Špoģos atvērts vietējās produkcijas veikals

Špoģos jau kādu laiku darbojas vietējo ražotāju veikals, kurš tika realizēts LEADER projekta ietvaros. Tajā var atrast arī amatnieku un mazo ražotāju produkciju. Kā atzīst idejas autori, pagaidām preču klāsts nav milzīgs, un tiek izvērtēta dažādu produktu popularitāte. Ideja radās, kad garāmbraucošie tūristi sāka interesēties par vietējiem produktiem.

“No Višķu pagasta mums ir medus, kā arī bekona produkcija, pārdodam arī Latgalē ražotus sierus, Aglonas maizi, augļi un dārzeņi no Līksnas pagasta, āboli no Vecsalienas pagasta,” skaidro veikala vadītāja Ilona Šabucka.

No neparastiem produktiem veikalā var atrast mednieku sagādāto aļņa, brieža gaļu, un no tās gatavotos izstrādājumus.

Pārsvarā veikalā iepērkas vietējie iedzīvotāji, jo pandēmijas dēļ, tūrisms tika ierobežots, taču nākotnē viss varētu mainīties.

Vietējie ražotāji un mājsaimniecības tiek aicināti piedāvāt savu produkciju, lai papildinātu veikala sortimentu.

“Nākotnē būtu iespējams sarīkot amatnieku gadatirgu, bet kopumā vēlamies attīstīt sadarbību ar zemnieku saimniecībām. Mēs tādus meklējam un būsim ļoti priecīgi, ja mums tiks piedāvāta sadarbība ar vietējiem ražotājiem.”

Zemnieki un mājražotāji ieinteresētības gadījumā var zvanīt pa tālruni 29147053. Prioritāte tiks dota Augšdaugavas novada uzņēmējiem. Pieteikties var arī citi ražotāji, jo galvenais, lai produkts būtu no Latvijas, teic veikala vadītāja.

Veikala adrese: Šosejas iela 18, Špoģi, Augšdaugavas novads (izbraucot no Špoģiem Daugavpils virzienā).

Plašāka informācija šeit.