Latgales jauniešu diskusijā ar politiķiem taps ieteikumi Latgales reģiona attīstības stratēģijai

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu un Latgales pašvaldībām 2019. gada 25. janvārī Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” rīko reģionālo strukturētā dialoga diskusiju “Kafija ar politiķiem”*.

Pasākuma laikā teju simts Latgales dažādu pašvaldību jaunieši izvērtēs līdz šim Latgalē paveikto darbam ar jaunatni, apkopos 6 vietējā līmeņa diskusijās izrunāto, kas 2018.gada nogalē notika Līvānos, Daugavpils novadā, Dagdā, Balvos, Krāslavā un Ludzā,  kā arī izstrādās priekšlikumus Latgales reģiona attīstības stratēģijai darbam ar jaunatni.

Aicinām jauniešus no Latgales reģiona piedalīties šai diskusijā – šis ir laiks atgādināt kā sev, tā arī tiem, kas šajā brīdī primāri ietekmē kā vietēja, tā reģionālā līmeņa dienaskārtību, ko paši vēlamies un esam gatavi darīt, lai tas notiktu. Pieteikšanās diskusijai (līdz 22.01.2019.), rakstot uz e-pastu: dnvoac@gmail.com, norādot savu vārdu un uzvārdu, kontaktinformāciju (tālr. Nr., e-pasts) un pārstāvēto pašvaldību (pagasts un novads). Dalībnieku skaits ir ierobežots!

Aicinām arī Latgales reģiona pašvaldību deputātus un uzņēmējus piedalīties – diskusijas laikā varēs uzzināt, kādas ir jauniešu vēlmes un prioritātes un kā var viņiem palīdzēt tās sasniegt tepat Latgalē, padarot Latgales reģionu jauniešiem vēl saistošāku!

SAVE THE DATE: 2019. gada 25. janvārī no plkst. 10:00 līdz 17:00 Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa” (Dobeles iela 30, Daugavpilī). Diskusijas moderatore – Ieva Garjāne. Pēc diskusijas aicinām palikt arī uz jestriem dančiem kopā ar postfolkloras grupu “Rikši!”

Projektu “Civis novus” īsteno biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs”, to finansē Eiropas Komisijas programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

*Diskusijas laikā tiks fotografēts un/vai filmēts ar mērķi nodrošināt projekta “Civis novus” publicitāti!

Informācijai: Oskars Zuģickis, biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centra” koordinators, e-pasts: oskars@nvo.lv

 

Reģionālā strukturētā dialoga diskusija “Kafija ar politiķiem” DIENASKĀRTĪBA**

09.30 – 10.00 Reģistrācija un atkalsatikšanās.

10.00 – 10.15 Ievads, pasākuma atklāšana, iepazīšanās ar dalībniekiem.

10.15 – 10.30 Svinīgās uzrunas, iedvesmas vārdi radošam un rezultatīvam darbam.

10.30 – 12.00 Ekspertu (lēmumpieņēmēju) paneļdiskusija & atgriezeniskā saite par reģionos realizēto diskusiju rezultātiem.

12.00 – 12.30 Interaktīva auditorijas pieredzes apmaiņas spēle “Līdzdalības Randiņi”.

12.30 – 13.00 Radoši Ražīgā kafijas pauze.

13.00 – 14.40 Darbs grupās, priekšlikumu izstrādāšana Latgales reģiona attīstības stratēģijai darbam ar jaunatni. Rezultātu prezentācijas.

14.40 – 15.05 Līdzdalības konkursa “Trīs zvaigznes” laureātu apbalvošana.

15.05 – 16.05 YOUTHPASS – vērtīgais instruments darbā ar jauniešiem Darbs ar jaunatni – līdzdalības veicināšana. Stāsta Milāna Loča, Daugavpils novada Izglītības pārvaldes jaunatnes projektu koordinatore Jaunatnes līdzdalības veicināšana – pamats stratēģiskam darbam ar jauniešiem. Stāsta Anita Birzniece, Biedrības “Dēms” valdes locekle, Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas Izglītības darba speciālisti – vadītāja vietniece.

16.05 – 17.00 Muzikāli kustīgs noslēgums kopā ar postfolkloras grupu “Rikši!” Svētku sajūtas kopbilde. Neformālas sarunas, “pašiņi” un draudzīgie atvadu apskāvieni pie kafijas.

* Diskusijas laikā tiks fotografēts un/vai filmēts ar mērķi nodrošināt projekta “Civis novus” publicitāti!