Lielie Muļķi


Ciems “Lielie Muļķi” atrodas dabas parkā „Daugavas loki” un aicina apmeklētājus mazliet pamuļķoties. Vietējie iedzīvotāji lepojas ar sava ciema nosaukumu un piedāvā interesantus stāstus par tā rašanos.
Lielajos Muļķos tiek piedāvāts maršruts pa ciemu – svētavota un kapsētas, kurā atdusas daudzi Muļķa uzvārda nēsātāji, apmeklējums, un bišu dzīves izzināšana zemnieku saimniecībā „Cīruļi”. „Cīruļu” saimnieki aicina gan pieaugušos, gan bērnus iepazīt bitenieka arodu, kā arī nodegustēt un iegādāties bišu produktus- dažādu ziedu medu, vasku, propolisu un bišu maizi.
Lūdzam savu ierašanos saskaņot iepriekš.

Atrašanās vieta: Lielie Muļķi, Ūdrīšu pagasts, Krāslavas novads, GPS koordinātes: N 55º 54.430’, E 26º 59.800’

Kontaktpersonas: Irēna Neverovska, T.: +371 29509650; Inta Babina, T.: + 371 29968900, E-pasts: irenaneverovska@inbox.lv

Babinu ģimenei ir 25 gadu dravniecības pieredze, viss sākās 1986.gadā ar 4 bišu saimēm. Šobrīd „Cīruļu” saimniekiem ir apmēram 100 bišu saimes. Visus darbus paveic saviem spēkiem. Babinu ģimene ļoti vēlas nodot savas amata prasmes savām dējam un būs priecīgi pamācīt arī citus, jo grib, lai bitenieka amats neizzūd un cilvēki dzīvotu un strādātu laukos.

Pjotrs Babins nodarbojas arī ar glezniecību.

Lai aplūkotu fotogaleriju, uzklikšķiniet uz bildes:
(foto – Lauris Vīksne, Neils Balgalis, Kristīne Ivanova, Latgales plānošanas reģiona un tematisko ciemu personīgie arhīvi)