Līdz 30.jūlijam Latgalē notiek ērģeļu dienu festivāls

Ir klāt vasara un Latgales dievnamos krāšņi ieskanas ērģeles! Arī šogad, tradicionāli no 14. jūlija līdz 30.jūlijam ar koncertiem septiņās Latgales katoļu un luterāņu baznīcās norisināsies astotais Latgales ērģeļu dienu festivāls.

Ieeja visos koncertos būs par ziedojumiem. Šogad visi saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Kārsavas baznīcā esošo ērģeļu remontam. Latgalē ir ļoti daudz instrumentu ar savu unikālu vēsturi un skanējumu un tie visi ir pelnījuši profesionālu un pienācīgu apkopi.

Liels prieks par atsaucību mākslinieku vidū un septiņu gadu laikā paveikto – jau tagad ērģeļu apkopei un restaurācijai tiek pievērsta krietni lielāka vērība. Zīmīgi, ka koncertos muzicē daudzi talantīgi, Latvijā un pasaulē atzīti ērģelnieki, piedāvājot unikālu iespēju baudīt augstas kvalitātes koncertus Latgales baznīcās. Prieks arī par festivāla apmeklētāju strauji pieaugošo skaitu, kas liecina par to, ka pasākums ir saistošs publikai.

Šogad Festivāla koncerti būs īpaši interesanti – Festivāls iesāksies ar atklāšanas koncertu Aglonas bazilikā, kur uzstāsies vokālā grupa Schola gregoriana Vox Iubilatis Laines Taboras vadībā, kura apguvusi gregorisko dziedāšanu Vatikānā.
Pirmo reizi Kārsavā, Īpašo viesu koncertā, uzstāsies sitaminstrumentālists, Lielās Mūzikas balvas laureāts – Edgars Saksons kopā ar ērģelnieci Aiju Ziņģīti. Līvānos norisināsies tradicionālais Topošo ērģelnieku koncerts. Balvos, Krustpilī un Daugavpilī ērģelēs skanēs ne tikai solo, bet arī ansambļos ar daudziem lieliskiem solistiem. Festivāls noslēgsies ar krāšņo Noslēguma koncertu Rēzeknes Katedrālē.

Latvijas radio sižets par pasākumu: lr2.lsm.lv/lv/raksts/novadu-zinjas/skanejumu-uzsakusas-latgales-ergelu-dienas.a89472/

Latgales ērģeļu dienu programma