Jānis Krivtežs: “Darbs ir mans vislielākais hobijs!”

2021.gada 19.augustā facebook tiešraidē notika raidījums “Stunde Latgolys laivā”. Šoreiz Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore viesos aicināja Jāni Krivtežu, kurš ir izslavētās “Latgolys šmakovkas” dedzinātavas jeb darītavas saimnieks.

“Latgolys šmakovkas” dedzinātava atrodas ar vēsturiskiem stāstiem apvītajā Malnavas muižas teritorijā un tā ir lielākā šmakovkas dedzinātava Latvijā. Kā to arī raidījuma laikā burtiskā nozīmē pierādīja mūsu raidījuma viesis – tur var gūt gan īstas emocijas, gan izklaidi un kolektīvu kopības sajūtu, ko sniedz atraktīvais saimnieks Jānis Krivtežs.

Apmeklējot šmakovkas dedzinātavu, apskatei tiek piedāvāta Latgolys šmakovkys dadzynuotova un degustācijas, papildus tam iespējams izzināt Malnavas muižas parka noslēpumus, Otrā pasaules kara bunkuru apskate. Kā arī – ir iespēja iegādāties īstus latgaliešu stipros dzērienus: piedāvājumā ir Latgolys “Īsola”, “Ūzula”, “Casnāgu spridzeklis” šmakovka un “Dzierveņu ļiķers”, kā arī raidījuma laikā vairākas reizes pieminētais superstiprais dzēriens “Pļaujmašina”.

Kā arī iespējams pieteikt kokteiļu meistarklasi – atraktīvais saimnieks tās laikā iemācīs gatavot Mohito jeb “Šmohito” un “Pīna ar ladu” jeb PinaColada, kā arī “Troko Līga” jeb Asiņainās Mērijas kokteiļus latgaliešu gaumē!

Šoreiz raidījuma vērotājiem bija ekskluzīva iespēja piedalīties tiešsaistes ekskursijā Malnavas šmakovkas dedzinātavā, jo Jānis izveda visus skatītājus izzinošā “pārgājienā” pa dedzinātavas ēku, parādīja, kā top slavenā šmakovka un kur atrodas lielākais šmakovkas dedzināšanas aparāts Latgalē!

Jānis pastāstīja par savu pieredzi ceļā uz uzņēmējdarbību – izrādās, ideja apsaimniekot Malnavas muižas teritoriju viņam radusies jau agrā bērnībā, kad dzirdējis teiksmainos stāstus par muižkungu laikos piedzīvoto “dzīvību” šajā teritorijā, ko raidījuma viesis arī īstenojis, veco muižas teritorijā esošo Pienotavu pārvēršot iespaidīgā un daudzu tūristu iemīļotā galamērķī. Taču attīstība šajā Latgales skaistajā vietā nekad neapstājas – jo šovasar Jānis īstenojis drosmīgu un, jāsaka, jau tūristu iemīļotu ieceri, piedāvājot neparastu nakšņošanas iespēju interesantos glempinga apartamentos!

Raidījuma noslēgumā Jānis atzina, ka darbs ir viņa lielākais iedvesmas avots un hobijs vienlaicīgi, jo viņš ar sirdi un dvēseli ir nodevies savam nodarbošanās veidam Malnavā! Jānis aicina arī citus atgriezties dzimtenē un nest Latvijas vārdu pasaulē, jo šobrīd visas iespējas šeit pat, Latgalē, ir pelnīt tikpat daudz, kā esot ārzemēs, bet neatsverama vērtība ir būt savā dzimtajā pusē, pie “savējiem”!

Sarunu vadīja remigrācijas koordinatore Latgalē Astrīda Leščinska!

Raidījumu cikls “Stunde Latgolys laivā” top sadarbībā ar sociālo mediju “LAIVA” un Latgales plānošanas reģionu.

www.facebook.com/es.atgriezos.latgale

www.facebook.com/medijslaiva

www.facebook.com/latgolyssmakovka

www.latgalessmakovka.lv/