Lotē “Daugavpils, Krāslava” turpmākos 10 gadus pakalpojumus nodrošinās SIA “Daugavpils autobusu parks”

2021. gada 1. augustā maršrutu tīkla daļā “Daugavpils, Krāslava” stāsies spēkā jaunais līgums ar SIA “Daugavpils autobusu parks”, un tas būs spēkā 10 gadus. Tādējādi pasažieri varēs saņemt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā būt 5,4 gadi. Pirms līguma izpildes uzsākšanas Autotransporta direkcija apsekoja SIA “Daugavpils autobusu parks” autoparku un pārliecinājās, ka viss, ko uzņēmums solīja, startējot konkursā, tiks izpildīts.

Visi autobusi, ar kuriem tiks nodrošināti sabiedriskā transporta pakalpojumi lotē “Daugavpils, Krāslava”, ir aprīkoti ar ventilācijas un apkures iekārtām, lai transportlīdzekļa salonā nodrošinātu gaisa temperatūru robežās no +16 0C līdz +24 0C atbilstoši sezonai; autobusu salonā informācija par gaidāmajām maršruta pieturām tiks paziņota audio un vizuālā formātā; sēdvietas ir aprīkotas ar drošības jostu, individuālo apgaismojumu un ventilāciju; ir pieejami bezskaidras naudas norēķini un bezmaksas wi-fi; autobusos ir uzstādīta elektroniskā kontroles ierīce (GPS) un videonovērošana, kas fiksē biļešu tirdzniecības zonu; 86% autobusu ir pielāgoti personu ar ierobežotām spējām pārvadāšanai un tajos paredzēta vieta personai ratiņkrēslā; pasažieru sēdvietas ir numurētas, cipari ir taktili un kontrastē ar pamatni; 41% autobusu ir aprīkoti ar velosipēdu turētāju u.c.

Maršrutu tīkla daļā “Daugavpils, Krāslava” plānotais autobusu nobraukums gada laikā ir 4,4 miljoni kilometru, bet maršrutu skaits – 76.

SIA “Daugavpils autobusu parks” uzvarēja atklātā konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā “Daugavpils, Krāslava”, iegūstot tiesības nodrošināt pasažieru pārvadājumu pakalpojumus turpmākos 10 gadus. Autotransporta direkcija sekos līdzi sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātei ne tikai līguma uzsākšanas brīdī, bet arī visu 10 gadu garumā, kad tas būs spēkā.

Šobrīd līgums ar konkursa uzvarētājiem kopumā ir noslēgts deviņās no 16 maršrutu tīkla daļām, kas kopumā sastāda 58% no visa maršrutu tīkla. Lotē “Liepāja”, “Kuldīga, Saldus”, “Pierīga”, “Bauska” un “Daugavpils, Krāslava” līgums stāsies spēkā 2021. gada 1. augustā, bet lotē “Cēsis”, “Ogre, Aizkraukle”, “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” un “Limbaži, Sigulda” – 2022. gada 1. jūlijā. Savukārt lotē “Talsi, Tukums”, “Jelgava, Dobele”, “Valmiera, Valka, Smiltene”, “Gulbene, Alūksne, Balvi”, “Madona”, “Rēzekne, Ludza” un “Ventspils” konkursa procedūra turpinās.

Papildu informācijai: Zane Plone, VSIA Autotransporta direkcijas Sabiedrisko attiecību vadītāja, Tālr.: + 371 28627003, E-pasts: zane.plone@atd.lv