Latgales reģiona ārējo tiešo investīciju piesaistes apmācības

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra POLARIS procesa ietvaros, sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu 2019.gada 25. novembrī viesu namā “Zaļā sala” (Rēzeknes novads, Griškānu pag., Litavnieki, „Zaļā sala”) rīko Latgales reģiona ārējo tiešo investīciju piesaistes apmācības.

Latgales reģiona ārējo tiešo investīciju piesaistes apmācībām, un mazo pilsētu stratēģijas plānošanai paredzēts organizēt divas dizaina domāšanas darbnīcas. Iepazīšanās darbnīcas laikā, pašvaldību pārstāvji, vienas dienas gaitā iepazīsies ar citiem, salīdzināmiem, ārvalstu tiešo investīciju piesaistes piemēriem, uzzinās par dizaina domāšanas principiem un strādās dizaina darbnīcas grupu ietvaros.

Darbnīcas ietvaros dalībnieki strādās jauktās darba grupās, atbilstoši iepriekš sagatavotam pašvaldības profilam un aktualitātēm, esošajām iestrādnēm, kā arī ārējo tiešo investīciju piesaistes raksturam.

Pēc pirmās darbnīcas beigām, 3 nedēļu laikā, grupu darbinieki savās pašvaldībās un institūcijās konsultējas un veic intervijas ar speciālistiem, partneriem un klientiem, lai pārbaudītu darba grupās sagatavotos pašvaldības konkurētspējas aspektus un ārējo tiešo investīciju piesaistes virzienus.

Otrās darbnīcas laikā, pašvaldību pārstāvji, balstoties uz interviju un konsultāciju laikā iegūtās informācijas, pilnveido piedāvājumus ārvalstu investoriem, identificē veiksmīgākos komunikācijas kanālus, kā arī prezentē piedāvājuma aktualitātes izvērtējumu dalībnieku vidū.

Apmācību mērķis ir strādāt pie inovatīvas investīcijas piesaistes stratēģijas un mārketinga plāna pilnveidošanas Latgales reģionā, ar dizaina domāšanas metodēm.

Pieteikšanās apmācībām rakstot e-pastu: boriss.varlamovs@lpr.gov.lv līdz 21.11.2019.

Kontaktinformācija: Alens Jankovskis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, +371 26169940, alens.jankovskis@liaa.gov.lv