Daugavpilī aizritējis pirmais Latgales amatnieku festivāls

Aizvadītās nedēļas nogalē, 21.septembrī, Daugavpils novada dienu ietvaros Daugavpilī norisinājās pirmais Latgales amatnieku festivāls. Festivāls bija vieta, kur satikās, savas prasmes demonstrēja un savus izstrādājumus daugavpiliešiem un Daugavpils ciemiņiem piedāvāja Latgales amatnieki. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja klausīties Rēzeknes zaļo pakalnu kora skanīgajās dziesmās, informē Latgales plānošanas reģiona pārstāve Kristīne Ivanova.

Vietējie Latgales reģiona ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem pārsteidza apmeklētājus ar daudzveidīgo produkciju – svaigiem augļiem un dārzeņiem, mājas sieru, medu, pašu cepto maizi, stādiem, rokdarbiem un rotām, izstrādājumiem no koka, māla undažāda veida un formas pinumiem, ārstnieciskajām tējām, kokvilnas un lina izstrādājumiem. Ikvienam apmeklētājam bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs, garākās bizes pīšanā, vizināties piemājas saimniecības „Pāvlilijas” zirgu karietē, apskatīt Džeinas Saulītes fotogrāfiju izstādi „Daugavpils novads no putna lidojuma”, kā arī nogaršot Lauku gardumu ielas ēdienus – Červonkas pils barona soļanku, kartupeļu pankūkas, zirņus ar speķi, buļbešņīkus, sautētus kāpostus Dubnas gaumē, ozolzīļu kafiju ar plātsmaizi un daudz citu gardumu.

Pasākuma laikā Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs uzsvēra, ka amatniekiem un mazajiem pārtikas ražotājiem ir ļoti būtiski kooperēties un radīt kopīgus piedāvājumus, lai varētu sevi prezentēt kā vienotu tūrisma produktu ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs.

Atzinīgi pasākuma norisi vērtē arī paši amatnieki un tematisko ciemu pārstāvji. „Pirmajā Latgales amatnieku festivālā piedalījās ievērojams skaits amatnieku, tika notirgots ievērojams daudzums gatavās produkcijas, amatniekiem bija iespēja satikties un pārrunāt interesējošus jautājumus. Mājīga bijusi arī atmosfēra, kādā aizritējis pasākums,” stāsta biedrības „Latgales tematiskie ciemi” vadītāja Zane Praņevska.

Burvīgi pavadīta skaista rudens diena Latgalē, tirgošanās prieka pilns, interesantās sarunās un stāstos pavadīts, Latgales lauku gardumu aromāta apvīts – tāds bija pirmais Latgales amatnieku festivāls. Katram dalībniekam tika izsniegts pateicības raksts par piedalīšanos pirmajā Latgales amatnieku festivālā. Kopumā to apmeklēja vairāk nekā 7000 cilvēku.

Latgales amatnieku festivāls ir viena no aktivitātēm Latgales plānošanas reģiona realizētajā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā LLIV-306 „Tematiskā biznesa attīstīšana un Tematisko ciemu komandu iespēju paplašināšana Latgales un Radvilišķu reģionos”, akronīms Tematiskie ciemi.

Informāciju sagatavoja „13.STĀVS” SIA