Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju dalībnieku darba vizīte Nīderlandē

No šī gada 16.marta līdz 18.martam Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji darba vizītē apmeklēs Ultrehtu un Hāgu Nīderlandē.

Vizīti rīko Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Nīderlandē. Vizīte tiek organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunus noieta tirgus.

Ik pa diviem gadiem Ultrehtā notiek Eiropas apakšuzņēmēju un inženierijas izstāde (European subcontracting and engineering fair – ESEF). Inovācija un sadarbība – šīs ir galvenās ESEF tēmas. Jaunu materiālu, komponenšu un aplikāciju prezentācijas, elastīgu risinājumu un tehnoloģiju izstādīšana un vērtīgu kontaktu iespējas radīšana. ESEF ir pati svarīgākā tirdzniecības izstāde piegādēm, apakšuzņēmējiem, produktu izstrādei un inženierijai. OEM uzņēmumi, produktu izstrādātaji un pircēji apmeklē ESEF, lai rastu iedvesmu jaunākajos produktos, veidotu jaunus biznesa kontaktus, dalītos zināšanās un veiktu investīcijas. ESEF piedāvā vērtīgu platformu, kur var izrādīt uzņēmumu un inovācijas mērķa auditorijai, kas padara vieglāku jaunu vērtīgu kontaktu atrašanai. Mūsu uzņēmējiem tiek piedāvāta unikāla iespēja apmeklēt seminārus, demonstrācijas, kontakbiržu u.c. izstādes pasākumus.

Braucienā kopumā piedalīsies 15 reģiona pārstāvji no dažādām organizācijām, kas pārstāv dažādu Latgales uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

Latvijas vēstniecībā Hāgā brauciena dalībnieki gūs zināšanas par Nīderlandes ekonomikas tendencēm un sadarbības kultūru. Notiks kontaktu veidošana metālapstrādes, plastmasas izstrādājumu ražošanas u.c. jomās. Ar Latgales pāstāvjiem tiksies Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse.

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru visa projekta kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR
Papildus informācija par projektu pieejama
latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951