Rīkos semināru par mazo saimniecību attīstību Latgalē

Zinātniskais institūts “Baltic Studies Centre” sadarbībā ar biedrību “Latvijas Zemnieku federācija” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Daugavpils nodaļu aicina uz zinātniski praktisku semināru, kura mērķis ir diskutēt par mazo saimniecību un mazo pārtikas uzņēmumu nākotni Latgalē un to lomu reģiona attīstībā.

Plānots, ka seminārā institūta pētnieki dalīsies atziņās, kas gūtas mazo saimniecību un pārstrādes uzņēmumu pētījumā Latgalē Eiropas Savienības (ES) pētnieciskā projekta SALSA ietvaros.

Pasākuma laikā tiks izstrādāti vairāki iespējamie mazo saimniecību un pārtikas uzņēmumu attīstības scenāriji Latgalē, kā arī formulēti attiecīgi priekšlikumi.

Kā norāda pasākuma rīkotāji, šie priekšlikumi var būt noderīgi mazo saimniecību un pārtikas uzņēmumu efektīvākam atbalstam un varēs tikt tālāk izmantoti rekomendāciju izstrādē Zemkopības ministrijai un Eiropas Komisijai 2020. – 2027. plānošanas perioda atbalsta mehānismiem.

Seminārā aicināti piedalīties zemnieki, mazo pārstrādes uzņēmumu vadītāji, lauksaimniecības organizāciju pārstāvji, Latgales pārvaldes organizāciju speciālisti, LLKC speciālisti, finanšu institūciju pārstāvji, žurnālisti.

Seminārs notiks 1.martā Daugavpilī, Sēlijas ielā 25, no plkst.10 līdz 16.30.

Apstiprinājums dalībai seminārā jāveic veiciet līdz 26. februārim, rakstot uz e-pastu: info@lzf.lv