiņā pirms 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
Kur skatīties uzrunu?
SOTEU mājaslapā. Šeit atrodama arī cita noderīga un visaptveroša informācija: Gaidot 2023. gada runu par stāvokli Savienībā – Sasniegumi (europa.eu)
Medijiem, kas vēlas pārraidīt SOTEU, iesakām izmantot Eiropas Komisijas Audiovizuālā dienesta vietni: EC AV PORTAL (europa.eu)