Aicinām Latgales pedagogus pieteikties profesionālās kompetences pilnveides kursiem darbā ar reemigrējušiem bērniem

 

REĢISTRĀCIJA IR NOSLĒGUSIES, JO IR PIETEICIES MAKSIMĀLAIS PEDAGOGU SKAITS!

Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru aicina Latgales skolotājus, kas ikdienā strādā ar reemigrantu ģimenes bērniem izglītības iestādēs, apmeklēt profesionālās pilnveides kursus “Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide darbā ar reemigrējušiem bērniem”, kas tiks organizēti šī gada aprīļa beigās un maija sākumā.

Mērķis: uzlabot pedagogu prasmes darbā ar reemigrējušiem skolēniem lingvistiski neviendabīgā vidē, veicinot viņu iekļaušanos un līdzdalību mācību procesā.
Kursi paredzēti skolotājiem un skolu administrācijai.

Šie kursi palīdzēs uzlabot pedagogu profesionālās kompetences skolēnu iekļaušanā mācību vidē un valodas prasmju (klausīšanās, runāšana, lasīšana, rakstīšana) attīstīšanā.

Skolu personālam ir jābūt gatavam pārmaiņām, ko nes reemigrācijas procesi. Skolotājiem ir būtiski izprast:
– reemigrācijas izaicinājumus,
– lingvistiski neviendabīgu valodas vidi,
– valodas apguves mehānismus un pieejas,
– cilvēktiesības un starpkultūru izglītību.

Kursi tiks organizēti tiešsaistē vairāku nodarbību veidā (kopumā 24 stundas). Pēc kursu noslēguma pedagogiem tiks izsniegts apliecinājums.

Aicinām rēģistrēties līdz 13.04.2025. Latgales pašvaldību pedagogus kursiem te: ej.uz/KursiPedagogiemRemigracija

Kursu norises provizoriskie datumi: 23.04.2025., 30.04.2025., 10.05.2025. (pārceltā darba diena), 16.05.2025.
Lūdzam ieplānot laiku kursu apmācībām norādītajos datumos pēcpusdienās. Par precīzu kursu sākuma laiku Jūs tiksiet informēti atsevišķi.

Ja vēlaties uzzināt plašāku informāciju par kursu saturu, lūdzu sazinieties ar Latviešu valodas aģentūras metodiķi Ēriku Pičukāni: erika.picukane@valoda.lv

Reemigrantu ģimeņu un bērnu integrācija Latvijas sabiedrībā un izglītības sistēmā ir būtisks izaicinājums, kas prasa rūpīgu pieeju no visām iesaistītajām pusēm. Reemigrācija – atgriešanās dzimtenē pēc ilgstošas dzīves citā valstī – bieži nozīmē, ka bērni un viņu vecāki saskaras ar jaunu kultūras, sociālo un izglītības vidi, kas var atšķirties no tās, pie kuras viņi ir pieraduši ārzemēs. Tomēr reemigrantu bērniem ir arī priekšrocības – viņi bieži vien ir daudzvalodīgi, pieraduši pie starpkultūru komunikācijas un var ieviest jaunas perspektīvas klases kolektīvā. Reemigrantu bērnu veiksmīga integrācija ir ilgtermiņa process, kas prasa koordinētu pieeju no skolām, valsts un sabiedrības. Atvērtība, elastība un iekļaujoša attieksme ir atslēgas faktori, lai šie bērni ne tikai justos kā pilnvērtīgi sabiedrības locekļi, bet arī bagātinātu Latvijas izglītības un kultūras vidi.

Informāciju sagatavoja:

remigrācijas koordinatore Latgalē Ruta Priede

(ruta.priede@lpr.gov.lv)