Turku pirts ciems


Turku pirts ciemā tiek vākti un pārstrādāti dažādi ārstniecības augi, tiek gatavotas zāļu tējas. Lai šo procesu padarītu personīgāku, ir iespēja doties pļavās un mežos un pašam ievākt tējas. Zāļu sieva Kristīne Šišlova sniegs padomu, kam kura zālīte paredzēta, kā arī iemācīs pagatavot lapu ķepsi jeb pesto latviešu gaumē, pagatavot gardus ārstniecības augu sīrupus un aukstās tējas. Šeit jūs varēsiet iegādāties ne tikai aromātiskās tējas, bet arī pirtsslotas, ķermeņa skrubīšus un sauso augu maisījumus pirts uzlējumiem un vannām.
Kristīne Šišlova ir izcila pirtniece un savā pirtiņā ir gatava nopērt un sačubināt ikvienu. Iepriekš piesakot savu apmeklējumu, tiks izkurināta pirtiņa un pagatavota garda zāļu tēja. Zāļu sieva aicina cilvēkus būt gudriem un saudzēt un kopt to, ko radījis Dievs!

Lūdzam savu ierašanos saskaņot iepriekš.

Atrašanās vieta: “Vidussala”, Vidsala, Turku pagasts, Līvānu novads, GPS koordinātes: N 56º 28.800’, E 26º 16.030’

Kontaktpersona: Kristīne Šišlova, +371 27701575, e-pasts: kristinesislova@inbox.lv

Daudzviet svaigu un kaltētu augu pielietošana ikdienā un pirts gudrības ir tikai luksus prece. Turku pagastā tās ir saglabājušās savā pirmatnējā izskatā un ir reāls pamats, lai atjaunotu un popularizētu šīs kādreiz tik tradicionālās prasmes.

Lai aplūkotu fotogaleriju, uzklikšķiniet uz bildes:
(foto – Lauris Vīksne, Neils Balgalis, Kristīne Ivanova, Latgales plānošanas reģiona un tematisko ciemu personīgie arhīvi)