“Ghetto Games Daugavpilī” pulcē teju 1400 dalībnieku

2019. gada 6. jūlijā Daugavpilī noritēja starptautiskais ielu sporta festivāls – sacensības “Ghetto Games”, ko organizēja Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību “STREETBASKET” un Daugavpils pilsētas domi. Šis bija viens no vērienīgākajiem pasākumiem projekta LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) ietvaros, kas vienuviet pulcēja jauniešus no Latgales un Lietuvas pašvaldībām.

Starptautiska mēroga ielu sporta festivāls “Ghetto Games Daugavpilī” tika rīkots ar mērķi veicināt Latvijas – Lietuvas pierobežu teritorijā dzīvojošo riska grupas bērnu un jauniešu sociālo integrāciju caur sporta aktivitātēm. Visas dienas garumā dalībnieki no Latvijas un Lietuvas pašvaldībām piedalījās “Ghetto Football” un “Ghetto Basket” dažāda vecuma grupu turnīros, kā arī pierādīja sevi “Spēka trasē” un apguva deju kustības “Ghetto Dance” meistarklasēs.

Paralēli Daugavpils Vienības laukumā notika 12 stundu ilgais futbola maratons, kurā startēja gan iesācēji, gan pieredzējuši sportisti, savukārt vairāku valstu 3×3 basketbolisti cīnījās par ceļazīmi uz “Ghetto Basket Riga Challenger” un naudas balvām.

 “Ghetto Football” 3:3 turnīra 17+ grupas finālā spēkiem mērojās divas Rīgas komandas, “AAAA”, kas uzvarēja sezonas kopvērtējuma līdervienību “TGK”, bet 3. vietu ieguva Daugavpils vienība “Esi pirmais”. Savukārt U16 grupā uzvarēja “Kas Tev sāp?”, U14 grupā – “Getiņš Ogrē”, U12 grupā – “Dinaburg Double”. Daugavpilī tika sasniegts “Ghetto Football” izbraukuma turnīra masveidības rekords – startēja 78 komandas.

“Ghetto Basket” turnīrā ceļazīmi uz “Ghetto Basket Riga Challenger” un 500 eiro naudas prēmiju izcīnīja Krievijas komanda “Nokian-SPB”, apsteidzot uzreiz trīs Lietuvas kvartetus. Amatieru grupā 1. vietu un 250 eiro ieguva Lietuvas vienība “Užpaliai”. Kopumā cīņās, kas notika uz Rīgas ielas, iesaistījās 58 komandas.

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3×3 basketbola Pasaules tūres kvalifikācijas “Satellite” līmeņa turnīrā startēja piecas citu valstu komandas, no kurām četras iekļuva pusfinālā. Izšķirošais mačs par ceļazīmi uz “Challenger” Rīgā izvērtās ļoti aizraujošs, Krievijas vienībai “Nokian-SPB” spēles gaitā izdevās atspēlēties un ar skaitu 21:19 pārspēt Lietuvas “Naniet”.

Amatieru grupā visus apspēlēja Utenas komanda “Užpaliai”. Finālā lietuvieši ar 21:12 uzveica Ventspils “Cikos fināls?” – Jāni Leitānu, Māri Ozoliņu, Miku Leitānu un Tomu Leitānu. Trešo vietu ieguva Rīgas “MILF”. Šo vienību trio sadalīja 500 eiro balvu fondu. Sieviešu grupā uzvarēja “LInden Oak Leaf”, U16 grupā – “Vemols/Madona”, U14 grupā zēniem – “Kraslava Nation”, U14 grupā meitenēm – “Tukums”, U12 grupā – Rīgas “Chilli”.

Spēka trases sacensībās 16+ grupā uzvarēja Gaidars Mamedovs, apsteidzot Augintu Čizi un Ričardu Pobjaržinu. U16 vecuma grupā spēcīgākais bija Jogints Čizis, pārspējot Ričardu Agapovu un Ilvaru Razgalu. Savukārt meiteņu grupā spēcīgākās izrādījās Valentīna Trohimova, Laura Fiļipova un Marija Prozore.

“Ghetto Dance” meistarklasēs labāko dejotāju “Rusjas” un “Peppkas” vadībā jebkuram interesentam bija iespēja iepazīt “Hip-hop” un “Vogue” deju stilus.

