Latvija sasniegusi vakcinācijas plānā izvirzīto mērķi – vakcinēt vismaz 70% pieaugušo iedzīvotāju

Veselības ministrs Daniels Pavļuts vēsta, ka vakar Latvija sasniegusi vakcinācijas plānā izvirzīto un ES kopējo mērķi – vakcinēt vismaz 70% pieaugušo iedzīvotāju. Pēc viņa rīcībā esošās informācijas Latvijā vakcinācijas kursu pilnībā ir pabeiguši 70,25% iedzīvotāju, kas ir vecāki par 12 gadiem.

Vakcinācijas plāns, kas tika apstiprināts šā gada janvārī, līdz vasaras beigām paredzēja vakcinēt līdz 70% Latvijas iedzīvotāju. Arī Vakcinācijas projekta biroja galvenais uzdevums bija panākt 70% pieaugušo iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19. Birojs bija cerējis, ka to izdosies realizēt līdz šā gada augustam. Lietuvā 70% pilngadīgo iedzīvotāju vakcinācija tika sasniegta jau septembrī.

Pēc D. Pavļuta aplēsēm, Latvija tuvojas ES vidējam uzsāktas vakcinācijas rādītājam visā populācijā, kas ir 70.1%. Latvijā vakcināciju ir uzsākuši 66.67% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Pēc viņa teiktā, šobrīd strauji pieaug balstvakcinācijas apjomi. Pēdējās divas dienas balstvakcīnu skaits ir bijis lielāks nekā pirmo devu skaits. Tas gan neesot labi. Savukārt tas, ka balstvakcīnu struktūrā izteikti dominē gados vecāki iedzīvotāji, esot ļoti labi un pareizi.