“Latgalīšu kukne” kopā ar Initu Slesarevu no Īrijas!

2022.gada 29.martā tika aizvadīts kārtējais sirsnīgais “Latgalīšu kuknes” raidījums. Šoreiz ēdiena meistarklasi no Īrijas demonstrēja Latviešu Biedrības Īrijā Droghedas latviešu skolas ‘Ābolītis’ vadītāja un skolotāja Inita Slesareva.

Sarunas gaitā Inita ar aizrautību pastāstīja par savu pieredzi skolas darbā vadot skoliņu, mācot bērnus un nesen aizvadīto skolas 10. gadu jubileju. Interesanti bija uzzināt par skolas un vecāku sadarbību, vecāki ne tikai atbalsta ar idejām, bet arī paši ir šo ideju īstenotāji, aktīvi piedalās skolas pasākumos.

LBĪ Droghedas Latviešu skoliņa ,,Ābolītis”  ir  trešā vecākā diasporas skola Īrijā. Covid 19 laikā skola darbojās ar neatlaidību, ieguva jaunus draugus, zināšanas, tika īstenoti daudzi projekti un veicināta sadarbība. Skolai ir paveicies, jo Inita ir kā dzirkstele, aizrautīga, enerģiska un idejām bagāta.

Raidījumu “Latgalīšu kukne” vadīja latgaliešu dzejniece Ingrīda Anna Tārauda, Latgales patriote Jolanta Smane un Latgales plānošanas remigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska.

Šī raidījuma “Latgalīšu kukne” ēdiena sastāvdaļas bija: sīpoli, šampinjoni, paprika, turku zirņi, ūdens, kokosriekstu piens, sāls, pipari, lazdu rieksti, pētersīļi.

Par to, kā klājās atraktīvajiem raidījuma viesiem ar tik neparasta ēdiena gatavošanu iespējams apskatīt  video sekojot linkam: https://fb.watch/c3Zq2b5Y1k/.

 

Bilžu galerija: