“Lux Express” pieteikumā ATD piedāvā pārvadāt pasažierus komercreisos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils

Lux Express iesniedzis pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutus Rīga – Liepāja un Liepāja–Daugavpils reģionālās nozīmes komerciālo maršrutu sarakstā.

AS “Lux Express” ir pasažieru pārvadājumu uzņēmums ar ļoti lielu pieredzi starptautisko un Igaunijas iekšzemes komercpārvadājumu veikšanā. Pēc Lux Express veiktās tirgus izpētes secināts, ka pastāv ļoti liels tirgus potenciāls maršrutos Rīga–Liepāja un Liepāja–Daugavpils.

Gadījumā, ja tiks izsniegtas atļaujas komercpārvadājumiem, Lux Express plāno nodrošināt sešus turp/atpakaļ reisus no Rīgas uz Liepāju dienā, kā arī divus papildu reisus brīvdienās. Tostarp reizi dienā plānots turp/atpakaļ reiss Liepāja–Daugavpils, kursējot caur Rīgu. 

Maršruti Rīga-Liepāja un Liepāja–Daugavpils būs komercreisi, kur biļešu cenu noteiks pārvadātājs un attiecīgi netiks dotēti no valsts budžeta.

Visi reisi maršrutos Rīga–Liepāja un Liepāja–Daugavpils tiks veikti ar nupat iegādātajiem 2023. gadā ražotajiem autobusiem Skania Irizar i6s, kas piedāvā vienu no augstākajiem komforta līmeņiem nozarē. Šie autobusi ir gandrīz par 15 % ekonomiskāki nekā līdzšinējie Lux Express modernākie un ekonomiskākie autobusi. Tiem ir par 30 % mazāka gaisa pretestība un vismaz par 13 % mazāk izmešu un degvielas patēriņa. Turklāt visos autobusos būs pieejamas tualetes, mediju ekrāni ar saturu arī latviski.

Komercmaršrutus plānots uzsākt nākamā gada maijā.