Latgales tematiskie ciemi gatavojas jaunajai tūrisma sezonai

Latgales plānošanas reģions informē, ka Tematisko ciemu projekta otrā kārta tuvojas noslēgumam un izveidotie tematiskie ciemi gatavojas jaunajai tūrisma sezonai. 2014.gadā no 7.-.9 februārim notiks starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2014”, kurā kopējā Latgales reģiona stendā būs pārstāvēti Latgales tematiskie ciemi, gan tie, kuriem šī nebūs pirmā tūrisma sezona, gan arī tie, kuriem būs jauns tūrisma piedāvājums. Latgales reģiona stends izstādē kā vienmēr apmeklētājus sveiks ar viesmīlību un sirsnību, cienās ar Latgalē ražotiem produktiem un izklaidēs ar lustīgām dziesmām. Latgales reģiona stendu šogad prezentēs Miss Starptautiskā tūrisma karaliene 2013, daugavpiliete Alise Miškovska.

Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs sirsnīgi aicina apmeklēt izstādi, uzzināt par atpūtas iespējām Latgalē un, plānojot savus ceļojumu maršrutus, tajos iekļaut Latgales reģiona, kā arī tematisko ciemu apmeklējumu.

Aldis Adamovičs uzsver: ” Ir patīkami, ka Latgales reģionam piedaloties izstādēs ir iespēja piedāvāt ne tikai jau pazīstamus Latgales tūrisma objektus, bet arī jaunus maršrutus. Šogad tematisko ciemu maršruts ir kļuvis ļoti plašs, tas aptver visu Latgales reģionu- sākot no Žīguru Meža labumu ciema līdz Bebrenes Muižas ciemam Latgales reģionā un no Slīninkas ūdensdzirnavu ciema Zarasos līdz Skemiai Maizes ciemam Radviļisķu rajonā Lietuvā. Tematiskā biznesa attīstīšana ir viena no iespējām, kā saglabāt atraktīvu dzīves vidi lauku apvidos un iesaistīt un aktivizēt ikvienu iedzīvotāju. Lai arī Latgales plānošanas reģiona īstenotais projekts tuvojas noslēgumam, aicinu ikvienu ciemu, pagastu vai novadu, plānojot savu attīstību, apdomāt vienas tēmas attīstīšanu savā teritorijā un izmantot to tūrisma veicināšanai.”

Lai izveidotu tematiskos ciemus, lauku teritoriju iedzīvotāji ir daudz mācījušies, piedalījušies apmācības un strādājuši individuāli, izstrādājuši biznesa plānus, kuros savus vaļaspriekus pārvērta par biznesu. Intensīvais darbs ar konsultantiem rezultējās septiņpadsmit jaunu tematisko ciemu izveidē Latgalē un sešu Lietuvā. Latgales plānošanas reģions šobrīd strādā pie informatīvā materiāla sagatavošanas par tematisko ciemu maršrutu, kurš tiks publicēts arī reģionālajā portālā www.latgale.lv.

Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Radvilišķu rajona pašvaldību īsteno Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu LLIV-306 „Tematiskā biznesa attīstīšana un Tematisko ciemu komandu iespēju paplašināšana Latgales un Radvilišķu reģionos, akronīms Tematiskie ciemi”. Projekta īstenošanas periods ir 22 mēneši, projekts noslēgsies 2014.gada 31.maijā.