VARAM augstu novērtē Daugavpils ekonomisko izaugsmi un lidostas izveides potenciālu

25.maijā reģionālajā vizītē uz Daugavpili bija ieradies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. Tikšanās gaitā ar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieku Jāni Lāčplēsi un Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieku biznesa un investīciju attīstības jautājumos Igoru Aleksejevu tika apspriesta pilsētai nozīmīgu investīciju projektu īstenošana, uzņēmējdarbības atbalsta mehānismi un daudzi citi reģiona attīstībai būtiski jautājumi, tajā skaitā priekšrocības, ko sniegs lidostas izveide.

Vizīte sākās ar Cietokšņa apmeklējumu: ministrs bija patīkami pārsteigts, redzot pārmaiņas, ko Daugavpils vēsturiskā daļa piedzīvojusi pēdējos gados, un pauda lielu interesi par investīciju projektiem, kas arī turpmāk ļaus Cietoksnim attistīties dažādos virzienos.

Turpinājumā sekoja vairāku pilsētas uzņēmumu apmeklējums, kura gaitā tika apspriestas gan priekšrocības, ko uzņēmējiem sniedz dalība Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā, gan tas, kā Daugavpils ražotnēm izdodas pārvarēt COVID-19 krīzes sekas. Pilsētas lielo ekonomisko potenciālu apliecināja industriālajās zonās esošo uzņēmumu pieredze: milzīgs darbs, kas tiek ieguldīts rūpniecisko teritoriju revitalizēšanā un infrastruktūras attīstībā, ļauj ievērojami uzlabot darba apstākļus un ar katru gadu arvien vairāk palielina uzņēmēju interesi par ražotņu izvietošanu un jaunu darba vietu radīšanu mūsu pilsētā.

Ministrs augstu novērtēja arī pašvaldības sniegumu infrastruktūras uzlabošanā, veidojot Daugavpilī labvēlīgu vidi ne vien darbam, bet arī atpūtai un laika pavadīšanai ģimenes lokā.

Viens no svarīgajiem vizītes mērķiem bija apspriest Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada kopīgas ilgtspējas attīstības stratēģijas un attīstības programmas izstrādes gaitu. Šīs sadarbības kontekstā  viens no svarīgākajiem reģionāla mēroga investīciju projektiem ir Daugavpils lidostas un Augsto tehnoloģiju parka izveide. Ministrs atzīst, ka, realizējot šo vērienīgo

Sižetu agatavoja Daugavpils pislētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.