WorldSkills 2022 skatlogu noformēšanas konkursā Kitija Kozule izcīna bronzas medaļu

Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola absolvente Kitija Kozule pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2022 Special Edition prasmju konkursā Skatlogu noformēšana izcīnīja bronzas medaļu jeb 3. vietu. K. Kozule ieguva 711 punktus, sacenšoties ar astoņiem konkursantiem no Francijas, Ķīnas, Zviedrijas, Singapūras u.c. valstīm.

Kitija Kozule stāsta: “Konkursa sākumā biju mazliet apjukusi, bet tagad jūtos no sirds laimīga, ka piedalījos! Es un mana eksperte Indra, bez kuras es nebūtu tur, kur tagad esmu, esam izdarījušas lielu darbu. Atšķirībā no dalības EuroSkills 2021 es vairāk izjutu mieru, nebija tik izteiktas bailes vai uztraukums. Atzīšu, ka es cerēju vismaz uz ekselences medaļu, bet bija sajūta, ka šoreiz es varētu sasniegt pat vairāk.”

Pagājušajā gadā Austrijā, Grācā, norisinājās starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurā K. Kozule ieguva ekselences medaļu. Šo medaļu iegūst konkursanti, kuri sasniedz vismaz 700 punktus no 1000.

Kitijas eksperte, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolotāja Indra Merca atzīst: “Joprojām ir milzīgs saviļņojums, grūti aptvert, ka konkurss ir beidzies, toties tas ir beidzies izcili! Kitijas sniegums bija brīnišķīgs. Man ir liels prieks, ka visu šo gatavošanās laiku esam braukušas tandēmā. Kā arī šis bija izaicinājums, jo pasaules konkurss sarežģītības ziņā nav salīdzināms ar EuroSkills.”

Kitija un Indra stāsta, ka bija jāizgatavo skatlogs, kas ir atvērts jeb apskatāms no četrām pusēm, turklāt trīs metru augstumā, kas ir ļoti sarežģīts uzdevums. Galvenais skatloga objekts bija sporta apavi, kuri jāreklamē kā labākie un dārgākie. Katram konkursantam bija sava mērķauditorija un krāsas. Kitijai bija jāsagatavo skatlogu tumši zilganzaļā krāsā vīriešu mērķauditorijai. Vienlaikus bija jāizveido ploteris jeb izgriezts teksts no līmplēves, sauklis, kā arī paralēli tam jāievēro visi drošības pasākumi.

“Materiālus varēja izvēlēties pēc loterijas principa. Iegājām lielā noliktavā ar vecām mēbelēm – šoreiz konkursā bija padomāts par otrreizējo pārstrādi. Man sanāca izlozēt nelielus pakāpienus, riteni no velosipēda un rāmi. Izdomāju saukli “Life is all about balance” (Dzīvē viss ir par un ap balansu), kas atspoguļoja manas sajūtas, jo es arī bieži vien dzīvē balansēju,” stāsta Kitija Kozule.

Indra Merca uzsver, ka Kitijas sauklis bija ļoti izdevies, ņemot vērā, ka bija jāsavieno, piemēram, vintage materiāli ar moderniem sporta apaviem. “Skatlogs var būt tāds kā domu raisītājs, tas var atstāt iespaidu uz tevi, apmeklētājs šo ideju var paņemt sev līdzi. Ievēroju, ka Kitijas darbošanās piesaistīja apmeklētāju un ekspertu uzmanību. Viņa mainīja materiālu tā, ka pēc tam nevarēja pateikt, kāda bija tā sākotnējā forma. Tas saglabāja intrigu, tāpēc visi uzmanīgi vēroja un apsprieda, kas būs beigās,” atklāj I. Merca.

Kitija atzīst, ka šoreiz konkursa formāts bija interesants, taču pietrūka Latvijas komandas dalībnieki, eksperti un kopības sajūta, jo parasti visu prasmju konkursu dalībnieki sacenšas reizē vienā lokācijā. Savukārt Indra priecājās par iespēju piedalīties un būt par Kitijas eksperti. “Paldies par šo iespēju būt ekspertam, jo nezinu, kur citur šo būtu ieguvusi. Paldies Valsts izglītības attīstības aģentūrai un Kitijai,” pateicas I. Merca.

WorldSkills 2022 prasmju konkurss Skatlogu noformēšana notika no 14. līdz 17. oktobrim Stokholmā, Zviedrijā.

Foto galerija ar konkursa norisi pieejama Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Flickr kontā. Aicinām sekot līdzi citu konkursu norisei SkillsLatvia Facebook lapā, VIAA mājaslapā, kā arī Facebook un Twitter kontos. Plašāka informācija par konkursu atrodama šeit.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2022 nodrošina projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

 

Papildu informācija: ­Alise Devjatajeva, Valsts izglītības attīstības aģentūras Vecākā informācijas speciāliste (sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem); +371 67785462 (mob. +371 22008908), alise.devjatajeva@viaa.gov.lv