Īpaši izveidotajā mākslīgas zāles laukumā 12 stundu ilgumā tika spēlēts futbols, katrai no komandām pārstāvot “Daugavpils” vai “Latgales” komandu. Interesanti, ka noslēguma spēlē mērojās spēkiem “Ghetto Football” un “Ghetto Basket” darbinieki, kuru mikromačā ar 9:8 pārāki bija basketbolisti, bet 12 stundu kopvērtējumā uzvaru guva futbolistu pārstāvētā “Daugavpils” – 119:117.

“Daugavpils” komandu šajā pasākumā pārstāvēja Latvijas U19 telpu futbola izlase, Daugavpils bērnu izlase, Daugavpils Dome, Daugavpils pilsētas pašvaldība policija, “Speedway Grand Prix of Latvia”, PŠFK “Hektors”, “Esi pirmais”, Preiļu izlase, Daugavpils Izglītības pārvalde, Ilūkstes komanda, “Plus Party” un “Ghetto Football”. “Esi pirmais” pārstāvis Sergejs Lazdovskis kļuva par simto vārtu autoru. Daugavpils komanda no pirmās līdz pat sestajai spēlei nemainīgi bija vadībā, pārsvaram sasniedzot pat 15 vārtus. Mača turpinājumā izvērtās daudz līdzvērtīgāka cīņa par uzvaru kopvērtējumā, bet rezultatīvāko punktu pielika “Ghetto Football” vadītājs Antons Semeņaks.

Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne izsaka pateicību “Ghetto Games” kolektīvam par vērienīgā ielu sporta festivāla rīkošanu, Daugavpils pilsētas domei par sadarbību un sniegto atbalstu, partneriem Lietuvā – Ignalinas un Visaginas pašvaldībai par veiksmīgo sadarbību, kā arī Latgales plānošanas reģiona darbiniekiem par ieguldīto darbu. I. Maļina-Tabūne cer, ka tik liela mēroga pasākumi notiks arī turpmāk un ar prieku atzīst: “Ir gandarījums par veiksmīgi aizvadīto pasākumu, dalībniekus nebiedēja ne lietus, ne stiprais vējš. Latgales un Lietuvas pašvaldību pārstāvji bija patīkami pārsteigti par mūsu pasākuma mērogu, arī vietējie Daugavpils iedzīvotāji izbaudīja pasākumu un guva pozitīvus mirkļus. Šāda veida aktivitātes sniedz iespēju Latgales jauniešiem sevi pilnveidot un kalpo kā motivācija mērķu sasniegšanai.”

 

Projekts LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 750 973,98 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 638 327,88 EUR. Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild biedrība “STREETBASKET”, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

6. jūlija Daugavpils “Ghetto Football” laureāti:

17+ grupas A “Play-off”

 1. “AAAA” (Beiraks Eivazovs, Romāns Rožkovskis, Artūrs Kuļešovs, Romāns Repins);
 2. “TGK” (Artjoms Kurazovs, Eduards Martins, Andrejs Bakradze, Elmars Bairamovs);
 3. “Esi pirmais” (Vadims Antoņenko, Nikolajs Siņakovs, Sergejs Lazdovskis, Ņikita Oladjko).

17+ grupas B “Play-off”

 1. “Preiļu BJSS” (Edgars Nikiforovs, Kristaps Upenieks, Jānis Prikuls);
 2. “Ilūkste” (Aleksejs Raups, Mārtiņš Rubļevskis, Ņikita Vasiļjevs, Artūrs Beinarovičs);
 3. “Amatieri” (Artūrs Kuļepovs, Viktors Kuļepovs, Vadims Kuprijanovs).

U16 grupa

 1. “Kas Tev sāp?” (Rolands Strautiņš, Rodrigo Strautiņš, Roberts Dambergs, Aksels Zvinģelis);
 2. “Devīto nepabeidzām” (Roberts Līdaka, Bertrams Pjatkins, Toms Dušelis, Raivo Stūriņš);
 3. “Nike Strike” (Arturs Krancmanis, Leonīds Farbtuhs, Dmitrijs Skugarevs, Artūrs Ērglis).

