Daugavpils aicina uz pilsētas svētkiem

 

Daugavpils svētku PROGRAMMA

 

Ieskandināsim Daugavpili dievnamos!

 

 

No 2. līdz 6.jūnijam Daugavpilī norisināsies koncertu cikls „Ieskandinām Daugavpili dievnamos”, kura ietvaros piecos lielākajos pilsētas dievnamos būs iespēja dzirdēt garīgo un klasisko mūziku.

Kopumā tie būs pieci dažādi augstas kvalitātes koncerti, kas norisināsies Daugavpils Svēta Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā, Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā, Daugavpils Jēzus sirds Romas katoļu baznīcā, Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē un Daugavpils Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrālē. Koncertos uzstāsies tādi kolektīvi un mākslinieki, kā Latvijas Pareizticīgās baznīcas vīru kori „Logos”, Liepājas stīgu kvartets, Rīgas Lutera draudzes koris, Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, vijolnieks Raimonds Ozols, ērģelniece Larisa Carjkova u.c.

Kā atzīst koncerta rīkotāji: „Organizējot šo muzikālo projektu mūsu mērķis ir nodrošināt ne tikai augstas kvalitātes kultūras programmu pieejamību tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai, bet arī uzsvērt garīgās dzīves un dievnamu nozīmi Latgales kultūrtelpā.”

Koncertu cikls ir arī kā ieskaņas pasākums Daugavpils pilsētas svētkiem „Daugavpils mana pils”, kas norisināsies 7. – 9.jūnijā. Visi koncerti ir bez maksas. Koncertprogramma atrodama www.kultura.daugavpils.lv.

Pasākumi var tikt fotografēti un filmēti.

Koncertu ciklu „Ieskandinām Daugavpili dievnamos” rīko Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Svēta Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcu, Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcu, Daugavpils Jēzus sirds Romas katoļu baznīcu, Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāli un Daugavpils Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāli. Atbalsta Latgales plānošanas reģions, Valsts Kultūrkapitāla fonds un AS „Latvijas valsts meži”.

AUTOTRANSPORTA KUSTĪBAS IEROBEŽOJUMI PILSĒTAS SVĒTKU LAIKĀ

Autostāvvietas Vienības laukumā pretī viesnīcai PH Latgola un Ģimnāzijas ielā (no Parādes līdz Rīgas ielai) būs slēgtas no pirmdienas, 3.jūnija plkst.14.00 līdz 10.jūnija plkst. 17.00.

No 6.jūnija no plkst. 18.00 līdz 9.jūnija plkst. 24.00 tiks slēgtas ielas ap Dubrovina parku (ielu tirdzniecība), Vienības laukumu, A.Pumpura skvēru:

slēgta Vienības iela no Lāčplēša ielas līdz Saules ielai; slēgta Ģimnāzijas iela līdz Lāčplēša ielai; slēgta Saules iela no Vienības ielas līdz Ģimnāzijas ielai (apkārt A.Pumpura skvēram).

Lāčplēša iela netiks norobežota,  pilsētas autobusi kursēs kā parasti.

 

6.jūnijā no plkst. 18.00 slēgta Parādes iela no Cietokšņa ielas līdz Daugavas ielai.

 

6.jūnijā no plkst. 18.00 līdz 9.jūnija plkst. 24.00 slēgta Rīgas iela no Cietokšņa ielas līdz Institūta ielai.

7.jūnijā no plkst. 14.00 līdz 8.jūnija plkst. 24.00 slēgta Viestura iela pie Rīgas ielas un laukums Rīgas un Viestura ielas krustojumā.

Pilsētas autobusiem Viestura iela no Saules līdz Sakņu ielai slēgta no 7. jūnija plkst. 14.00 līdz 8.jūnija plkst. 24.00

 

8.jūnijā Stacijas iela (viena josla gar dzelzceļa staciju) no Saules ielas līdz Sakņu ielai slēgta no plkst. 12.30 līdz 14.30.

8.jūnijā svētku gājiena laikā no plkst. 12.45 līdz 14.45 slēgtas Rīgas ielu šķērsojošās ielas no Stacijas ielas līdz Vienības laukumam.

 

8.jūnijā no plkst. 22.00 līdz 23.30 slēgta Daugavas iela starp tiltiem (svētku salūts).

Lūgums iedzīvotājiem, iespēju robežās, pilsētas centrā no 7. jūnija vakara līdz 10.jūnija rītam izmantot tikai sabiedrisko transportu.

Papildus informācija: Vita Viļevko, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, t.: 20613225, e-pasts: vita.vilevko@daugavpils.lv