Daugavpilī notika tūrisma forums “Daugavpils tūrisma restarts”

Otrdien 17. maijā, ievadot aktīvo tūrisma sezonu, Daugavpilī sekmīgi norisinājās Daugavpils tūrisma jomas galvenais šī gada pavasara notikums – tūrisma forums “Daugavpils tūrisma restarts”. Pasākumu rīkoja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra.
Pasākumu atklāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, kurš arī ir Daugavpils tūrisma jomas kurators. Foruma viesus uzrunāja Augšdaugavas novada pašvaldības vadība, Latgales plānošanas reģions, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments, kā arī Latgales Tūrisma asociācija. Tāpat forumā piedalījās viesi no tālās Indijas un tuvākie kaimiņi no Lietuvas Zarasiem, tāpēc forumu var uzskatīt par starptautisku.

Tūrisma forums pulcēja kopā Daugavpils tūrisma nozares pārstāvjus, tūrisma objektu darbiniekus un uzņēmējus, kā arī trīs Daugavpils mācību iestādes, kas gatavo tūrisma nozares speciālistus. Tāpat pasākumu apmeklēja arī vietējie mediji un blogeri.

Foruma dalībniekus uzrunāja Augšdaugavas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Aizbalts, Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadošā eksperte Kristīne Mickāne. Laura Spundere sniedza ieskatu Latgales Tūrisma asociācijas darbā, savukārt Daugavpils pilsētas pašvaldības Attīstības departamenta vadītāja Daina Krīviņa pastāstīja par tūrisma vides attīstību Daugavpilī. Augsti godātais viesis no Indijas profesors Chinmay Pandya pauda gatavību veicināt starptautisku sadarbību. Analizējot Daugavpils tūrisma nozari, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Žanna Kulakova sniedza vērtīgus statistikas datus par pēdējiem diviem gadiem. Bet Lietuvas tuvākās pilsētas – Zarasu pilsētas – tūrisma jomas pārstāvis Ramūnas Keršus aicināja aktīvi izmantot kaimiņu tūrisma piedāvājumu. Ar savām prezentācijām uzstājās pilsētas tūrisma objektu pārstāvji, kuri prezentēja šī gada tūrisma jaunumus.

Daugavpils tūrisma restarts kļūs par impulsu aģentūras vidējā termiņa darbības stratēģijas izveidošanai. Darbs pie stratēģijas izveides sāksies tuvākajā laikā.

“Daugavpils ir daudzveidīgs un interesants tūrisma galamērķis ar plašu piedāvājumu dažādām mērķa grupām. Latgales reģiona lielākā pilsēta ir gatava aktīvai tūrisma sezonai. Kopā mums izdosies”, foruma noslēgumā teica Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Žanna Kulakova.

Informāciju sagatavoja:

Anna Burlakova

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra
Tālr. +371 65422818, +371 26444810
E-pasts: turisms@daugavpils.lv

www.visitdaugavpils.lv