U14 grupa

 1. “Getiņš Ogrē” (Romans Afanasjevs, Ričards Dimants, Vladimirs Paskovics, Daniels Latiševs);
 2. “Rīgas bērni” (Daņiks Krasnovs, Žans Borisenoks, Patriks Poznaks, Leonīds Farbtuhs);
 3. “Depils Drots” (Milāns Tihonovičs, Vladislavs Razumejevs, Normunds Domuļevs, Emils Urbāns)

U12 grupa

 1. “Dinaburg Double” (Edvīns Bērziņš, Maksims Pumpiņš, Maksims Pumpiņš, Viktors Kurbaka);
 2. “Ogres cīnītāji” (Matīss Bičkovskis, Ričards Krepšs, Renārs Lilavs, Rainers Krauze);
 3. “Kliņģeri” (Rems Dzeguze, Aleksandrs Zahars, Mārcis Upīts).

6. jūlija “Ghetto Basket” laureāti:

Pro grupa

 1. Krievijas “Nokian-SPB” (Leo Lagutins, Šalva Šatašvili, Dmitrijs Krjukovs, Aleksejs Toporkovs);
 2. Lietuvas “Naniet” (Laurinas Danieļus, Medas Kuprijanovs, Povilas Dambrauskas, Arminas Kelmelis);
 3. Lietuvas “Auch” (Einaras Beržonskis, Laimonas Remeiķis, Karolis Bakanauskas, Vitautis Saulis).

Amatieru grupa

 1. Lietuvas “Užpaliai” (Aurima Kvietkauskas, Pauļus Martinonis, Tomas Mackonis);
 2. “Cikos fināls?” (Jānis Leitāns, Māris Ozoliņš, Miks Leitāns, Toms Leitāns);
 3. “MILF” (Daniels Iļjins, Kārlis Podāns, Roberts Blūms).

Sieviešu grupa

 1. “Linden Oak Lef” (Anete Blūma, Laura Okuņeva, Ligita Līga Golovko, Santa Kotele);
 2. “DN” (Adriāna Komule, Jūlija Komļeva, Ksenija Starovoitova, Patrīcija Tamane);
 3. “Dušečkas” (Inga Voroņko, Jolanta Rimša, Laura Baltace, Viktorija Ivanova).

U16 grupa

 1. “Vemols/Madona” (Arvis Šilinskis, Edijs Skuja, Mārtiņš Zeltkalns, Renārs Ostrovskis);
 2. “Slota” (Edijs Eglītis, Klāvs Gailītis, Mārcis Osis, Mārtiņš Gailis);
 3. “Kostja Bicepss” (Edvīns Blaževičs, Konstantīns Kazlauskis, Rinalds Timma, Viesturs Andžāns).

U14 grupas zēni

 1. “Kraslava Nation” (Grigorijs Gridasovs, Jānis Voronovs, Kristofers Pivovarjonoks, Marats Jegorovs);
 2. “Sintija” (Domeniks Bērziņš, Gabriels Tabulēvics, Hugo Zeltiņš, Norberts Lasmanis);
 3. “Ghetto Rēzekne” (Antons Prohorovs, Artjoms Jerškovs, Roberts Strapcāns, Timurs Peiners).

U14 grupas meitenes

 1. “Tukums” (Anna Birzule, Arta Reinholde, Šarlisa Anna Bāliņa);
 2. “Just do it” (Estere Petrus, Eva Purvēna, Katrīna Anna Lavrinoviča, Paula Svārupa);
 3. “Kātad” (Arita Baltace, Elīze Ineta Ļaksa, Jekaterija Fjodorova, Oļesja Bojarova).

U12 grupa

 1. “Chilli” (Patriks Rudusāns, Ralfs Rudusāns, Rihards Ivanovs, Toms Gusarovs);
 2. “Ghetto Tryhardi” (Armands Priede, Edijs Začs, Gustavs Raiens Krīgers, Valdis Valters);
 3. “ProBasketball” (Markuss Graudiņš, Martins Ūdris, Rodrigo Jānītis, Vilis Tillers).

“Ghetto Games” partneri: Latgales plānošanas reģions, “Rīgas Brīvosta” un “Latvijas Nafta”. Sadarbības partneri: “Maxima”, PF “Ķekava”, “Nike”, “Sportland”, LTSA, LFF.  Atbalsta: LSFP, IZM, “ABC būvnieciba”, “Mangaļi”, “Krown”. Informē: “Sporta Avīze”, “Inbox.lv”, “JCDecaux”, “Kas Jauns”.