Rēzeknē pie Latgales vēstniecības GORS notiks koncerts “Ukrainas Brīvībai”

©Mārtiņš Zilgalvis / F64

Sestdien, 19. martā, no plkst. 12.00 dienā Rēzeknē pie Latgales vēstniecības GORS pazīstami Latvijas mūziķi sniegs savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam, vienojoties koncertā “Ukrainas Brīvībai”.

Rēzeknē notiekošais koncerts, tieši tāpat kā tas bija 25. februārī Rīgā pie Kongresu nama, ir brīvprātīgs kultūras nozares atbalsts Ukrainai. Šobrīd Ukraina piedzīvo plaša mēroga Krievijas militāro agresiju. Mūzika un dziesmas, tautas kopā būšana ir tā saikne, kas vieno Latvijas un Ukrainas tautas, tā mēs šeit, Rēzeknē, varēsim paust atbalstu un reizē izteikt protestu pret agresiju, kas tiek realizēta Ukrainā, Eiropā.

Koncerta sākumā visus uzrunās kino, teātra un operas režisors Viesturs Kairišs. Vēlmi piedalīties pasākumā izteicis arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kurš bija saviļņots par Rīgas koncertu. Atbalsta koncerta pirmajā daļā skanēs latviešu un ukraiņu kora un tautas dziesmas, savukārt otrajā daļā uzstāsies Latvijā pazīstami mūziķi: Diona Liepiņa, Ēriks Zeps, Miks Galvanovskis, Ralfs Eilands, grupas “Franco Franco”, “BezPVN”, “Laime Pilnīga”, “Dabasu Durovys”, “Baritoni” un citi.

Koncerta tiešraide būs skatāma arī Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada Facebook lapās, kā arī portālā www.tvnet.lv.

Koncerta laikā darbosies humānās palīdzības pieņemšanas punkts. Aicinām atnest un ziedot pārtiku ar labu derīguma termiņu, higiēnas preces, apģērbus un apavus, kā arī medicīnas preces (marles saites, brūču spilventiņus, dezinfekcijas līdzekļus). Tāpat būs iespēja ziedot gan zvanot pa ziedot.lv labdarības tālruni 90006086, gan ziedojot uz vietas naudas līdzekļus.

Būsim visi kopā, dalīsimies ar savām emocijām un sirds silumu ar  Ukrainas ļaudīm, kam to šobrīd vajag vairāk par visu, jo Ukraina tiek iekarota un iznīcināta!

Koncerts notiks, pateicoties mūziķa Ralfa Eilanda iniciatīvai un Rēzeknes pilsētas domes un Rēzeknes novada pašvaldības sadarbībai.

Mūziķi dalībai Ukrainas atbalsta koncertā vēl var pieteikties, rakstot uz e-pastu: management@ralfseilands.com.