Latgales jauniešus Eiropas dienā aicina uz izzinošu pasākumu Daugavpilī

Europe Direct Dienvidlatgale centrs sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi 2023. gada 9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa” (Dobeles ielā 30, Daugavpils) no pl. 10.30 līdz 14.00 Latgales reģiona jauniešiem rīko izzinošu pasākumu divās daļās: “MEGA Erasmus” un “Prāta spēles”.

Pasākuma laikā jaunieši un citas ieinteresētās personas, kas darbojas jaunatnes jomā, varēs uzzināt par iespējām un iniciatīvām, ko jauniešiem, kuri dzīvo, mācās un strādā Eiropā, piedāvā tādas Eiropas Savienības programmas kā Eiropas Solidaritātes korpuss, Erasmus+, Eiropas Brīvprātīgais darbs u.c.

Šī pasākuma laikā interaktīvā veidā ar “Prāta spēles” starpniecību motivēsim dalībniekus uzzināt vairāk faktu par Eiropu. Ar spēles palīdzību ne vien izklaidēsim un informēsim dalībniekus, bet arī ļausim tiem iegūt un analizēt, izbaudīt komandas cīņas sparu un pārbaudīt savas zināšanas.

”Europe Direct Dienvidlatgale centrs, turpina rūpēties par Latgales jaunatnes izaugsmes iespējām. Vēlamies popularizēt Eiropas Savienības piedāvātās iespējas Latgales jauniešiem un aktīvāk iesaistīt tos starptautisko jauniešu apmaiņu veidošanā un aicināt uz aktīvu līdzdarbošanos,” atzina Centra vadītājs Oskars Zuģickis.

Pasākuma programma

LaiksNoriseRunātājs
10:00 – 10:30Dalībnieku ierašanās. Reģistrācija
10:30 – 10:45Pasākuma atklāšanaED Dienvidlatgale centra vadītājs Oskars Zuģickis,

Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs.

10:45- 12:00Informācija par Eiropas Savienības programmām: Eiropas Solidaritātes korpuss, Erasmus+, Eiropas Brīvprātīgais darbs u.c.Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinators (Eurodesk) Viesturs Bērziņš.
12:00Starpbrīdis
12:10 – 13:40Izklaidējošas un izglītojošas erudīcijas komandu “PRĀTA SPĒLES”Uzņēmuma “PRĀTA SPĒLES” pārstāvis
13:45Uzvarētāju apbalvošana.
Pasākuma noslēgums

! Šī pasākuma, kas ir daļa no Eiropas Prasmju gada iniciatīvām, uzvarētājkomanda (4 jaunieši un pedagogs) Latvijas pārstāvju delegācijas sastāvā dosies vizītē uz Briseli pie Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba.

Kā pieteikties pasākumam?

Pasākumam līdz 05.05.23. var pieteikties: izglītības iestādes (ne vairāk kā divas komandas no vienas iestādes), jauniešu biedrības vai jauniešu grupas līdz 4 cilvēkiem komandā, aizpildot pieteikuma formu ej.uz/eiropasdienadaugavpili23.

Kontaktinformācija: Oskars Zuģickis, ED Dienvidlatgale centra vadītājs, tālr.: 26565858, e-pasts: oskars.zugickis@lpr.gov.lv