Krāslavas glābēji saņem jaunu tehniku

Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks jau vairākus gadus pievērsa uzmanību tam, ka VUGD Latgales reģiona brigādes Krāslavas daļa nav nodrošināta ar aprīkojumu, lai ugunsgrēka gadījumā varētu glābt cilvēkus no daudzdzīvokļu māju 4.-5. stāva. Beidzot šis svarīgais jautājums tika atrisināts: Krāslavas novada ugunsdzēsēji saņēma jaunu tehniku – autokāpnes ar speciālu grozu strēles galā, kas dod iespēju strādāt 35 metru augstumā.

Pateicoties šīm jaunajām kāpnēm, glābēji var ātri un droši tikt līdz 35 m augstam punktam, sniegt palīdzību cilvēkiem un dzēst uguni daudzdzīvokļu mājās (līdz 7-8 stāvam).

Kā paskaidroja R. Petrauskas, firmas „Iksados GTC” pārstāvis, kas piegādāja šo tehniku, ugunsdzēsības un glābšanas iekārta, kura ir ierīkota jaunā mašīnā, dod iespēju veikt dažādus glābšanas darbus, turklāt to var izmantot, sniedzot operatīvu palīdzību mediķiem.

VUGD Tehniskā dienesta pārvaldes bīstamo iekārtu sektora priekšnieks Vitālijs Kudrjavcevs pastāstīja: „Šo autokāpņu aprīkojums nodrošina darbu veikšanu arī lielā dziļumā, bet gadījumos, kad ir nepieciešams steidzami atbrīvot teritoriju, kāpnes var izmantot kā celtni, kas var pārvietot nelielas kravas.”

Nesen Krāslavas ugunsdzēsēji piedalījās teorētiski praktiskās apmācībās. Par darba metodēm, izmantojot jaunās autokāpnes un ugunsdzēsības un glābšanas iekārtas, krāslaviešiem pastāstīja R. Petrauskas un V. Kudrjavcevs.

„Tehnika ir ražota Vācijā,” uzsvēra Vitālijs Kudrjavcevs, „tā ir ļoti kvalitatīva, bet diezgan sarežģīta. Bet, kā saka, grūti mācībās – viegli kaujā. Mēs mācām brigādes darbiniekus, kā pēc iespējas īsākā laika posmā sagatavot kāpnes darbam un maksimāli ātri izpildīt izvirzīto uzdevumu.”

Jauno kāpņu galvenais uzdevums – glābt cilvēka dzīvību, taču gribas cerēt, ka nekad neradīsies situācija, kurā šis jaunais aprīkojums būtu jāizmanto.

Elvīra Škutāne, autores foto

Fotogalerija