Vilcienu maršrutos uz Daugavpili, Krāslavu un Rēzekni būs speciāli vagoni tikai pasažieriem ar Covid-19 sertifikātiem

LSM: No 15.septembra atsevišķu vilcienu maršrutu reisos plānoti speciāli vagoni ar iespēju pasažieriem ar Covid-19 testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu brauciena laikā nelietot mutes un deguna aizsegu, informēja “Pasažieru vilciens”.

Šādus speciālus reisus tikai Covid-19 sertifikātu ieguvušajiem pasažieriem pieļauj šonedēļ valdības pieņemtās izmaiņas. Šo reisu speciālajos vagonos pasažieri un konduktori kontrolieri varēs nelietot mutes un deguna aizsegus, kā arī tajos nebūs jāievēro noteiktais pasažieru skaita ierobežojums.

AS “Pasažieru vilciens” atzinīgi vērtē iespēju sniegt pilnvērtīgu pakalpojumu bez apgrūtinošiem ierobežojumiem vismaz daļai no pasažieriem, tādēļ no 15.septembra līdz mēneša beigām eksperimentālā kārtā organizēs speciālus vagonus maršrutos no Rīgas uz Daugavpili, Krāslavu un Rēzekni.

Speciālie vagoni būs pieejami šādos maršrutos un reisos:

  • katru dienu vilcienā Rīga (16.31) – Krāslava (19.48) un vilcienā Krāslava (5.48) – Rīga (9.00);
  • brīvdienās vilcienā Rīga (11.31) – Rēzekne II (14.15) un vilcienā Rēzekne II (15.17) – Rīga (18.00).

No 13.septembra vilciena pasažieri numurētas sēdvietas biļeti braucienam īpašajā vagonā varēs iegādāties visās vilciena biļešu tirdzniecības kasēs. Pasažieriem, lai varētu izmantot šo pakalpojumu, pirms iekāpšanas vilcienā būs jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un derīga biļete. Aicina pasažierus ierasties stacijā savlaicīgi.

Īpašo vagonu pasažieriem mutes un deguna aizsegs būs nepieciešams, lai brauciena laikā varētu apmeklēt labierīcības blakus vagonā.

Ņemot vērā pirmā mēneša rezultātus un pasažieru atsaucību jaunievedumam, uzņēmums atsevišķi lems par īpašo vagonu nodrošināšanu arī turpmāk.

Tāpat noteikumu labojumi paredz pastiprināt epidemioloģiskās prasības sabiedriskā transportlīdzekļa salona vēdināšanai. Lai to izpildītu vilcienu vēdinās pieturvietās un maršrutu galapunktos, ievērojot laika apstākļu atbilstību. Tāpat vēdināšanai izmantos ventilācijas sistēmu vai logus, tāpēc pasažieriem tiks liegts pašrocīgi aizvērt logus.