Saeima ļauj āra terasēm darbu sākt no 7. maija

Lai gan valdības pozīcija bija pret Latvijas restorānu un kafejnīcu āra terašu darba atsākšanu, Saeima 2021. gada 29. aprīlī galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas paredz no 7. maija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem atļaut ēdināt ārtelpās, atbilstoši epidemioloģiskajām drošības prasībām.

“Paldies visiem Saeimas deputātiem gan no pozīcijas, gan opozīcijas, kuri aktīvi iestājās par to, lai tiktu novērsta netaisnība un ēdināšanas uzņēmumiem būtu iespēja no 7. maija epidemioloģiski droši apkalpot viesus ārā terasēs. Un paldies visiem 90, kuri balsoja PAR,” savā facebook vietnē raksta Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.

Paredzēts, ka pakalpojuma sniedzējiem būs jānodrošina sekojoši nosacījumi: pie viena galdiņa drīkstēs atrasties ne vairāk kā četras personas, neskaitot bērnus, un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām; jānodrošina vismaz divu metru attālums starp galdiņiem; trauku komplektus katram klientam izsniedz atsevišķi; galdiņi pēc katra apmeklētāja jādezinficē; pakalpojumu drīkst sniegt ne agrāk kā plkst. 6 un ne vēlāk kā līdz plkst. 22. Pēc tam atļauts ēdienu izsniegt tikai līdzņemšanai. Tāpat ēdinātājam jānosaka atbildīgā persona, kas organizē noteikumos noteikto epidemioloģisko drošības prasību īstenošanu pakalpojuma sniegšanas vietā.

Ministru kabinets atkarībā no epidemioloģiskās situācijas varēs pieņemt lēmumu uz noteiktu laiku apturēt minēto pakalpojumu sniegšanu, vēsta Saeimas Preses dienests.