No 13. decembra gaidāmas izmaiņas maršrutā Daugavpils–Krāslava, Daugavpils–Dagda, Daugavpils–Indra un Rīga–Krāslava

1 Ņemot vērā, ka no 2020. gada 13. decembra divi vilciena maršruti RĪGA–DAUGAVPILS reisi tiks pagarināti līdz KRĀSLAVAI, gaidāmas izmaiņas autobusu maršrutā NR.7543 DAUGAVPILS–KRĀSLAVA, NR.7554 DAUGAVPILS–DAGDA, NR.7555 DAUGAVPILS–INDRA un NR.7046 RĪGA–KRĀSLAVA. Izmaiņas saistītas ar vairāku autobusu reisu slēgšanu un autobusu kustības sarakstu pieskaņošanu vilcienu reisiem, lai nodrošinātu iespēju pasažieriem pārsēsties no viena transportlīdzekļa citā.

Izmaiņas veiktas, jo vilciena maršruta Rīga–Daugavpils reisi tiks pagarināti līdz Krāslavai, kas iedzīvotājiem nodrošinās ērtāku un ātrāku nokļūšanu Krāslavā. Vienlaikus saskaņā ar Transporta attīstības pamatnostādnēm laika periodā no 2021. līdz 2027. gadam un Sabiedriskā transporta sistēmas koncepciju līdz 2030. gadam dzelzceļa pārvadājumi ir sabiedriskās transporta sistēmas mugurkauls. Tas nozīmē, ka pārvadājumi pa dzelzceļu ir galvenais pasažieru pārvadāšanas veids maršrutos ar lielu pasažieru plūsmu, bet autobusi tajās vietās, kur pieejams dzelzceļš, pilda pasažieru pievešanas funkciju līdz dzelzceļa stacijām, lai novērstu sabiedriskā transporta līniju dublēšanos un nodrošinātu ātrāku pasažieru nokļūšanu galapunktā. Pagarinot vilciena maršruta Rīga–Daugavpils reisus līdz Krāslavai, kā arī, pieskaņojot autobusa reisus vilcieniem, tiek stiprināta vilciena loma sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanā.

Detalizētāka informācija pielikumā.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Lilita Pelčere, Sabiedrisko attiecību speciāliste Valsts SIA Autotransporta direkcija, Tālr. 67356129, 26627578,   www.atd.lv