Starptautiskas sadarbības attīstīšanai tehnoloģiju uzņēmumus un pētniekus aicina reģistrēties platformā “Emporium”

Eiropas vadošais ekosistēmas forums “5G Techritory” aicina vietējos un starptautiskos 5G ekosistēmas dalībniekus – organizācijas, tehnoloģiju inovāciju radītājus, universitātes un pētniecības institūtus – reģistrēties īpaši izveidotā virtuālā platformā “Emporium”. Platformas mērķis – veicināt sadarbības tīklu un partnerību veidošanu starp dažādiem ekosistēmas dalībniekiem, kuri meklē partnerus inovāciju vai pētniecības projektos.

Dalībnieku vidū būs tādi uzņēmumi kā “Nokia”, “NVIDIA”, “Microsoft”, “LMT” un VAS “Elektroniskie sakari” un daudzi citi. Individuālu pieeju un atbalstu dalībniekiem nodrošinās “Emporium” partneris – Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris.

“Antīkajos laikos emporium bija vieta, ko vienas valsts tirgotāji bija rezervējuši savu biznesa interešu attīstīšanai citas valsts teritorijā. “5G Techritory” ietvaros “Emporium” ir vide starptautisku sadarbības tīklu veidošanai ar ambiciozu mērķi, savienot foruma dalībniekus – vairākus tūkstošus pasaules tehnoloģiju entuziastu – inovāciju radīšanai. Kamēr forums “5G Techritory” galveno uzmanību pievērsīs 5G un citu moderno tehnoloģiju patiesās vērtības noteikšanai, konferences jaunievedums – platforma “Emporium” – jau to radīs! Uzsākoties jaunajam Eiropas Savienības plānošana periodam, tuvākajos gados būs pieejams ievērojams finansējums pētniecības un inovāciju projektiem, tāpēc šī ir lieliska iespēja veidot kontaktus ar jauniem partneriem un atrast domubiedrus,” saka Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera izpilddirektore Aiga Irmeja.

Platforma “Emporium” būs unikāla vide, kurā dalībnieki varēs ierosināt diskusijas, vērsties pie ekspertiem ar sev interesējošiem jautājumiem, iepazīstināt ar saviem izstrādātajiem risinājumiem, meklēt partnerus inovāciju radīšanai. Platformas lietotājiem būs iespēja sazināties arī ar foruma “5G Techritory” partneriem un dalībniekiem no vairāk nekā 100 pasaules valstīm.

“Šī ir lieliska iespēja Latvijas uzņēmējiem satikties ar Eiropā un pasaulē vadošām tehnoloģiju kompānijām, lai veidotu partnerības dažādu produktu attīstīšanā vai pētījumu veikšanā. Mūsu uzņēmējiem ir brīnišķīgas idejas, bet reizēm trūkst zināšanu vai līdzekļu to realizēšanai. “Emporium” ir vieta, kur uzplaukt vērtīgiem sadarbības projektiem, apliecinot Latvijas potenciālu tehnoloģiju attīstīšanas jomā,” saka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Jau šobrīd interesenti bez maksas var reģistrēties “Emporium” platformā, bet no 1.-27. novembrim tā būs atvērta kontaktu veidošanai, diskusijām un sanāksmju organizēšanai.

Par “5G Techritory”
“5G Techritory” ir Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums, ko jau ceturto gadu organizē VAS “Elektroniskie sakari” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un ar Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU). Foruma stratēģiskais partneris ir “LMT” un to atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Ziemeļvalstu Ministru padome.

“5G Techritory” ir platforma 5G tehnoloģiju sekmīgai attīstībai un komercializācijai, ar mērķi sekmēt Eiropas ekonomisko konkurētspēju un izaugsmi. Forums pulcē viedokļu līderus, korporāciju vadītājus, zinātniekus un politikas veidotājus no visas pasaules. 2020. gada forumā piedalījās vairāk nekā 2050 dalībnieku no 107 valstīm un 202 augsta līmeņa runātāji no 32 valstīm.

Pasākums saņēmis trīs starptautiskus apbalvojumus – divas “Amber Event Award” balvas (“GrandPrix” un labākais 2020. gada tiešsaistes pasākums) un prestižo “Virtual Events Institute Virtual & Hybrid Conference” apbalvojumu.

Avots: invest.vidzeme.lv/lv/news/starptautiskas-sadarbibas-attistisanai-tehnologiju-uznemumus-un-petniekus-aicina-registreties